Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 06:41:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wysyłka monet poza granicę UE - podejście drugie poprawne.  (Przeczytany 2856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Wysyłka monet poza granicę UE - podejście drugie poprawne.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lipca 2022, 10:43:13 »
Lepszy od Romy jest moim zdaniem Naville Numismatics jeśli chodzi o sprzedaż. Roma w przypadku wystawiania notuje poślizgi i walory trafiają nie na najbliższą tylko którąś z kolejnych aukcji.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Wysyłka monet poza granicę UE - podejście drugie poprawne.
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lipca 2022, 12:09:55 »
Niby na wrześniową aukcję dogadany jestem.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Wysyłka monet poza granicę UE - podejście drugie poprawne.
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lipca 2022, 12:18:21 »
To byłaby straszna kaszana, gdybyś stawał na głowie, żeby teraz je dostarczyć a potem wystawili je z poślizgiem. Trzymam kciuki, żeby niezależnie od metody się udało. Sam stawiałbym na transport osobisty lub pomoc zaufanej osoby. Wiem, że dom aukcyjny nie będzie zbytnio angażował się w proces, ale może warto rzucić im takie hasło sposobem i spytać, czy z doświadczenia mają jeszcze jakieś sposoby, które mogliby polecić. A nuż dojdą kolejne opcje.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Pabloss

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Wysyłka monet poza granicę UE - podejście drugie poprawne.
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Lipca 2022, 09:49:01 »
[quote/]
Tu się nie zgodzę, gdyż np. DHL Expres nie wyłącza przewozu  monet o ile nie stanową one ważnego środka płatniczego. Fakt ten potwierdza zarówno regulamin świadczenia usług jak i to, że około pół roku temu potwierdzałem to na infolinii DHL. Dodatkowo przechodziłem skrupulatną odprawę celną ze strony agentów DHL i na żadnym etapie nikt nie podniósł zarzutu niezgodności towaru z polityką wysyłek DHL dla klientów indywidualnych (bez specjalnych umów b2b).
[/quote]

Faktycznie, dotychczas patrzyłem na DHL Parcel, który operuje na terenie kraju i ma monety na liście wykluczeń. Warto wiedzieć, że jest jeszcze jeden przewoźnik akceptujący numizmaty - dzięki!

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Wysyłka monet poza granicę UE - podejście drugie poprawne.
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Lipca 2022, 10:32:42 »
Sprawa zdąża do szczęśliwego finału.

DHL podejmuje się przewozu paczek do UK, o wartości nie większej niż 1000 euro w 1 paczce. Cena znośna - 90zł.
RN bierze należności celno skarbowe na siebie, czyli pewnie je jakoś obchodzą, bo nie chce mi się wierzyć, że dokładają 5% (tyle wynosi VAT na monety antyczne w Uk) do interesu.

 

R E K L A M A
aukcja monet