Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 28 Kwietnia 2024, 06:53:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Oszustka na Allegro  (Przeczytany 3344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 783
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Oszustka na Allegro
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Października 2022, 23:04:03 »
https://pl.wikipedia.org/wiki/Al_Capone


Upadek
Capone prowadził swoje interesy poprzez podstawionych ludzi. Nawet prawo własności swojego domu przepisał wyłącznie na żonę.
Jednocześnie publicznie obnosił się ze swoją fortuną. Władze federalne, nie mogąc udowodnić mu innych przestępstw,
oskarżyły go więc o unikanie płacenia podatków.
17 czerwca 1931
Capone ścigany był przez agenta federalnego, Eliota Nessa, i utworzoną przez niego grupę jedenastu agentów,
z powodu nieprzekupności zwanych Nietykalnymi. Ujawniono również źródła nielegalnych dochodów Capone,
a następnie oskarżono go o niepłacenie z tego tytułu podatków.
Jego proces odbył się w 1931 roku.
Został uznany za winnego pięciu z dwudziestu dwóch zarzutów dotyczących unikania płacenia podatków.
Sąd skazał go w sumie na jedenaście lat pozbawienia wolności. Musiał też zapłacić 80 tysięcy dolarów grzywny i kosztów procesu.
Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Oszustka na Allegro
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Października 2022, 10:04:50 »
Niezależnie od tego, czy kupującym kieruje pasja, czy wyrachowanie, powinien on mieć prawo do rzetelnego opisu przedmiotu. Do opisu tego należą obecnie zdjęcia. Czasem byłoby uczciwiej pominąć pokrętne historyjki o znalezisku na strychu, czy spadku po dziadku i po prostu dać dobre zdjęcia.
Niestety, to, co jest naganne z punktu widzenia etyki, nie zawsze można ścigać prawnie. A na pewno zajmuje to czas i wymaga wysiłku.

Zachęcam wszystkich by uważnie czytali opisy i oglądali zdjęcia. W przypadku jakichś wątpliwości pytali o szczegóły, lub prosili o lepsze zdjęcia. Jeśli nie ma się tych informacji, rezygnowali.
Koledzy już niejednokrotnie opisywali typowe alarmowe opisy.
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2022, 21:31:58 wysłana przez cancan »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

jmskelnik

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Oszustka na Allegro
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Października 2022, 17:42:32 »
Oczywiście. Ostatecznie nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Zresztą my to gadu gadu o monetkach za 5 zł., a Chińczycy w Paryżu bawią się przy śmielszych kwotach.

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/kupil-chinski-wazon-za-44-mln-zl-bo-myslal-ze-to-antyk/n6fkt98

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: Oszustka na Allegro
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Listopada 2022, 02:43:36 »
Stwierdziłem właśnie w kontekście aktualnej dyskusji, że eBay wprowadził generalny zakaz handlowania replikami czy kopiami monet. Reprodukcje znaczków lub banknotów nadal są dopuszczalne, o ile są w "niezmywalny" sposób oznaczone jako reprodukcje. Co nie zmienia faktu, że wciąż często w różnych działach monet znaleźć można oczywiste kopie monet uczciwie jako takie opisane (pomijam totalnie nieuczciwy proceder prób pociskania oczywistych kopii jako oryginałów). Jak się wydaje, wspomniany zakaz eBayu nie jest jeszcze powszechnie znany i nie wiem, jak organizacja platformy reaguje na doniesienia o jego naruszeniu. Wiem natomiast, że na doniesienia o próbach sprzedaży falsów jako oryginałów reaguje bardzo opieszale. Mam jednak podstawy, aby twierdzić, że w wypadku reklamacji kupującego po ew. zakupie falsa, eBay prawdopodobnie bez większych dyskusji doprowadziłby do zwrotu gotówki 🙂
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

tomasz.gaszyn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Oszustka na Allegro
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Grudnia 2022, 18:10:58 »
Drodzy,

Zamiast ciągłych dyskusji, czy sprzedający łamie prawo lub nie proponuję działanie.
Sam robię to od dłuższego czasu.
Sprawa jest prosta, licytujemy bardzo duże kwoty, co dalej pozostawiam wam.
Kilka aukcji, gdzie można się popisać:


..



Do skutku, aż odechce im się wciśkać złom.

Uwaga, niektórzy sprzedawcy są przy tej technice bardzo agresywni.
Jeden do mnie wydzwania i grozi policją, póki co muszę trochę wyluzować.
Pomożecie mi, czy sam walczę z wiatrakami?

Admin: to jest forum Towarzystwa PRZECIWNIKÓW Złomu Numizmatycznego, proszę nie umieszczać linków do aukcji złomu!
« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2022, 04:53:40 wysłana przez cancan »

 

R E K L A M A
aukcja monet