Aktualności: Pojawił się najnowszy 11 numer Biuletynu TPZN. Zapraszamy do lektury LINK

• 28 Wrzesień 2021, 17:51:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ekslibrisy numizmatyczne  (Przeczytany 22707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DagonX

• Rada Oficerów TPZN
  • Stały bywalec
  • *
Odp: Ekslibrisy numizmatyczne
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Kwiecień 2020, 00:24:42 »
Niemal równo w 10 rocznicę założenia wątku pozwalam go sobie odświeżyć ;)

Kilka lat temu przypadkowo nabyłem publikacje z ekslibrisami Lesława Morawieckiego oraz Fryderyka Lorki. Z racji tego, że ja lubię takie drobne dziwactwa, na które większość osób przewraca oczami, zacząłem głośno myśleć przy mojej Lubej, że tak własny ekslibris to jest coś co warto by mieć. I tak co jakiś czas, z każdym upływającym rokiem coraz rzadziej i rzadziej, wracałem do tego tematu, ale bez żadnej presji, raczej na zasadzie pojedynczego głośnego westchnięcia i ogólnej uwagi, że kiedyś sobie to zaprojektuje. W końcu zapomniałem o sprawie i nagle, dwa lata temu przy okazji moich urodzin, moja Luba cała w rumieńcach wręcza mi maleńkie pudełeczko. Otwieram, a tam gotowy do użycia stempel ekslibrisu (plus poduszeczka, tusz i "pojemniczek" na stempel). Wtedy użyłem go zaledwie kilka razy, ilość posiadanych książek mnie przytłoczyła i ostemplowanie wszystkiego odłożyłem ad calendas Graecas jak będę mieć czas. Obecna sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że czasu wolnego mam aż nadto, więc wyjąłem z szuflady biurka urodzinowy zestaw, otarłem z kurzu i zabrałem się do dzieła.

Tak wygląda cały zestaw:
IMG_20200408_214446.jpgEkslibrisy numizmatyczne

a tak prezentuje się sam ekslibris:
IMG_20200408_214227.jpgEkslibrisy numizmatyczne

I drobna uwaga techniczna, wprawdzie sam wizerunek na stemplu pochodzi ze zdjęcia użytego na moim awatarze, ale aby rysunek nadawał się do odwzorowania najpierw jego odpowiednim przygotowaniem zajęła się profesjonalna artystka-rysowniczka ;) Nie jest to więc bezpośrednie przeniesienie zdjęcia na stempel :)
Członek Rady Oficerów 2015/16, 2019/20, 2020/21, 2021/22

https://zastepczy.wordpress.com/

R E K L A M A
aukcja monet