Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 06:23:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kolekcjonerzy banknotów  (Przeczytany 3318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Moneta72

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Kolekcjonerzy banknotów
« dnia: 18 Kwietnia 2022, 22:09:45 »
Witam

Jako nowy użytkownik na forum chciałbym zapytać, czy goszczą tutaj kolekcjonerzy banknotów? Jak dla mnie to temat jest bardzo ciekawy i zaczynam dopiero z nim działać. Jak na razie jestem „zbieraczem”( do kolekcjonera mi daleko) polskich starych banknotów w słabszych stanach tzn. ok. III. Pytam bo jak na razie to dział banknotów skromnie tutaj wygląda, a jak już zdążyłem się zorientować to zainteresowanie banknotami rośnie z dnia na dzień.

Kocio11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Kolekcjonerzy banknotów
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Października 2023, 18:37:25 »
A wiesz że zbiór przedmiotów jednego rodzaju to kolekcja, więc zbieracz to też kolekcjoner :) co masz na myśli pisząc starych banknotów ? PRL a może II RP czy może z okresu Insurekcji Kościuszkowskiej ?
Akcesoria numizmatyczne, banknoty www.cndukat.pl

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Kolekcjonerzy banknotów
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Października 2023, 21:05:07 »
A wiesz że zbiór przedmiotów jednego rodzaju to kolekcja, więc zbieracz to też kolekcjoner :)

Myślę, że kolega chciał nam dać do zrozumienia, że nie ma jeszcze ustalonego tematu przewodniego dla swojej przyszłej kolekcji banknotów. Niestety tematy z zakresu notafili nie są tu poruszane tak często jak byśmy sobie tego życzyli, ale może się to zmienić choćby dzięki Panom. Szczególnie jeśli kolega zaczyna przygodę z banknotami to przypuszczam, że może mieć wiele pytań które rozruszają ten dział.

Ze swojej strony słyszałem, choć nie kolekcjonuję tego tematu, że w ostatnim czasie ceny wielu przyzwoitych (choć nie tych z najwyższej półki) banknotów, zaczynają nieco spadać. Może to być doskonały moment na zainteresowanie się nimi. Jak Państwo uważacie?

 

R E K L A M A
aukcja monet