Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 08:41:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera  (Przeczytany 8322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Lipca 2022, 21:38:03 »
Cytuj
Ładna naturalna wielokolorowa patyna jest rzadziej spotykanym smaczkiem i przeważnie widuję ją jedynie na znakomicie zachowanych monetach

Taką wielokolorową patynę produkuje pewna fundacja... ;)

A to się zgadza :D Mam nadzieję jednak, że jej macki nie sięgają aż do San Marino...

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Lipca 2022, 16:42:02 »
Tym razem mój zakup życia, o którym pisałem więcej w Sezonie łowieckim, w nieco innym anturażu, pośród wieczornych świateł i cieni. W świetle dziennym też wypada bardzo ładnie, a nawet lepiej pod kątem stanu, ale oglądając po nocach numizmaty, właśnie w takich barwach je widzę.

Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Października 2022, 20:17:25 »
Co prawda sporo nowości opublikowałem dzisiaj w sezonie łowieckim, ale żeby i w tym wątku się coś zadziało po przerwie, ot choćby taka garść brązów na zachętę :)
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Grudnia 2022, 19:06:02 »
Zanim, być może, wstawię w sezonie łowieckim pełne ujęcia tej monety wraz opisem, jedno ze zdjęć z warsztatu z pytaniem: Czy rozpoznajecie po po samym rewersie co to za moneta? Podpowiem, choć część z Was z pewnością już zna odpowiedź na to pytanie, że w razie czego wystarczy wytypować 3 podstawowe obserwacje i po tych hasłach poszukać w archiwach.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Grudnia 2022, 19:31:07 »
Stawiam w ciemno- Sesterc Herennius Etruscus -  Pietas Avgg


Pozdrawiam Maciej

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Grudnia 2022, 20:57:09 »
Stawiam w ciemno- Sesterc Herennius Etruscus -  Pietas Avgg


Pozdrawiam Maciej

Brawo! Choć przyzna kolega, że nie było tak ciężko 🙋🏻‍♂️
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Grudnia 2022, 21:04:18 »
Stawiam w ciemno- Sesterc Herennius Etruscus -  Pietas Avgg


Pozdrawiam Maciej

Brawo! Choć przyzna kolega, że nie było tak ciężko 🙋🏻‍♂️

Dziekuje. Legenda Pietas Avgg i litery SC praktycznie załatwiły sprawe.Trafiłem w galeri w taki egzemplarz i taki trop https://en.numista.com/catalogue/pieces282845.html

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Marca 2023, 16:24:06 »
Mili a Szanowni Panowie,

skoro już zajrzałem na Forum, podzielę się moimi skromnymi nabytkami z ostatniej wizyty w Wiedniu: monety i medal Hameraniego z ładnym przedstawieniem Tybru na rew. monetami i osiemnastowiecznym medalem - nic szczególnego, może poza didrachmą Antoninusa Piusa z Cezarei (RPC IV 6917), najładniejszym notowanym egzemplarzem tego raczej rzadkiego typu (vide RPC: https://rpc.ashmus.ox.ac.uk/coins/4/6917), ale karteczka proweniencyjna pochodzi najpóźniej z pierwszej połowy XIX wieku (poza pismem świadczy o tym czerpany żeberkowy papier), a pod monetami ostatnie publikacje Institut für Numismatik und Geldgeschichte: Marike Tonisch, "Omnia Romae cum pretio" (Wien 2022) i Marka Philippa Wahla "Motivwanderungen" (Wien 2021). Z pierwszej z pewnością zrobię użytek w Nummi loquuntur - Monety mówią. A ponieważ kolekcjoner nie tylko monetami żyje, na drugim zdjęciu w tle skromny zakup z Dorotheum - obraz niezłego wiedeńskiego malarza Augusta Georga Mayera (1834-1889)...

