Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 27 Kwietnia 2024, 07:38:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Aukcja Spink z monetami z kolekcji Hutten-Czapskiego  (Przeczytany 1204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 743
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Aukcja Spink z monetami z kolekcji Hutten-Czapskiego
« dnia: 16 Stycznia 2022, 17:35:45 »
Akurat trwa aukcja Spink z monetami i medalami z kolekcji Hutten-Czapskiego w Nowym Yorku loty 434-491: https://d3ums4016ncdkp.cloudfront.net/auction/catalogue/374/374.pdf
« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia 2022, 19:04:09 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 132
Odp: Aukcja Spink z monetami z kolekcji Hutten-Czapskiego
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Stycznia 2022, 19:57:06 »
Nie widać punc Czapskiego na monetach z tej aukcji. Ciekawe skąd wiadomo, że to naprawdę monety z kolekcji Czapskiego (za wyjątkiem kilkunastu pozycji, które mają kartoniki z opisami wyglądającymi na odręczne zapiski Czapskiego lub jego żony). 

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 743
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Aukcja Spink z monetami z kolekcji Hutten-Czapskiego
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Stycznia 2022, 20:06:47 »
Nie widać punc Czapskiego na monetach z tej aukcji. Ciekawe skąd wiadomo, że to naprawdę monety z kolekcji Czapskiego (za wyjątkiem kilkunastu pozycji, które mają kartoniki z opisami wyglądającymi na odręczne zapiski Czapskiego lub jego żony).

Też się nad tym zastanawiałem, może nie wszystko chciało im się fotografować, zwłaszcza te mniej atrakcyjne walory? Możliwe też że wrzucili do przysłowiowego jednego worka wszystko co dana osoba im dała do sprzedaży.
« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia 2022, 20:10:05 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 743
    • Blog o półtorakach
Odp: Aukcja Spink z monetami z kolekcji Hutten-Czapskiego
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Stycznia 2022, 20:16:39 »
Nie pamiętam już skąd ale spotkałem się z informacją, że nie wszystkie były puncowane. Oczywiście brak widocznego dowodu pochodzenia stawia kolejne pytanie: czy proweniencja jest pewna czy to tylko "chłyt marketingowy". Nie posądzam nikogo o nic, po prostu głośno myślę.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 743
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Aukcja Spink z monetami z kolekcji Hutten-Czapskiego
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Stycznia 2022, 21:17:02 »
Nie pamiętam już skąd ale spotkałem się z informacją, że nie wszystkie były puncowane. Oczywiście brak widocznego dowodu pochodzenia stawia kolejne pytanie: czy proweniencja jest pewna czy to tylko "chłyt marketingowy". Nie posądzam nikogo o nic, po prostu głośno myślę.

Trudno powiedzieć, raczej nie posądzam Spinka o takie akcje, za dużo mają do stracenia - a kłamstwo ma krótkie nogi. Mozliwe że mają pewność co do proweniencji.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

pablo77

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 527
  • Zainteresowania: August III Sas,monety związane z wydarzeniami historycznymi,liczmany,żetony i medale pamiątkowe
Odp: Aukcja Spink z monetami z kolekcji Hutten-Czapskiego
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Stycznia 2022, 23:36:19 »
A mnie ciekawi jedno.Dlaczego monety z kolekcji Hutten-Czapskiego pojawiają się na aukcjach ? Nie powinny być w muzeum jego imienia?

Damian Marciniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Nie sprzedajemy tego, czego byśmy sami nie kupili
    • Marciniak - Dom Aukcyjny
Pozdrawiam - Damian

Rewizor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Aukcja Spink z monetami z kolekcji Hutten-Czapskiego
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Stycznia 2022, 20:24:20 »
Nie zapominajmy, że kolekcję monet miał także Emeryk Hutten-Czapski młodszy zwany "rzymskim", wnuk Emeryka  i zapewne o tego pierwszego zbiór tu chodzi.  I to nie jest pismo Emeryka starszego, ani jego  żony. To kopertki z innego zbioru.
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2022, 20:33:44 wysłana przez Rewizor »

 

R E K L A M A
aukcja monet