Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 28 Kwietnia 2024, 15:18:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prezentacyjny puplit numizmatyczny  (Przeczytany 4607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Maja 2022, 21:38:29 »
Sprawdzałem różnego rodzaju szufladki, tacki i ekspozytory jubilerskie, które mają nieco inną charakterystykę, ale różnica cenowa jest nieduża a wychodzi z tego pewien półśrodek. Osobiście wolę albo już się wykosztować albo ogarnąć sprawę naprawdę spodobem.

W pewnym sensie już wiem, że zrobię sobie pulpit sam. Na zdjęciu wizualizacja przykładowej konfiguracji z tego co miałem w domu. Gdyby nie było mi szkoda naprawdę niezłej bluzy, to miałbym gotowy już za moment :) Do tego jeszcze pianka pod spodem i czego chcieć więcej. Swoją drogą zabawne, że rozpocząłem wątek z myślą o pięknych, ręcznie robionych drewnianych pulpitach a tymczasem skończy się prawdopodobnie na majstrowaniu. Choć, będzie to w sumie ręczna robota :)

PS Drugie zdjęcie prześwietlone, żeby było widać materiał ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2022, 17:48:44 wysłana przez Luca Romano »
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Kamilk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Maja 2022, 21:47:05 »
Materiał kolorowy (welur) też mi średnio pasuje ale taki akurat wpadł mi w ręce, jak znajdę lepszy to podmienię.
Ten drugi to aksamit.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Maja 2022, 21:52:40 »
Materiał kolorowy (welur) też mi średnio pasuje ale taki akurat wpadł mi w ręce, jak znajdę lepszy to podmienię.
Ten drugi to aksamit.

Kolejną zaletą samoróbek jest to, że można sobie wymieniać materiał jak jeden się znudzi lub zużyje. A jak kolega od spodu "podbił"/podkleił materiał?

PS Jeszcze wyjdzie nam z tego wątku galeria własnoręcznie wykonanych tacek.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Kamilk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Maja 2022, 06:53:42 »
Materiał nałożony jest na szybkę, brzegi zawinięte do środka i dociśnięte dyktą, która była oryginalnie w ramce. Od drugiej strony jest estetycznie, nie wystają żadne kawałki materiału. Ewentualnie zawinięte brzegi można by przykleić taśmą naprawczą (tego nie próbowałem) gdyby materiał się marszczył.
Proponuję wziąć jakakolwiek ramkę na zdjęcia będąca w domu (za pozwoleniem żony), oblec ją kawałkiem starego materiału i zobaczyć czy taka samoróbka pasuje czy nie. Jak tako to można wyszukać już w sklepie ramkę z większym lub mniejszym obrzeżem i materiał.

Neko

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 356
    • PTN Łódź
  • Legitymacja: 072
  • Stowarzyszenie: PTN o/Łódź

liberbonii

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 132
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Maja 2022, 22:57:22 »
Tak się składa że amatorsko dłubie w drewnie i w zeszłym roku wykonałem dla znajomych kilka podkładek. Podkładki przydają się jak chce się fajnie komuś zaprezentować monetę lub medal. Mniejsze dokumenty też się fajnie na nich prezentują. Jako tło do zdjęć nie sprawdzają się.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Maja 2022, 23:15:43 »
Tak się składa że amatorsko dłubie w drewnie i w zeszłym roku wykonałem dla znajomych kilka podkładek. Podkładki przydają się jak chce się fajnie komuś zaprezentować monetę lub medal. Mniejsze dokumenty też się fajnie na nich prezentują. Jako tło do zdjęć nie sprawdzają się.

Ten drugi wygląda nieźle. Obejrzałem już sporo ramek przez ostatnie dni i zdecydowanie w kierunku podobnych kształtów wypadałoby podążać. Mój kot też już na etapie przymiarek sobie upatrzył przyszły pulpit, więc jestem przekonany, że nie będzie leżał nieużywany. Widzę tatomiast, że nie bawili się Panowie generalnie w gąbeczki pod materiałem. Nie ukrywam, że kombinowanie z ramką, materiałem, wypełnieniem, metodami podklejenia etc. to niemała frajda.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

liberbonii

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 132
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Maja 2022, 23:27:35 »
Jak wpadnie mi w ręce odpowiednio cienka gąbeczka, to zrobię jedną podkładkę bardziej delikatną. Obecne mają za to inną zaletę: Można na niej monetę sprawdzać na słuch, czy nie jest głucha. Jedną podkładkę przerobiłem do stałej prezentacji medali.