Pozdrawiam serdecznie

B.A.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Marca 2023, 17:20:59 »
Cóż za niespodzianka. Miło widzieć Pana w tym wątku. Jest na czym zawiesić oko. Ba, detale sfotografowanych monet są wręcz znakomite. Tego Antoninusa zazdroszczę szczególnie. Świetna sztuka. W zasadzie to same ochy i achy. Miałem już dopytywać na fb o ten obraz. W poszukiwaniu dalszych informacji, natrafiłem na dodatkowe zdjęcia i muszę dodać, że sama rama też niczego sobie.

Swoją drogą, ten ilustrowany pod linkiem egzemplarz (specimen #4), który wygląda jak woskowy odlew, to jakiś specjalny wynalazek? Zachowuję umiarkowanie w pytaniu, bo zaraz się okaże, że to jakiś odlew rzadkiej sztuki, który zrobił sobie na pamiątkę jakiś XIX-wieczny uczony :) Wygląda co najmniej podejrzanie.

Kłaniam się.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Marca 2023, 17:57:09 »
Drogi Panie,

dziękuję serdecznie za miłe słowa. Ilustracja na stronie RPC ukazuje nie odlew a odcisk gipsowy - to w XIX i na początku XX wieku była bardzo popularna metoda pozyskiwania kształtu i wyglądu monet z innych zbiorów do celów badawczych. W ówczesnych katalogach robiono też częściej zdjęcia gipsom niż oryginalnym monetom, dzięki czemu unikano problemu odblasków przy robieniu zdjęć. Jako ilustrację skali zjawiska jedna z setek szufladek w Berlin-Brandenburgische Akademie der Wissenschaften...

Pozdrawiam serdecznie

B.A.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Marca 2023, 19:10:29 »
Drogi Panie,

dziękuję serdecznie za miłe słowa. Ilustracja na stronie RPC ukazuje nie odlew a odcisk gipsowy - to w XIX i na początku XX wieku była bardzo popularna metoda pozyskiwania kształtu i wyglądu monet z innych zbiorów do celów badawczych. W ówczesnych katalogach robiono też częściej zdjęcia gipsom niż oryginalnym monetom, dzięki czemu unikano problemu odblasków przy robieniu zdjęć. Jako ilustrację skali zjawiska jedna z setek szufladek w Berlin-Brandenburgische Akademie der Wissenschaften...

Pozdrawiam serdecznie

B.A.

Ach tak! Słyszałem kiedyś o gipsowych kopiach (być może nawet z pańskich ust). Dziękuję za rozwinięcie wątku.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Marca 2023, 20:10:13 »
W tym temacie muszę podlinkować wątek na FAC, w którym Nicolas Molinari chwali się prezentem w postaci kompletu gipsowych odlewów monet z HN Italy Keith'a Ruttera  :)
https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=129595.0

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Marca 2023, 20:40:03 »
Co za fantastyczny wątek. Widziałem jedną z tych fotek gdzieś na facebooku, ale na FAC je przeoczyłem. Dzięki! Te kopie przypominają mi czasy dzieciństwa, kiedy trzeba było sobie tworzyć różne "imitacje" niedostępnych rzeczy jako ich substytuty.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Marca 2023, 08:10:18 »

[/quote]
W tym temacie muszę podlinkować wątek na FAC, w którym Nicolas Molinari chwali się prezentem w postaci kompletu gipsowych odlewów monet z HN Italy Keith'a Ruttera  :)
https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=129595.0

Bardzo ciekawe, widziałem już pojedyńcze gipsowe kopie, ale nie miałem pojęcia, że kopiowano całe kolekcje, teraz dopiero sobie uświadomiłem, że w starszych katalogach zawsze mi coś nie pasowało w tych czarno-białych zdjęciach monet, teraz wiem dlaczego.
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2023, 08:15:15 wysłana przez Ebenezer Cooke »

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: GALERIA AETERNA - zdjęcia numizmatów z perspektywy oka kolekcjonera
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Marca 2023, 08:17:20 »


dziękuję serdecznie za miłe słowa. Ilustracja na stronie RPC ukazuje nie odlew a odcisk gipsowy -



Czy mi się tylko wydaje, czy taki odcisk będzie miał zawsze odwrócone kierunki przedstawień?

 

R E K L A M A
aukcja monet