Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 11:35:35

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Absurdalnie wysokie ceny!  (Przeczytany 4168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafael Nieradikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
Absurdalnie wysokie ceny!
« dnia: 09 Maja 2022, 15:30:32 »
Dzień dobry, obserwując ostatnie aukcje, biorąc w nich udział musze stwierdzić, że ceny walorów strasznie podskoczyły do góry! Szczególnie mam tu na myśli bieżącą aukcję nummimarketu, w której początkowo chciałem zakupić parę monet, ale widząc jak ceny skaczą do góry odpuściłem uznając to za jakieś szaleństwo! https://onebid.pl/pl/auction/-/2781
Czy Panowie sądzą podobnie? Czy to ja mam tylko takie wrażenia?

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maja 2022, 17:38:15 »

Czy Panowie sądzą podobnie? Czy to ja mam tylko takie wrażenia?

Witam. Mogę się wypowiadać tylko co do antyku. Moim zdaniem w tych cenach nie ma nic zdrożnego. Ceny, jak na wiekowe monety  są raczej przeciętne, oprócz tetradrachmy Antiocha VIII ( ale w cudownym, unikalnym stanie) i solida Antemiusza (wynikajaca z rzadkości monety i małej dostępności w handlu).

digenis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maja 2022, 17:53:46 »
Podzielam zdanie Kolegi odnośnie tego, że ceny antyku na tej aukcji w normie. Piękny antoninian Tacyta poszedł za niewygórowana kwote. Reszta Rzymu w normie, raczej w dolnych widełkach. Zerknąłem właśnie na 10-dniową aukcje wcn i tam są spore ceny wywoławcze, bliskie moim zdaniem górnych wycenę monet w oferowanych stanach.

Rafael Nieradikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maja 2022, 18:13:36 »
Weźmy przykład tetradrachmy Aleksandra, której cena przy tym stanie była o połowię niższa na aukcjach mniej więcej rok wstecz.
« Ostatnia zmiana: 09 Maja 2022, 19:33:49 wysłana przez Rafael Nieradikos »

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maja 2022, 18:24:04 »

Czy Panowie sądzą podobnie? Czy to ja mam tylko takie wrażenia?

Witam. Mogę się wypowiadać tylko co do antyku. Moim zdaniem w tych cenach nie ma nic zdrożnego. Ceny, jak na wiekowe monety  są raczej przeciętne, oprócz tetradrachmy Antiocha VIII ( ale w cudownym, unikalnym stanie) i solida Antemiusza (wynikajaca z rzadkości monety i małej dostępności w handlu).

Ta tetra mimo że faktycznie w bardzo ładnym okołomenniczym stanie, to i tak według mnie znacznie przepłacona. W zależności od wariantu one średnio kosztują w ładnym stanie 2gim od 400-1000 euro. Za 3000 euro można kupić coś dużo rzadszego i też w pięknym stanie 2gim. Oczywiście to tylko moje zdanie.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maja 2022, 18:28:54 »
Weź my przykład tetradrachmy Aleksandra, której cena przy tym stanie była o połowię niższa na aukcjach mniej więcej rok wstecz.

Podobna sytuacja te tetradrachmy nadal są w takich cenach jakich były różnica jest rzędu może kilkunastu procent i to w obydwie strony. Tam gdzie tego sprzedaje się dużo tam ceny są stabilne. Szczerze to za 4k mogę komuś opchnąć moją z avatara 😉
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maja 2022, 00:00:45 »
Księstwo Warszwskie też słono przepłacone np. Ten zmęczony talar
https://onebid.pl/pl/monety-ksiestwo-warszawskie-fryderyk-august-i-talar-1811-ib-warszawa/1217920
Janek

Gilward

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Zainteresowania: Powstanie listopadowe, WMK, WMG
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maja 2022, 13:38:45 »
Podobna sytuacja na WMG... np. 2 guldeny z 1932 rok temu też w slabie NGC z notą MS62 (w dodatku z kolekcji Terletzkiego) można było kupić za 4 tys, lub taniej a na ostatniej aukcji SNMW ... 13,5 tys - jakiś absolutny obłęd... https://onebid.pl/pl/monety-wolne-miasto-gdansk-2-guldeny-1932-koga-ngc-ms62/1216239 - chyba że coś mi umknęło i czegoś nie dostrzegłem na tej monecie ?
« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2022, 13:48:26 wysłana przez Gilward »
Pozdrawiam,
Bartosz

Magnencjusz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Zainteresowania: Starożytności
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maja 2022, 15:17:35 »
Wydaje mi się że najbardziej podrożała ostatnio Polska (zarówno królewska jak IIRP) więc najgorsze mnie omija.
Starożytność urosła raczej inflacyjnie. Co prawda na obecnej aukcji nic nie wygrałem, ale też na niczym mi specjalnie nie zależało- obstawiłem w kilku przypadkach na zasadzie "jak nikt nie zechce to mogę wziąć".

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maja 2022, 16:18:43 »
Podobna sytuacja na WMG... np. 2 guldeny z 1932 rok temu też w slabie NGC z notą MS62 (w dodatku z kolekcji Terletzkiego) można było kupić za 4 tys, lub taniej a na ostatniej aukcji SNMW ... 13,5 tys - jakiś absolutny obłęd... https://onebid.pl/pl/monety-wolne-miasto-gdansk-2-guldeny-1932-koga-ngc-ms62/1216239 - chyba że coś mi umknęło i czegoś nie dostrzegłem na tej monecie ?
Nie wiem jak monety dla Danzig były bite (krążki i ich przygotowanie), ale wydaje mi się że nota MS62 jest troszkę przesadzona. Bardzo dużo mikrorysek, ale fakt - nie widać specjalnie śladów obiegu. Cóż.. nie zbadane są wyroki ngc. W sumie "ciekawie" gradują 1 koronówki milenijne 1896 węgierskie - nie ma noty wyższej niż MS62 (a MS65 to ogradowany restrike Artexu lol) , bo stempel był taki specyficzny...jakby trawiony w kwasie, przez co faktura monetki jest dosyć specyficzna.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Maja 2022, 11:38:12 »
Dzień dobry, obserwując ostatnie aukcje, biorąc w nich udział musze stwierdzić, że ceny walorów strasznie podskoczyły do góry! Szczególnie mam tu na myśli bieżącą aukcję nummimarketu, w której początkowo chciałem zakupić parę monet, ale widząc jak ceny skaczą do góry odpuściłem uznając to za jakieś szaleństwo! https://onebid.pl/pl/auction/-/2781
Czy Panowie sądzą podobnie? Czy to ja mam tylko takie wrażenia?
Przyznam, że miałem bardzo podobne wrażenie. W pewnym momencie nasunęła mi się refleksja, że celem aukcji jest sztuczne "przekonanie rynku", że ceny mają być właśnie takie. Do tego typu wniosku mogła doprowadzić obserwacja nienaturalnego szaleństwa licytujących, którego nie było w ogóle w tej formie widać na aukcjach sprzed dosłownie kilku dni. Ale być może akurat zgromadziło się tutaj kilku zwariowanych inwestorów, którzy bili się o wszystko bez zważania na ceny... Zatem na ogólne prognozy chyba za wcześnie, odczekajmy do aukcji WCN, a zwłaszcza do tej GNDM 🙂

PS. Mnie mimo tego szaleństwa udało się jednak wylicytować kilka pozycji w rozsądnej cenie - jeden okaz nawet 20% taniej, niż na aukcji 2 tygodnie temu. Nie wszystko jeszcze stracone 🙂
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

MarKow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Maja 2022, 22:04:13 »
Witam. Moim zdaniem to sprawa inwestorów, którzy uwierzyli w opowieści o dobrej lokacie.

Rudobrody

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 369
  • Zainteresowania: miedziane szelągi Jana Kazimierza, papierowy pieniądz zastępczy Ząbkowic Śląskich
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lutego 2023, 10:09:55 »
Jakie mają koledzy wrażenia po tych kilku dniach trwania aukcji GNDM? Ceny nadal wysokie?
Osobicie mam wrazenie po obejrzeniu sesji hotelowej, ze szalenstwa cenowego tym razem nie bylo.

behemot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Ja, biedny facet.
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lutego 2023, 13:00:05 »
ze szalenstwa cenowego tym razem nie bylo.

nie wiem jak to nazwac, ale za pfennige WMG z kopertka Kalkowskiego za ponad 500 pln, a i tak popularne w masie egz. fladra czy dorsz za ponad 500 PLN, to jest szalenstwo, albo 5 fenigöw KP tez z kopertka za 300 pln, za maly komplet KP bez 1 f. 1917 650PLN, a i II RP nie pozostala dluzna w cenach. Moim zdaniem szalenstwo ogarnelo naröd. ;D

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Absurdalnie wysokie ceny!
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lutego 2023, 13:28:32 »
ze szalenstwa cenowego tym razem nie bylo.

nie wiem jak to nazwac, ale za pfennige WMG z kopertka Kalkowskiego za ponad 500 pln, a i tak popularne w masie egz. fladra czy dorsz za ponad 500 PLN, to jest szalenstwo, albo 5 fenigöw KP tez z kopertka za 300 pln, za maly komplet KP bez 1 f. 1917 650PLN, a i II RP nie pozostala dluzna w cenach. Moim zdaniem szalenstwo ogarnelo naröd. ;D

Szaleństwo cenowe to z każdym miesiącem osiąga kolejne szczyty na aukcjach w UK. Praktycznie ceny bardzo często są już wręcz kosmiczne zwłaszcza w stosunku do tych z czasu pandemii i wcześniej. Nastąpiła i nadal trwa nagła korekta w górę, przy czym należy pamietać że jesteśmy w samym środku sporego kryzysu finansowego, a sytuacja nie ma analogii do tej z roku 2008. Jest wręcz odwrotnie.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

 

R E K L A M A
aukcja monet