Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:44:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: problem z kapslami Quadrum (gdzie przechowywać monety II RP???)  (Przeczytany 1517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thirteen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 22
  • Zainteresowania: II RP
Witam wszystkich,
Pytanie do osób które miały styczność z kapslami Quadrum - czy mieliście też wrażenie że gąbka z monetą delikatnie lata? Boje się o powierzchnie monety + bardzo mnie to drażni przy oglądaniu monet mimo że luz nie jest duży, a nie wiem czy kupiłem podróbki, czy może coś było kombinowane, bo kupowałem na sztuki przez allegro.

Czy macie inne rady jak dobrze przechowywać monety II RP? Koszty nie mają specjalnie znaczenia, nie zbieram monet na ilość a mój aktualny zbiór to zaledwie kilka monet.

Dziękuję z góry za odpowiedzi i porady.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2022, 17:27:00 wysłana przez thirteen »
„zainteresowanie numizmatyką daje tak wielkie zadowolenie, jak żadne inne zajęcie. Jest to nauka, która łączy się z całym szeregiem innych, takich jak historia, ekonomia, historia sztuki, heraldyka i inne”

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: problem z kapslami Quadrum (gdzie przechowywać monety II RP???)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwietnia 2022, 18:17:19 »
Czołem!

O jakie dokładnie kapsle Quadrum chodzi? Sam korzystam z kwadratowych Quadrum Intercept do przechowywania... złotego złomu numizmatycznego :) i nic mi nie lata. Pytanie jeszcze o płaszczyznę, czy chodzi o ruch monety we wkładce czy wkładki w ramach kapsla. Ten pierwszy zdarza się często przy minimalnej różnicy średnicy otworu/monety, ale wkładka w kwadratowych była u mnie zawsze dość stabilna. Wciąż, choć są to nieco droższe od innych plastiki, jest to masowo produkowane pudełeczko, więc różnie może się trafić.

II RP się nie zajmuję, ale coś tam mam i leży sobie "gołe" na tacce ;)
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

thirteen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 22
  • Zainteresowania: II RP
Odp: problem z kapslami Quadrum (gdzie przechowywać monety II RP???)
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwietnia 2022, 18:28:07 »
Czołem!

O jakie dokładnie kapsle Quadrum chodzi? Sam korzystam z kwadratowych Quadrum Intercept do przechowywania... złotego złomu numizmatycznego :) i nic mi nie lata. Pytanie jeszcze o płaszczyznę, czy chodzi o ruch monety we wkładce czy wkładki w ramach kapsla. Ten pierwszy zdarza się często przy minimalnej różnicy średnicy otworu/monety, ale wkładka w kwadratowych była u mnie zawsze dość stabilna. Wciąż, choć są to nieco droższe od innych plastiki, jest to masowo produkowane pudełeczko, więc różnie może się trafić.

II RP się nie zajmuję, ale coś tam mam i leży sobie "gołe" na tacce ;)

Chodzi o luz wkładki w kapslu, nie jest to bardzo duży luz, ale dla mnie drażniący i wyraźnie wyczuwalny przy potrząśnieciu kapslem.
stąd zostały kupione: https://allegro.pl/oferta/leuchtturm-kapsle-do-monet-quadrum-33-mm-11186765549
„zainteresowanie numizmatyką daje tak wielkie zadowolenie, jak żadne inne zajęcie. Jest to nauka, która łączy się z całym szeregiem innych, takich jak historia, ekonomia, historia sztuki, heraldyka i inne”

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: problem z kapslami Quadrum (gdzie przechowywać monety II RP???)
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwietnia 2022, 20:53:55 »
Zatem z doświadczeń, które być może jeszcze coś Panu podpowiedzą/jakoś pomogą:

-sprzedawcę znam, kupowałem rzeczy nawet poważniejsze niż kapsle i byłem bardzo zadowolony,
-tę tańszą wersję kapsla Quadrum również znam. Kiedyś wysłano mi przez pomyłkę zamiast Intercept i oprócz gorszego moim zdaniem wyglądu jakość też była gorsza niż Intercept.

Myślę, że przy moim perfekcjonizmie, gdyby Intercept miał tak duże problemy, to też by mi to nie dawało spokoju, więc może spróbuje Pan tej wersji. 
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: problem z kapslami Quadrum (gdzie przechowywać monety II RP???)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maja 2022, 14:05:41 »
Kapsle Intercept mają na celu wychwytywanie tlenu z wnętrza kapsla by chronić monetę przed korozją. Czy znajduje Pan potrzebę robienia tego dla złotych numizmatów?
Wydawałoby się, że złoto nie wymaga takich zabiegów.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

thirteen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 22
  • Zainteresowania: II RP
Odp: problem z kapslami Quadrum (gdzie przechowywać monety II RP???)
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maja 2022, 14:22:25 »
Zatem z doświadczeń, które być może jeszcze coś Panu podpowiedzą/jakoś pomogą:

-sprzedawcę znam, kupowałem rzeczy nawet poważniejsze niż kapsle i byłem bardzo zadowolony,
-tę tańszą wersję kapsla Quadrum również znam. Kiedyś wysłano mi przez pomyłkę zamiast Intercept i oprócz gorszego moim zdaniem wyglądu jakość też była gorsza niż Intercept.

Myślę, że przy moim perfekcjonizmie, gdyby Intercept miał tak duże problemy, to też by mi to nie dawało spokoju, więc może spróbuje Pan tej wersji.
Dziekuje za pomoc.
Kapsle Intercept mają na celu wychwytywanie tlenu z wnętrza kapsla by chronić monetę przed korozją. Czy znajduje Pan potrzebę robienia tego dla złotych numizmatów?
Wydawałoby się, że złoto nie wymaga takich zabiegów.

Nie posiadam jeszcze zlotych monet, i sa to raczej dosyc odlegle plany.
„zainteresowanie numizmatyką daje tak wielkie zadowolenie, jak żadne inne zajęcie. Jest to nauka, która łączy się z całym szeregiem innych, takich jak historia, ekonomia, historia sztuki, heraldyka i inne”

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: problem z kapslami Quadrum (gdzie przechowywać monety II RP???)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maja 2022, 14:35:54 »
Sorry, pytanie było spowodowane tym stwierdzeniem.

... Sam korzystam z kwadratowych Quadrum Intercept do przechowywania... złotego złomu numizmatycznego :) i nic mi nie lata. ...
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: problem z kapslami Quadrum (gdzie przechowywać monety II RP???)
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maja 2022, 19:14:01 »
Kapsle Intercept mają na celu wychwytywanie tlenu z wnętrza kapsla by chronić monetę przed korozją. Czy znajduje Pan potrzebę robienia tego dla złotych numizmatów?
Wydawałoby się, że złoto nie wymaga takich zabiegów.

Po prostu pianka bardziej mi się podobała od tej podstawowej ;) Choć... takie amerykańskie orły czy franki (nie mówiąc o produktach stricte inwestycyjnych jak Krugerrand) miedzi trochę w swoim składzie mają. Ale kierowałem się głównie estetyką ;) Swoją kolekcję podstawową trzymam w kasetce z paletami i tej metody nie zamieniłbym na żadną inną (bo i antyku nie zamienieniłbym na bardziej wrażliwe na uszkodzenia monety), choć na tych zwierzeniach poprzestanę, żeby nie odbiegać od głównego wątku.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

 

R E K L A M A
aukcja monet