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 404
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Maja 2022, 09:44:32 »
Przede mną dwa lokalne targi staroci. Trzeba będzie wypatrzyć jakąś "antyczną" rameczkę i podłubać...
...a moje koty też już niecierpliwie czekają na nową miejscówkę do nicnierobienia...
 ;)
ZM

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Maja 2022, 10:31:38 »
Jak wpadnie mi w ręce odpowiednio cienka gąbeczka, to zrobię jedną podkładkę bardziej delikatną. Obecne mają za to inną zaletę: Można na niej monetę sprawdzać na słuch, czy nie jest głucha. Jedną podkładkę przerobiłem do stałej prezentacji medali.

Uuu, elegancko to wygląda, ale jednocześnie gratuluję odwagi, jeśli medale wiszą "gołe" na ścianie. Chyba, że to tylko do zdjęcia ;) Gdzie zdobył Pan materiał do wyścielenia tacki?

Przede mną dwa lokalne targi staroci. Trzeba będzie wypatrzyć jakąś "antyczną" rameczkę i podłubać...
...a moje koty też już niecierpliwie czekają na nową miejscówkę do nicnierobienia...
 ;)
ZM

Oj tak z tymi targami staroci i antycznymi ramkami. Biorąc pod uwagę, że do czasu znalezenia "perfekcyjnej" ramki i tak coś zechcę zmontować, to wyjdzie z tego tematu jeszcze więcej zabawy niż zakładałem. Jeszcze zrobimy kiedyś aukcję tacek, jak tyle tego natworzymy :) Całe szczęście są te koty.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 743
    • Blog o półtorakach
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Maja 2022, 23:14:21 »
Tak się składa że amatorsko dłubie w drewnie i w zeszłym roku wykonałem dla znajomych kilka podkładek. Podkładki przydają się jak chce się fajnie komuś zaprezentować monetę lub medal. Mniejsze dokumenty też się fajnie na nich prezentują. Jako tło do zdjęć nie sprawdzają się.
Akurat podkładki uważam za zbędne, gdyż są nieporęczne przy większej ilości monet ale kota głaskałbym :)
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

liberbonii

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 132
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Maja 2022, 18:04:47 »

[/quote]

Uuu, elegancko to wygląda, ale jednocześnie gratuluję odwagi, jeśli medale wiszą "gołe" na ścianie. Chyba, że to tylko do zdjęcia ;) Gdzie zdobył Pan materiał do wyścielenia tacki?

[/quote]
Wszystkie elementy pochodzą z recyklingu. Materiał to aksamit ze zlikwidowanych gablot wystawienniczych. Ramka to był kiedyś parkiet bukowy. Płytę znalazłem na wystawce. Kot też został nam oddany.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Maja 2022, 20:55:38 »


Uuu, elegancko to wygląda, ale jednocześnie gratuluję odwagi, jeśli medale wiszą "gołe" na ścianie. Chyba, że to tylko do zdjęcia ;) Gdzie zdobył Pan materiał do wyścielenia tacki?

[/quote]
Wszystkie elementy pochodzą z recyklingu. Materiał to aksamit ze zlikwidowanych gablot wystawienniczych. Ramka to był kiedyś parkiet bukowy. Płytę znalazłem na wystawce. Kot też został nam oddany.

[/quote]

Wyśmienicie. Puenta z kotem bardzo dobra. Uratowanego kota i część materiałów też już mam, ale jak zacząłem szukać ramki, to już widzę, że to będzie zabawa na dłuższy czas i pewnie też porozglądam się po targach staroci, o których wspomnał kol. zenonmoj.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

jmskelnik

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Maja 2022, 10:29:36 »
Jak wpadnie mi w ręce odpowiednio cienka gąbeczka, to zrobię jedną podkładkę bardziej delikatną. Obecne mają za to inną zaletę: Można na niej monetę sprawdzać na słuch, czy nie jest głucha. Jedną podkładkę przerobiłem do stałej prezentacji medali.

Czy dobrze widzę, że medale są blokowane główkami śrub?

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Prezentacyjny puplit numizmatyczny
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Maja 2022, 17:49:18 »
Po pierwszych testach złotej ramki i czarnego materiału, zrobiłem poważniejszy "prototyp". Tym razem już właściwy materiał, gąbeczka i sprawdzenie krok po kroku każdego procesu. Nie trafiłem tylko dotąd na satysfakcjonującą mnie ramkę, więc kupiłem jakieś plastikowe dziadostwo o pożądanym przeze mnie profilu krawędzi. Z efektu jestem bardzo zadowolony. Teraz tylko trafić solidną, szlachetniejszą ramkę z ciemnego drewna z mocnymi pleckami i całość rozwiązań przeniosę do właściwego zestawu, dodając jeszcze więcej staranności.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

 

R E K L A M A
aukcja monet