Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 21:27:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Moneta72

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Witam
« dnia: 15 Kwietnia 2022, 17:23:03 »
Po całodziennym postoju pod NBP za jednym z banknotów (nie wymianiam jakim żeby nie było politycznie) :) wróciły kolekcjonerskie wspomnienia z czasów dzieciństwa. Mam ogromne parcie na polski na banknot :). Chciałbym nazbierać wszystkie od insurekcji chociaż to temat nieosiągalny dla mnie. Narazie zbieram w ok.III stanch. Odwiedziłem już Halę Targową w Krakowie, Allegro, OLX, aukcje WCN, Onebid (może ktoś jeszcze coś mi podpowie...)i Muzeum Czapskich  Przydałoby się na forum więcej wątków o banknotach...
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę wszystkiego dobrego na najbliższe trzy dni (nie wymieniam jakie żeby nie było zbyt religijnie) :).
Mieczysław

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwietnia 2022, 17:54:43 »
Witam Pana.
Rzeczywiście dział banknotów nie jest może zbyt aktywny, ale jest tu Pańska szansa by go właśnie ożywić. Nikt tu nie jest KOwcem i nie organizuje wątków. Sami zainteresowani zaczynają temat w nadziei, że przyciągnie innych amatorów tematyki.
Banknot, który Pan tak oględnie opisał, klasyfikowałbym jako banknotową wersję złomu numizmatycznego.

Osobiście nie widzę niczego niewłaściwego w życzeniu komuś wesołych Świąt Wielkiej Nocy, nawzajem, wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwietnia 2022, 20:30:41 »
Witam bardzo serdecznie 🙂

W zasadzie rozumiem Pana pasję. Ja też do niedawna zbierałem banknoty. Wyspecjalizowałem się w takich zielonych, po 100 euro. Ale właśnie wszystko wymieniłem na monety... I muszę teraz zaczynać od nowa 😔
Happy festivals - pozdrawiam gorąco 🙂

Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwietnia 2022, 21:37:29 »
Po całodziennym postoju pod NBP za jednym z banknotów (nie wymianiam jakim żeby nie było politycznie) :) wróciły kolekcjonerskie wspomnienia z czasów dzieciństwa. Mam ogromne parcie na polski na banknot :). Chciałbym nazbierać wszystkie od insurekcji chociaż to temat nieosiągalny dla mnie. Narazie zbieram w ok.III stanch. Odwiedziłem już Halę Targową w Krakowie, Allegro, OLX, aukcje WCN, Onebid (może ktoś jeszcze coś mi podpowie...)i Muzeum Czapskich  Przydałoby się na forum więcej wątków o banknotach...
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę wszystkiego dobrego na najbliższe trzy dni (nie wymieniam jakie żeby nie było zbyt religijnie) :).
Mieczysław

Proszę się tak nie krępować ;) To pański pierwszy post, więc najwyżej założy Pan nowe konto :P A tak na poważnie, to witamy na forum, zachęcam do aktywizacji działów banknotowych po tym co Pan napisał i życzę wielu łask bożych i jeszcze na Triduum i na świąteczne dni!
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

 

R E K L A M A
aukcja monet