Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 26 Kwietnia 2024, 06:02:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2 złote, 1924 H, Birmingham  (Przeczytany 9338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Kwietnia 2022, 17:48:52 »
Moneta to fals, zwykły odlew.... nie ma co się nawet nad tym rozwodzić...
Dlaczego rozpatrujecie opcję przerobienia. Przecież ta moneta nie jest przerobiona z żadnej innej monety typu 2 złote.
To jest nowa robota - piękny odlew na który nabrało się NGC.
Pozdrawiam
Cóż, emocji ciąg dalszy... 😁
Przy współczesnej technice jest naturalnie wszystko możliwe. Ale nie za bardzo chce mi się wierzyć w opcję, że NGC i WCN trzymając monetkę w ręku nabrali się na odlew, za to Kolega bezbłędnie go rozpoznał tylko na podstawie niezbyt precyzyjnej fotografii...
Jeśli zatem nie była to wypowiedź ot tak dla efektu rzucona w eter - to musi Kolega albo wykazać istnienie identycznego egzemplarza oryginału, który posłużył jako punkt wyjścia dla rzekomej podróby (nie musi to dotyczyć odlewu - podróba może być bita klonowanymi stemplami!), albo też potwierdzić wystąpienie identycznych podrobionych obiektów na rynku 🙂
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

małygracz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Kwietnia 2022, 18:31:29 »
Myślę drogi kolego, że jest prostszy sposób.
W moim odczuciu WCN jest bardzo porządną firmą i jestem przekonany, że to zacne forum także ktoś od nich czyta. Jeśli moja teza granicząca ze 100% przekonaniem że to fals się potwierdzi to moneta zostanie wycofana z aukcji. WCN, NGC każdy może się pomylić. Slab usypia czujność.
Jeśli nie bedzie wycofana to będzie oznaczało że się nie znam.... może się nie znam...

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 059
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Kwietnia 2022, 21:48:21 »
... Jeśli moja teza granicząca ze 100% przekonaniem ...
Teze trzeba udowodnic - przekonanie nie ma tu nic do rzeczy. Wielu ludzi jest na 100% przekonanych ze ziemia jest plaska ...
Pozdrowienia, Tomasz

małygracz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Kwietnia 2022, 21:59:37 »
Ile kolego widzialeś literek H ?
Ja pewnie ze 40 mialem.
Moneta w zakamarkach i na powierzchni jest nienaturalna.
Jak mam to udowodnić.... poprostu widze że jest to nie dobra moneta.
Czas pokaże jeszcze chwila i aukcja.

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Kwietnia 2022, 09:42:36 »
Pozaznaczałem fakturę gdzie są minipurchelki + zbyt mało wypadające pióra z kupra.
Dodatkowo te obrzeże na godzinie 12 na awersie jest dziwnie pofalowane i dziurawe.
 
78_0179a_n.jpg2 złote, 1924 H, Birmingham
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Kwietnia 2022, 01:54:33 »
Jest faktem, że powierzchnia monety, zwłaszcza na awersie budzi zastrzeżenia. Weźmy choćby cały obszar wokół słowa POLSKA... Do obrzeża też się można przyczepić, szczególnie w wypadku egzemplarza zakwalifikowanego jako menniczy. Ale ile już widzieliśmy monet prosto z mennicy z różnymi usterkami? Całą masę - a o tej emisji z góry wiadomo, że była szczególnie wybrakowana. Mam obawy, że wnioski do których dochodzą drodzy Koledzy są zbyt oczywiste, żeby być prawdziwe. Być może istnieje inne wyjaśnienie na nie w100% naturalną powierzchnię monety, tylko umyka nam ono, bo widzimy jedynie niezbyt precyzyjne zdjęcia? Sęk w tym, że tak drobiazgowo wyszczególnione "objawy" odlewu powinien odkryć każdy średnio zaawansowany numizmatyk. Oczywiście można obstawać przy scenariuszu, że moneta trafiła w NGC na partacza, a czujność WCN uśpił slab... Widziałem podróby monety z Birmingham i w nich CAŁA powierzchnia wyglądała nienaturalnie. Problem polega na tym, że odlewy są zazwyczaj albo tak kiepskie, że od razu się połapiesz, albo tak dobre, że za cholerę się nie połapiesz... Tak więc tu mnie cała ta narracja nadal nie przekonuje 🙂
« Ostatnia zmiana: 24 Kwietnia 2022, 07:17:00 wysłana przez harpsycho »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Kwietnia 2022, 09:39:34 »
Kształt litery "H" był jednym z punktów weryfikacji autentyczności. Powinna być jak w znaku Hondy (lekko obniżona poprzeczka). A tu jest placuszek.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 689
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Kwietnia 2022, 10:00:20 »
Kształt litery "H" był jednym z punktów weryfikacji autentyczności. Powinna być jak w znaku Hondy (lekko obniżona poprzeczka). A tu jest placuszek.

