Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 28 Kwietnia 2024, 10:26:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zakapslowane Falsy PCGS i inne Firmy  (Przeczytany 865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

behemot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 375
  • Ja, biedny facet.
Zakapslowane Falsy PCGS i inne Firmy
« dnia: 17 Marca 2022, 17:22:27 »
Ostatnio wyczytalem troche starszy artykul z prasy zagranicznej, ze renomowane domy aukcyjne nie przyjmuja odpowiedzialnosci za False zakpslowane przez firmy gradingowe. Jak to jest z naszymi firmami (Marciniak, Stary sklep itd...)? Czy ktos juz mial takie doswiadczenie, ze kupil zakapslowanego falsa i jaka byla odpowiedzialnosc naszych domöw aukcyjnych? Ponizej Fals z gradingu
Pozdrawiam

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Zakapslowane Falsy PCGS i inne Firmy
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2022, 20:36:30 »
W sumie to ciekawy temat..
BTW: Ma Pan lepsze foty tej 20 markowki? Jak gość rozstrzygnął że to falsik? Zważyć raczej tak średnio, ani zmierzyć. Chyba że jest to falsik powstały np. przez podmiane znaku mennicy/cyferki w roku bicia?

behemot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 375
  • Ja, biedny facet.
Odp: Zakapslowane Falsy PCGS i inne Firmy
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca 2022, 21:13:15 »
Na stronie od Deutsche numismatische Gesellschaft co w tlumaczeniu mniej wiecej odpowiada Niemieckie stowarzyszenie numizmatyköw- a wiec strona powazna- w- Kurznachrichten - Wiadomosci- artykul-Fählschungen- Pressebericht sachverständigentreffen 2018- w tlumaczeniu- Falsy -sprawozdanie prasowe ze spotkania rzeczoznawcöw 2018. Tam tez sa zdjecia tej monety. Oto link : https://www.dng-nnb.de/index.php/kurznachrichten#faelschungen-pressebericht-sachverstaendigentreffen-juli-2018 . a oto zdanie o falsach w kapslach "Es wurde eine falsche 20 Mark Münze von Preussen 1888 herumgereicht, welche in eine PCGS Kapsel eingekapselt war. Die Münze (siehe Abbildung) ist auf den ersten Blick als falsch erkennbar und es verwundert schon, dass immer wieder solche leicht enttarnbare Münzen überhaupt nicht erkannt werden" nie bede wszystkiego tlumaczyl, ale wazne stwierdzenie w zdaniu brzmi : "Moneta jest na pierwszy rzut oka rozpoznawalna jako falszywa  i dziwi, ze tak latwo rozpoznawalne falsy nie zostaly przy ocenie niezauwazone". Pisza ze monete podawali z rak do rak, ale nie pisze jakie cechy wskazuja na fals.
Pozdrawiam

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Zakapslowane Falsy PCGS i inne Firmy
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marca 2022, 21:18:30 »
Dzięki - już widze co jest grane, ale musiałem się troszkę przypatrywać.
Troszkę mnie to rozwala - poważna instytucja, z dużym zapleczem finansowym a zdjęcia wyglądają gorzej niż te co robiłem telefonem na olx'a.
Dla potomnych: Krój czcionki na awersie (szczególnie).

 

R E K L A M A
aukcja monet