Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:46:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prezentacyjny puplit numizmatyczny  (Przeczytany 4492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« dnia: 01 Maja 2022, 21:17:42 »
Nie jest to przechowywanie sensu stricto, ale ów produkt towarzyszy często ofertom wszelakich drewnianych szkatułek, kaset czy innych tacek. Swego czasu uważałem ten gadżet za urokliwy, ale bardziej stylowy niż niezbędny (i to jako fan podobnych akcesoriów). Przeglądając monety nad paletami stało się to jednak dla mnie mało wygodne, dla walorów niebezpieczne a metody "niededykowane" niewiele różniące się od podkładek (w stylu tych z klipsem do dokumentów).

Pytanie numer jeden do korzystających z pulpitu numizmatycznego o Wasze doświadczenia, być może ciekawą historię z zakupem zabytkowego egzemplarza. Zachęcam do podzielenia się zdjęciami, ewentualnymi linkami.

Druga kwestia, to potencjalne polecenia, podpowiedzi, wskazania producentów, za które będę niezwykle wdzięczny. Może jakiś sprytny sposób na niedrogie osiągniecie efektu. Sam przeszukiwałem internet pod kątem jubilerskich tacek prezentacyjnych dla biżuterii czy zegarków czy np. skórzanych podkładek pod myszkę :)

Z opcji łatwo dostępnych na rynku mamy:

1. Wyrób Falken Frames, który swego czasu polecał Krzysztof Jurko na jednym ze swoich filmów. Całkiem przyzwoita cena, ładne wykonanie, ale obawiam się brudzenia się materiału a na dodatek nieco bardziej podoba mi się pulpit konkurencji https://allegro.pl/oferta/pulpit-numizmatyczny-paleta-na-monety-polski-wyrob-8929300873
2. A ta konkurencja to ekspozytor od "twojamennica" https://allegro.pl/oferta/pulpit-numizmatyczny-premium-ekspozytor-monet-11389592581 Mam jednak wrażenie, że kiedy ostatnio przeglądałem oferty to był jeszcze za 139. Design bardzo mi się spodobał, ale ostatecznie zniechęciła mnie sztuczna skóra. Skoro kupuję już taki pulpit i jest on swoistą ekstrawagancją, to niespecjalnie chciałbym mieć tam jakościowe drewno i sztuczną skórę.

Zachęcam do dzielenia się swoimi doświadczeniami i propozycjami.
PS Jeśli temat już się wcześniej pojawił, proszę wybaczyć, gdyż nie udało mi się go namierzyć.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maja 2022, 22:00:19 »
Zgadzam się z Pańskim poglądem na skórę "ekologiczną" czy "wegańską", czyli innymi słowy plastik.
Wyprawiana skóra mnie zastanawia, bo czy może mieć chemikalia, które będą reagować z powierzchnią monety?
Aksamit będzie się brudził, albo wycierał.
Nie mam takiej tacki, bo nie znalazłem niczego rozsądnego w rozsądnej cenie. Potrzeby jakiejś wielkiej też nie mam.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maja 2022, 22:09:58 »
Pewnie powinien Pan sobie zadać pytanie do czego taka tacka może Panu służyć? Rozumie, że dla sprzedawców jest to sposób na prezentację monet dla klientów. W praktyce kolekcjonerskiej taka tacka może się po jakimś czasie okazać tylko zbędnym gratem. Widzę, że cieszy Pana artystyczne fotografowanie monet. Proszę więc pomyśleć nad takim pomysłem, żeby kupić kilka kawałków materiału w kolorach interesujących Pana jako tło. Łatwo je Pan złoży i schowa w szafce z monetami. Miejsca nie zajmą, budżetu nie nadwyrężą, a w razie zabrudzenia łatwo je Pan wymieni.

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maja 2022, 22:18:20 »
Serdecznie polecam produkty Alberto Zecchi z Firenze. Korzystam z jego usług już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony. Jego wyroby cechuje wysoka jakość i finezja wykonania.
https://www.albertozecchi.com/listing/695301575/art-vas02-espositore-per-gioielli-monete
https://www.albertozecchi.com/listing/770721254/art-vag301-vassoio-numismatico-per
Marcin

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maja 2022, 22:20:29 »
Pewnie powinien Pan sobie zadać pytanie do czego taka tacka może Panu służyć? Rozumie, że dla sprzedawców jest to sposób na prezentację monet dla klientów. W praktyce kolekcjonerskiej taka tacka może się po jakimś czasie okazać tylko zbędnym gratem. Widzę, że cieszy Pana artystyczne fotografowanie monet. Proszę więc pomyśleć nad takim pomysłem, żeby kupić kilka kawałków materiału w kolorach interesujących Pana jako tło. Łatwo je Pan złoży i schowa w szafce z monetami. Miejsca nie zajmą, budżetu nie nadwyrężą, a w razie zabrudzenia łatwo je Pan wymieni.