Bo była bita ;)

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Kwietnia 2022, 11:45:42 »
Kształt litery "H" był jednym z punktów weryfikacji autentyczności. Powinna być jak w znaku Hondy (lekko obniżona poprzeczka). A tu jest placuszek.

Bo była bita ;)

Bity odlew?
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Kwietnia 2022, 12:32:10 »
Gratuluję sokolego wzroku temu, kto potrafi na podstawie danego zdjęcia aukcyjnego wypowiedzieć się na temat położenia poprzeczki w literce H. Ja pasuję...
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 689
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Kwietnia 2022, 12:52:15 »
Kształt samej literki H może się zmieniać pod wpływem wielu czynników, i nie należy w oparciu o ten detal oceniać, czy egzemplarz był bity, czy nie! Na zdjęciu oryginał, pomimo tego, że H jest odkształcone. Widać wyraźnie ślady bicia.

 
f1a62b8a4f208be639a96ee83223.jpg2 złote, 1924 H, Birmingham

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Kwietnia 2022, 13:06:59 »
Kształt litery "H" był jednym z punktów weryfikacji autentyczności. Powinna być jak w znaku Hondy (lekko obniżona poprzeczka). A tu jest placuszek.

Bo była bita ;)

Bity odlew?

A może po prostu odlew "z pierwszego bicia"? 🤣🤣🤣
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Maja 2022, 08:36:56 »
Pozycja wycofana, czyli FALSYFIKAT.

Gratuluję tym co chcieli kupić i bronili tej pozycji. Zwłaszcza zawodowym numizmatykom z Antykwariatów. Może złożycie propozycję odkupienia dotychczasowemu właścicielowi? A może macie już takie blaszki?  :D

https://wcn.pl/auctions/78/179

"II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe. FAŁSZERSTWO-2 złote, 1924 H, Birmingham; popiersie kobiety z kłosami, odmiana z literą H za datą; Kop. 2859 (R7), Parchimowicz 109b; jedna z najrzadszych monet obiegowych II RP w pięknym stanie zachowania, w pudełku firmy NGC nr 4911850-009 z oceną MS64. FAŁSZERSTWO WYKONANE METODĄ ODLEWU !"
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 689
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Maja 2022, 09:13:16 »
Nie miałem tej monety w ręku, muszę zaakceptować werdykt WCN, zwłaszcza że tak stanowczo piszą że odlew. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak przeprosić kolegę mmz za żarty we wcześniejszych postach, chociaż nadal nie uważam kształtu H za wyznacznik oryginalności czy też nie.
Jeśli ktoś zadaje sobie tyle trudu, żeby wykonac taki falsyfikat, to nie produkuje jednej sztuki, tylko będzie tego więcej. Nawet jeśli jest na tyle ostrożny, żeby dawkować emisję powoli. Po opinii WCN moneta będzie raczej spalona na naszym rynku, chociaż grading będzie "dupochronem" dla każdego, kto będzie chciał to wprowadzić na rynek. Poza tym jeśli zdjęcia będą słabsze, to nie da się tego rozpoznać. Zobaczymy, czy znajdzie się tego więcej.
Jeśli faktycznie jest to odlew i ktoś dopracował sobie taką technologię fałszowania monet, w co nadal jest mi ciężko uwierzyć, to konsekwencje zapowiadają się dramatycznie źle dla kolekcjonerów.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 341
Odp: 2 złote, 1924 H, Birmingham
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Maja 2022, 10:03:12 »
Nie znam się na współczesnych monetach i dla mnie jest wstrząsająca jakość tego fałszerstwa...

 

R E K L A M A
aukcja monet