Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:01:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)  (Przeczytany 1738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ermada

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Zainteresowania: Polska królewska, II RP
SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« dnia: 24 Czerwca 2022, 14:58:21 »
Witam wszystkich. W końcu i mnie trafił ten przykry incydent... był jak yeti dużo się o nim słyszało, a samemu nie widziało... :(
Przesyłka dotarła do WER WARSZAWA, następnie "Przesyłka w transporcie" lecz do miasta mojego już nie dojechała...
Może kiedyś ktoś zauważy pudła więc chciałbym na nie uczulić mocno. Sprawa będzie oczywiście zgłoszona na policję. Oprócz pudeł było trochę drobnicy, ale pudła ze względu na numer seryjny łatwiej skojarzyć.

SKRADZIONE:
1. Szeląg Ryga ZIIIW 1599 MS62 nr seryjny: 5786007-011  :scyth:
2. Szeląg Ryga ZIIIW 1598 MS62 nr seryjny: 5785583-020  :scyth:
3. Szeląg Ryga ZIIIW 1598 MS64 nr seryjny: 5785583-019  :scyth:

Zdrowia Wszystkim!

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwca 2022, 15:41:13 »
Ja bym się jeszcze nie załamywał, sam czekałem dwa tygodnie na kartę wysłaną z mojego banku oddalonego o 4km, jeśli jest "w transporcie" to jest duża szansa że nie zaginęła i jeszcze dojdzie.
Pozdrawiam Michał

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwca 2022, 16:18:15 »
Ja bym się jeszcze nie załamywał, sam czekałem dwa tygodnie na kartę wysłaną z mojego banku oddalonego o 4km, jeśli jest "w transporcie" to jest duża szansa że nie zaginęła i jeszcze dojdzie.

Też tak sądzę. A ile czasu minęło kol. ermada? Mnie kiedyś podobnie trzymali przesyłkę i po interwencjach nagle dotarła z wyraźnym opóźnieniem, ale cała.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

ermada

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Zainteresowania: Polska królewska, II RP
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwca 2022, 08:21:57 »
Zawsze jak po przekroczeniu granicy pojawiła się w WER Warszawa, paczka w moim mieście było w ciągu 24h max 48h. Kiedy pojawiła się w Polsce dziś mija 21 dzień, a od nadania ponad miesiąc :(

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwca 2022, 09:06:58 »
Jak ogólnie wiadomo dzięki nieustannym wysiłkom władz państwowych oraz wybitnym fachowcom skierowanym na stanowiska kierownicze Poczta Polska podniosła na wyższy poziom poziom jakość obsługi i podnosi ten poziom każdego dnia coraz wyżej. Miałem przyjemność oczekiwania na listonosza.
1/ placówka pocztowa na moim osiedlu; wszyscy pracownicy złożyli wypowiedzenia. Placówka była obsługiwana od godzin południowych przez pracowników biurowych poczty w ramach nadgodzin. Tłumy petentów, nieporadność pań obsługujących, brak informacji o przesyłkach. Na stronie poczty polskiej informacja "przesyłka w transporcie". Z powodu braku listonoszy odsyłano przesyłki nadawcom.
2/ DER Zielona Góra W pracy były 2 osoby, z których jedna złożyła wypowiedzenie z końcem miesiąca. Jedna z pań odszukała moja przesyłkę i została mi wydana. Tak było miesiąc temu.
3/ Ostatnio udałem się do zakładu energetycznego po faktury z prąd, bo termin zapłaty się zbliżał, a pocztą faktur nie dostałem. Założyłem konto internetowe, na które będę otrzymywał faktury z pominięciem poczty.
Proponuję zorientować się jaka jest sytuacja u Pana. Może przesyłka leży w sortowni i nie ma komu jej dostarczyć. Pocztę Polską radzę omijać szerokim łukiem
Pozdrawiam. zdzicho

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwca 2022, 09:36:45 »
Zawsze jak po przekroczeniu granicy pojawiła się w WER Warszawa, paczka w moim mieście było w ciągu 24h max 48h. Kiedy pojawiła się w Polsce dziś mija 21 dzień, a od nadania ponad miesiąc :(

Spokojnie, po pierwsze skoro jest to przesyłka zagraniczna to bardzo prawdopodobne, że dojdzie z  opóźnieniem. Mój rekord to 41 dni z Polski do Kanady.