Ma Pan u mnie punkty za analizę :) Od dłuższego czasu testuję różne tła i pod tym kątem z pewnością dopiero się rozkręcam. Zwłaszcza, że zdjęcia robię naprawdę podłym sprzętem (starym iphonem 7'ką). Ale tym razem nie chodzi o tło do fotek. Cenię sobie zabawę monetami, układanie ich w różnych kombinacjach, oglądanie więcej niż jednej sztuki etc. i parokrotnie już upuszczałem je na inne walory na palecie albo podczas opisywania czy "prac badawczych :P" kładłem na byle czym, co psuło mi odbiór całej sytuacji. Stąd też kombinowałem z tą skórzaną podkładką pod myszkę, żeby nie kupować drewnianego "grata", ale rozglądam się też za za jakimiś starymi skórzanymi okładkami lub podobnymi przedmiotami, które sprytnie zastąpiłyby pełny pulpit.

EDIT: PS tak naprawdę wystarczyłaby mi podkładka pod mysz lepszej jakości, ale po tym jak materiał zaczepił mi się o monetę i delikatnie uszkodzi jej powierzchnię (było małe uszkodzenie krążka i pęknięcie zaczepiło o "nitkę") odechciało mi się tego typu podkładek.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2022, 22:27:20 wysłana przez Luca Romano »
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maja 2022, 22:24:58 »
Serdecznie polecam produkty Alberto Zecchi z Firenze. Korzystam z jego usług już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony. Jego wyroby cechuje wysoka jakość i finezja wykonania.
https://www.albertozecchi.com/listing/695301575/art-vas02-espositore-per-gioielli-monete
https://www.albertozecchi.com/listing/770721254/art-vag301-vassoio-numismatico-per

Dziękuję za rekomendację. Zetknąłem się już z ofertą tego producenta. Wizualnie TOP, ale kwestia materiału może tutaj powrócić no i ta wysyłka. Można oczywiście wliczyć ją zwyczajnie w cenę i postarać się zapomnieć, ale u mnie ten wariant chyba nie przejdzie i przy tej kwocie wziąłbym pewnie wychodzącego ok. 3xtaniej Falkena. Ale biorę też pod uwagę, że podczas jakiegoś (może w końcu) wypadu natrafię na żywo na podobny produkt i, bez takiego zastanawiania się, po prostu go kupię :)
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Kamilk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Maja 2022, 07:45:05 »
Ja wziąłem miękki materiał i drewnianą ramkę na zdjęcia. Zamiast zdjęcia włożyłem materiał i pulpit na moje skromne potrzeby gotowy 😀.
Tak jak wcześniej napisano, materiał dość szybko się brudzi, ale można go łatwo usunąć i przepłukać lub odkurzyć.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Maja 2022, 08:46:57 »
Teraz nikt mi nie uwierzy, bo nie chciałem pisać 3 odpowiedzi pod rząd, ale po tej wymianie zdań na temat materiałów doszedłem wczoraj do tego samego pomysłu (nawet sprawdzałem już ramki :)) Proszę się pochwalić jak wyszło! Sam myślałem o tym, żeby kupić jakąś starą skórzaną kurtkę. Jedyny problem jest taki, że choć może być z tego pewna satysfakcja, to i tak nie będę zadowolony z efektów.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Kamilk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Maja 2022, 18:40:58 »
Tak to wyszło

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Maja 2022, 18:53:07 »
Tak to wyszło


Super. Nie moje kolory i pewnie ramkę wolałbym węższą, ale na zdjęciach wyglądają i tak przywoicie. De facto te profesjonalne pulpity są tym samym. Kwestia materiałów ;) Myślę, że jak trafię odpowiednią ramkę, to też za jakiś czas spróbuję. 
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Maja 2022, 18:57:52 »
Tak to wyszło


Bardzo ładnie wyszło i zapewne niedrogo. Mi się kolory podobają, bardzo lubię odcienie niebieskiego, no i jeszcze żółty ;).

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maja 2022, 19:04:12 »
Dwie uwagi, wolałbym jednolity kolor oraz myślę, ze jeśli bym dobierał materiał na podkładkę, wziąłbym pod uwagę wykładzinę dywanową. Chociaż to ostatnie pewnie nie będzie pasowało z wizja nie-czepiania się nierówności monet.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maja 2022, 19:17:32 »
Dwie uwagi, wolałbym jednolity kolor oraz myślę, ze jeśli bym dobierał materiał na podkładkę, wziąłbym pod uwagę wykładzinę dywanową. Chociaż to ostatnie pewnie nie będzie pasowało z wizja nie-czepiania się nierówności monet.

Ma Pan rację, choć muszę przyznać, że jeden pomysł lepszy od drugiego i nawet jak popatrzyłem po ramkach, w których mam różne obrazki w domu, to niektóre ze swoim kształtem (bardziej jak w tych pulpitach z wypukłą odśrodkową stroną ramki) i ornamentyką naprawdę mogłbyby wypaść ciekawie. W międzyczasie znalazłem w szafce jeszcze kilka innych tackopodobnym przedmiotów, więc pewnie dopóki wszystkiego nie przetestuję, to z zakupami poważniejszego pulpitu się wstrzymam.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Bakshisz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Zainteresowania: Cesarstwo Niemieckie,2€ trochę Rzymu.
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Maja 2022, 19:48:10 »
Tak to wyszło
Świetny pomysł i super wyszło. Co do tkanin proponuje wybrać się do sklepu meblowego i pooglądać tkaniny. Mają bardzo duży wybór próbników. Zanotować nazwę i numer tkaniny i zamówić odpowiednią. Pozdrawiam :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet