Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 20 Kwietnia 2024, 03:27:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zdjęcia numizmatów  (Przeczytany 1013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Zdjęcia numizmatów
« dnia: 01 Maja 2022, 00:34:25 »
Przełamując cokolwiek schemat, pozwolę sobie umieścić cos młodszego. Mam nadzieję, ze nie zburzy to wizji kol. Luca Romano.
Dwa niedawne nabytki, nie będę kłamał, kupione ze względu na ich kolory.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Zdjęcia numizmatów
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maja 2022, 12:07:56 »
Przełamując cokolwiek schemat, pozwolę sobie umieścić cos młodszego. Mam nadzieję, ze nie zburzy to wizji kol. Luca Romano.
Dwa niedawne nabytki, nie będę kłamał, kupione ze względu na ich kolory.

W żadnym wypadku. Nie chciałem aż tak rozpychać się łokciami, więc furtkę pozostawiłem uchyloną jedynie dla gościnnego udziału pozarzymskiego antyku, ale i młodsze wyjątki jak najbardziej miłe widziane (Ku chwale Galerii!).

Ten trojaczek z prawej dość szybko zdobył moje uznanie nie tylko kolorem. Nie moja działka, ale kolorów jak u tego pierwszego, to chyba nie widziałem. Nie moja działka, więc proszę o słowo uzupełnienia skąd takie barwy? W pierwszej sekundzie, na miniaturce na telefonie myślałem, po kolorze, że to prędzej jakaś boratynka.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Odp: Zdjęcia numizmatów
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maja 2022, 13:57:08 »
Po zastanowieniu, przeniosę te wpisy do innego działu, żeby nie burzyć porządku.

Są to patyny srebra. Taki brąz widuję czasem na monetach ze starszych kolekcji. Niestety, nie znam proweniencji, ale kiedyś kupiłem coś podobnego w holderze 50x50 i nosiło to ślady zawilgotnienia holdera.
Ten Batory pokryty jest chyba siarczkiem srebra.
Tego, co pokrywa Zygmunta nie zidentyfikowałem. Nie jest to miedź, bo przecież miedź nie wydziela się z monet i związki miedzi są zielone lub niebieskie.

Ciekaw jestem opinii na temat tych patyn.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2022, 14:02:17 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet