Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 08:27:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM  (Przeczytany 1227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« dnia: 22 Maja 2022, 19:39:48 »
Zapraszam na licytację kolejnej, starannie wyselekcjonowanej partii monet Aureliana i Probusa z mojej kolekcji 2 czerwca o godz. 18.00 (korekta) na 17 aukcji GNDM:

https://onebid.pl/pl/auction/1399675/2340/Monety-antyczne-KOLEKCJA-Aurelian-i-Probus

Rejestracja na aukcję jest już dostępna. Niebawem pojawią się filmiki przy indywidualnych, ciekawszych pozycjach oraz ogólny film omawiający całą selekcję.

Z góry dziękuję za aktywy udział i życzę powodzenia!

   
« Ostatnia zmiana: 29 Maja 2022, 10:56:27 wysłana przez barnaba »

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maja 2022, 23:20:23 »
Koledze życzę powodzenia! Selekcja znakomita (jak zwykle), stany piękne (jak zwykle), a i filmik też pewnie będzie hitem (jak zwykle ;) )

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maja 2022, 11:50:32 »
Dzięki Paweł. Ja Tobie również życzę powodzenia! Przekazana przez Ciebie na aukcję 17 GNDM selekcja monet Republiki jest również znakomita, a i filmiki o nich z Twoim udziałem z pewnością będą wielce interesujące ;)   

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maja 2022, 12:25:29 »
Cytuj
a i filmiki o nich z Twoim udziałem z pewnością będą wielce interesujące

Oby tylko pojawiły się przez aukcją ;) Też pewnie wątek informacyjno-reklamowy założę, no ale może poczekam na te nagrania.

A wracając do Twoich monet, to jak wiesz nie znam się na tym okresie zbytnio, nie chwyta mnie Probus ani Aurelian za serce ale te wystawione na najbliższą aukcję wydają mi się najładniejsze z dotychczasowych. Taka zupełnie subiektywna opinia.
Pozwoliłem sobie nawet wybrać 3 przykłady, według mnie, najładniejszych monet:

https://aukcje.gndm.pl/pl/monety-probus-276-282-n-e-antoninian-rzym/1244299

https://aukcje.gndm.pl/pl/monety-probus-276-282-n-e-antoninian-ticinum-ex-philippe-gysen/1243923  - tu Securitas wygląda jakby się na srogim kacu za głowę łapała  :-X

https://aukcje.gndm.pl/pl/monety-probus-276-282-n-e-antoninian-siscia/1243943

P.S. Wybierasz się do Łazienek?

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maja 2022, 14:18:32 »
A wracając do Twoich monet, to jak wiesz nie znam się na tym okresie zbytnio, nie chwyta mnie Probus ani Aurelian za serce ale te wystawione na najbliższą aukcję wydają mi się najładniejsze z dotychczasowych. Taka zupełnie subiektywna opinia.

Pozwoliłem sobie nawet wybrać 3 przykłady, według mnie, najładniejszych monet:

P.S. Wybierasz się do Łazienek?

Moją intencją było, aby obecna selekcja była porównywalna z poprzednimi, jeżeli chodzi o ogólną wysoką prezencję i b. dobry stan zachowania oferowanych egzemplarzy, ale być może obecna selekcja faktycznie wyróżnia się na korzyść. Zdanie licytujących będzie rozstrzygające ;)

Co do wskazanych przez Ciebie 3 przykładów, ja mam odmiennych faworytów, ale znowu: rozstrzygać będą licytujący:) Moje ulubione monety skomentowałem na filmikach, które powinny niebawem się ukazać.

Tak, zamierzam wybrać się do Łazienek. Mam nadzieję, że do zobaczenia!         

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Maja 2022, 15:16:53 »
Tak jest, do zobaczenia :)

digenis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maja 2022, 11:00:02 »
Zgadzam się z Kolega, selekcja wyśmienita, stany piękne. Nie będę zdradzał własnych typów, ale spróbuję powalczyć ;)

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maja 2022, 11:04:13 »
Kolejna świetna odsłona mennictwa rzymskiego w wąskim jej zakresie.Przekrojowy zbiór w pięknych stanach

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maja 2022, 10:55:19 »
Korekta: jednak aukcja rozpoczyna się o godz. 18.00 a nie o 19.00 (i to rozpoczyna się od moich monet), więc punktualność jest konieczna!

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maja 2022, 11:08:32 »
Pojawiły się już filmiki przy poszczególnych, ciekawszych pozycjach:

https://onebid.pl/pl/auction/1399675/2340/Monety-antyczne-KOLEKCJA-Aurelian-i-Probus

Zachęcam do obejrzenia, w tym zwłaszcza filmik o wielce ciekawej i tajemniczej kodowanej rzymskiej serii AEQVITI:



Jeśli starczy organizatorom aukcji czasu to powinien pojawić sie jeszcze dodatkowo film omawiający ogólnie całą partię monet powierzonych na aukcję.   

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Maja 2022, 16:54:57 »
Nie mogłem doczekać się nagrań. Dobrze, że się udało przed aukcją :) Kodowana seria z Rzymu - świetna sprawa. Marzę o takich aukcjach z walorami z wcześniejszego okresu Cesarstwa.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Monety Probusa i Aureliana na 17 aukcji GNDM
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwca 2022, 11:39:17 »
Aukcja startuje dzisiaj o godz. 18.00. Raz jeszcze życzę wszystkim powodzenia i z góry dziękuję za aktywny udział!

 

R E K L A M A
aukcja monet