Aktualności:

• 30 Czerwiec 2022, 18:45:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Biurko numizmatyczne  (Przeczytany 304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

modsog

• Gaduła
    • Blog o półtorakach
Biurko numizmatyczne
« dnia: 08 Maj 2022, 21:47:32 »
Przyznam, że trochę natchnął mnie temat 'Prezentacyjny puplit numizmatyczny'. O ile jednak pulpit wydaje mi się zbędnym gadżetem bo w moim przypadku albo oglądam po kilka/naście monet i za podłoże w zupełności służy jakakolwiek wolna przestrzeń. Nie czarujmy się, o ile nie są to stany I/I-/II+ to czy leżą na gazecie, drewnianym blacie czy koperce, z której je wyjąlem różnicy im nie robi. W końcu przetrwały jakoś kilkaset lat i nikt ich w bawełnianych rękawiczkach nie obracał ;)
W drugim przypadku zazwyczaj wyciągam większą część mojego zbioru np. w celu jakiejś tam analizy. Przy liczbie monetek idącej w setki pulpit musiałby mieć format A2/A1 :D Tylko potem pozostaje chowanie tego znów do kopertek bo dwa koty nocami grasują i tylko czasem słyszy się głośne ŁUP! Już raz szukałem moetki bo któryś stwierdził, że niepotrzebnie leży na biurku... Zaś 5-letnia latorośl nie oszczędza niczego co leży na widoku... Zdjęcie ilustracyjne (bez monet):

94136860_230792978183795_7233065985522008064_n.jpgBiurko numizmatyczne

Naszła mnie myśl, czy by nie kupić sobie biurka, gdzie blat "roboczy", gdzie leży klawiatura, noratnik, etc. wieczorem jest podnoszony a poniżej jest drugi blat, gdzie leżą numizmaty, które wyciągneliśmy z szafeczki tydzień temu bo np. nad czymś pracujemy i nie chce nam się co rusz ich chować spowrotem :)

Posznupałem trochę po internecie ale oprócz jakiś starych sekretarzyków czy jakiś nowych dzieł:

gf-rpGm-uVfs-1mdM_nowe-trendy-lekkie-biurko-do-domu-664x0-nocrop.jpgBiurko numizmatyczne

nie znalazłem niczego fajnego.
Może ktoś ma namiar na coś ciekawego?
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Luca Romano

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Biurko numizmatyczne
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2022, 00:49:08 »
Przyznam, że trochę natchnął mnie temat 'Prezentacyjny puplit numizmatyczny'. O ile jednak pulpit wydaje mi się zbędnym gadżetem bo w moim przypadku albo oglądam po kilka/naście monet i za podłoże w zupełności służy jakakolwiek wolna przestrzeń. Nie czarujmy się, o ile nie są to stany I/I-/II+ to czy leżą na gazecie, drewnianym blacie czy koperce, z której je wyjąlem różnicy im nie robi. W końcu przetrwały jakoś kilkaset lat i nikt ich w bawełnianych rękawiczkach nie obracał ;)
W drugim przypadku zazwyczaj wyciągam większą część mojego zbioru np. w celu jakiejś tam analizy. Przy liczbie monetek idącej w setki pulpit musiałby mieć format A2/A1 :D Tylko potem pozostaje chowanie tego znów do kopertek bo dwa koty nocami grasują i tylko czasem słyszy się głośne ŁUP! Już raz szukałem moetki bo któryś stwierdził, że niepotrzebnie leży na biurku... Zaś 5-letnia latorośl nie oszczędza niczego co leży na widoku... Zdjęcie ilustracyjne (bez monet):

94136860_230792978183795_7233065985522008064_n.jpgBiurko numizmatyczne

Naszła mnie myśl, czy by nie kupić sobie biurka, gdzie blat "roboczy", gdzie leży klawiatura, noratnik, etc. wieczorem jest podnoszony a poniżej jest drugi blat, gdzie leżą numizmaty, które wyciągneliśmy z szafeczki tydzień temu bo np. nad czymś pracujemy i nie chce nam się co rusz ich chować spowrotem :)

Posznupałem trochę po internecie ale oprócz jakiś starych sekretarzyków czy jakiś nowych dzieł:

gf-rpGm-uVfs-1mdM_nowe-trendy-lekkie-biurko-do-domu-664x0-nocrop.jpgBiurko numizmatyczne

nie znalazłem niczego fajnego.
Może ktoś ma namiar na coś ciekawego?

To wzajemne inspirowanie się niezwykle cieszy. Póki co nie mam wartościowych podpowiedzi, poza żartobliwą sugestią, że może lepiej od razu pójść "w" gabinet :) Nie ukrywam, że sam takowy w myślach już sobie od lat urządzam i może kiedyś uda mi się tę wymarzoną koncepcję zrealizować.
Kłaniam się. Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego profilu na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Chalupski

• Stały bywalec
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2022, 09:57:17 »
Na Allegro można znaleźć coś takiego "BIURKO DĘBOWE SEKRETARZYK Z ROLETĄ"

Zbierajmy monety!
Jurek

jmskelnik

• Rada Oficerów TPZN
  • Stały bywalec
  • *
    • Historia ukryta w przedmiotach
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2022, 11:07:42 »
Rozwiązania z roletą są o tyle dobre, że pozwalają zachować cały bałagan w stanie niezmienionym. Książki rozłożone na odpowiednich stronach itd.

R E K L A M A
aukcja monet