Jeśli obawiasz się, że przesyłka faktycznie zaginęła powinieneś złożyć formularz reklamacyjny
https://www.poczta-polska.pl/reklamacje/pisma-reklamacyjne/ Poczta Polska napewno wyjaśni co dzieje się z twoją przesyłką a najprawdobniej dotrze zaraz po złozeniu tego formularza.
Janek

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Czerwca 2022, 14:08:14 »
Nawet wartościowe przedmioty przesylam InPostem paczkomat-paczkomat i nic nie ginie. A WER Warszawa to "czarna dziura" i mam nadzieję, że cała ta Poczta Polska zostanie zaorana (sprywatyzowana a pracowników obejmie derekrutacja) a wszyscy, którzy w niej pracują będą mieli wilczy bilet na zatrudnienie w innych firmach pocztowo-kurierskich.

Przez WER Warszawa straciłem 4 wartościowe monety (3 różne paczki, w tym 2 z zagranicy - USA, Kanada) na ok. 5.000 złotych łącznie. W jednym przypadku kurier miał dzięki mnie wizytę na policji (pochwalił się, że był wzywany) i już więcej go nie widziałem na rejonie, więc albo go przenieśli w PP gdzie indziej albo ogląda świat spoza krat lub kontynuuje ścieżkę kariery poza strukturami Poczty Polskiej.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

Salemmtg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Czerwca 2022, 00:53:10 »
Kolego a z jakiego kraju została nadana? Bo może trzeba ją oclić przez agencje celną? Ja tak miałem jak z USA została wysłana i też był status "w drodze" .  Dopiero jak trwało za długo zadzwoniłem do głównego Wer i tam mi powiedzieli że trzeba oclić bo Poczta mi tego nie zrobi jak monety. Miałem taką sytuację rok temu.

ermada

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Zainteresowania: Polska królewska, II RP
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Czerwca 2022, 05:06:13 »
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie postem. Przesyłka była z Estonii więc cło nie obowiązuje. Reklamacja również złożona niestety w odpowiedzi otrzymałem pismo, że tylko nadawca może rościć o odszkodowanie (przesyłka nieubezpieczona), ani słowa o tym, że została zgubiona/skradziona. Druga strona z Estonii obiecała, że zrobi wszystko w celu wyjaśnienia sytuacji. Tak jak kolega wyżej podsuwa pomysł i tak samo doradzono mi na infolinii.. Na poczcie u siebie byłem, niestety Panie z okienka nie raczyły iść na magazyn sprawdzić czy owa paczka się znajduje. Tylko po numerze przesyłki stwierdziły, że jej 'u nas' nie ma i już, bo w końcu to co w systemie to święte :)
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2022, 05:10:31 wysłana przez ermada »

Pabloss

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwca 2022, 08:54:24 »
Jest jeszcze jedna opcja. Kiedyś czekałem 3 tygodnie na przesyłkę wartościową z Hiszpanii. Byłem już przekonany o jej zaginięciu i utracie. Gdy do mnie jednak dotarła okazało się, że miała urzędową adnotację „przesyłka niewłaściwie zabezpieczona, wykonano… (tu był 3 literowy akronim, którego już nie pamiętam). Przesyłka była zalakowana w dodatkowej folii ze stemplem PP. Przez tyle wysyłek widziałem już niemal wszystko.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: SKRADZIONO Szelągi ryskie ZIIIW NGC w MS (Poczta Polska)
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Czerwca 2022, 09:34:01 »
No, ale żeby nie ubezpieczyć przesyłki w obecnych czasach ???
Chyba jedyna opcja wysyłania monet pocztą, to list wartościowy z potwierdzeniem odbioru
Pozdrawiam. zdzicho

 

R E K L A M A
aukcja monet