Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 08:29:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dla zainteresowanych...  (Przeczytany 11448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Marca 2010, 19:39:44 »
Rzeczywiście cena znacznie bardziej przystępna, co nie znaczy że niska ... Trzeba przecież pamiętać też o tym, że wydanie jest raczej kiepskie.
A przede wszystkim, dziwi mnie, że przy tak dużym zapotrzebowaniu rynku na to opracowanie, nie robi się jego wznowienia! 

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Marca 2010, 20:05:54 »
To już nie pierwszy postulat o wznowienie tego wydawnictwa. Jednak, jeżeli ktoś (czytaj - właściciel praw autorskich) nie chce zarobić, trudno go do tego zmuszać.... Przypuszczam, że nawet kilkutysięczny nakład rozszedłby się spokojnie...
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

Bigatus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marca 2010, 21:11:28 »
To już nie pierwszy postulat o wznowienie tego wydawnictwa. Jednak, jeżeli ktoś (czytaj - właściciel praw autorskich) nie chce zarobić, trudno go do tego zmuszać.... Przypuszczam, że nawet kilkutysięczny nakład rozszedłby się spokojnie...
Swój zestaw kupiłem 3 lata temu, później jeszcze długo Domel103 miał je w sprzedaży. Od tamtej pory przybyło kilka tysięcy kolekcjonerów Polski Królewskiej, którzy chcialiby wydać 200zł na katalog? Bardzo, bardzo wątpię.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marca 2010, 21:22:31 »
Przybyło kilkunastu-kilkudziesięciu, którzy gotowi są wydać 400 zł.
Szczerze mówiąc to zaskakuje mnie fenomenalna popularność tego skorowidzu /przynajmniej w części związanej z monetami polskimi/.
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

marcin_sz_77

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 637
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Marca 2010, 22:44:44 »
ja bym powiedział , że to nie fenomen ale pierwszy ( dość szczegółowy ) może nie wolny od wad ale dobry katalog pełny 960- 1995
stąd jego popularność i cena .
za komplet katalogów Kopicki-Kurpiewski takrze trzeba zapłacić przeszło 400 pln
myślę podobnie nakład kilku tysięczny rozszedłby się " w trymiga "  ;D
TPZN nr 51 - Brakteaty krzyżackie

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marca 2010, 19:52:43 »
Najlepsza i najtansza forma zdobycia "Skorowidzu" jest (jak uwazam) bezplatne sciagniecie formy pdf od Ruskich... Istnieja (wg. moich informacji) dwa rozne skany - niecalkowicie pozbawione usterek, ale w sumie bardzo porzadne (usterki tylko marginalne...) W sumie tez sie dziwie, dlaczego ta pozycja az tak poszla w cene - jest wprawdzie pozyteczna, ale czy az tak genialna... Moze powinnismy zorganizowac jakies "ekskluzywne wydanie" w malej ilosci egzemplarzy?...  8)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marca 2010, 20:04:17 »
może nie aż taki nakład , ale pewnie niższa cena spowodowałaby , że byłoby więcej kolekcjonerów a mniej handlarzy starzyzną  8)
podam przykład : niedawno , dosłownie parę dni temu był licytowany krążek jungingena w niespecjalnym stanie z zielonym nalotem ( grynszpan?) poszedł za ponad 570 zł i co dziś widzę ? jest znowu , ale cena wywoławcza z kosmosu : 900 zł - taki ludź nie potrzebuje kopickiego :-X
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marca 2010, 20:19:01 »
Dlaczego Kopicki jest tak popularny i drogi? Wg mnie są dwa powody. PTN stawia go jako podstawowy katalog, a jest też chyba najczęściej cytowanym katalogiem (np. odwołania na aukcjach Allegro są w większości do Kopickiego).
A cena...? Pisałem nawet swego czasu do PTN-u ale nie otrzymałem odpowiedzi.
Póki co korzystam z PDF-ów jeśli potrzebuje.

Pozdrawiam
Paweł

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 742
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marca 2010, 22:25:58 »
Najlepsza i najtansza forma zdobycia "Skorowidzu" jest (jak uwazam) bezplatne sciagniecie formy pdf od Ruskich... Istnieja (wg. moich informacji) dwa rozne skany - niecalkowicie pozbawione usterek, ale w sumie bardzo porzadne (usterki tylko marginalne...) W sumie tez sie dziwie, dlaczego ta pozycja az tak poszla w cene - jest wprawdzie pozyteczna, ale czy az tak genialna... Moze powinnismy zorganizowac jakies "ekskluzywne wydanie" w malej ilosci egzemplarzy?...  8)

Owszem istnieją nawet jedno mam, ale nawet nie korzystam specjalnie bo jest to diabelnie męczące.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

wordlord

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Marca 2010, 01:43:14 »
Najlepsza i najtansza forma zdobycia "Skorowidzu" jest (jak uwazam) bezplatne sciagniecie formy pdf od Ruskich... Istnieja (wg. moich informacji) dwa rozne skany - niecalkowicie pozbawione usterek, ale w sumie bardzo porzadne (usterki tylko marginalne...) W sumie tez sie dziwie, dlaczego ta pozycja az tak poszla w cene - jest wprawdzie pozyteczna, ale czy az tak genialna... Moze powinnismy zorganizowac jakies "ekskluzywne wydanie" w malej ilosci egzemplarzy?...  8)

Owszem istnieją nawet jedno mam, ale nawet nie korzystam specjalnie bo jest to diabelnie męczące.

Zdecydowanie jestem takiego samego zdania. Katalogi w formie pdf są przydatne i o niebo tańsze, ale to nie to samo co forma książkowa. Wirtualny katalog nie poplami się od wielokrotnego przeglądania, nie można w nim zrobić notatek ołówkiem no i nie wspominając już o tym, że ciężko go zabrać ze sobą ;)
Jednak czasem jest niezbędny gdy brak oryginału :(
Zbieram, więc jestem...

TZPN nr 067

marcin_sz_77

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 637
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Marca 2010, 15:15:39 »
nie trzeba szukać daleko u "ruskich" a i wydrukowanie pdf-u jest dużo tańsze niż oryginał
choć sam przyznam że posiadam obie ( papier i pdf ) i chyba wydrukuję sobie żeby sprawdzić jak wyjdzie
TPZN nr 51 - Brakteaty krzyżackie

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Marca 2010, 18:53:23 »
a jakiś link na tę stronę?
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Marca 2010, 19:08:34 »
a jakiś link na tę stronę?

Tylko sprawdzony :) Jak ostatnio próbowałem ściągnąć tę pozycję, to ściągnąłem reklamy jakiejś chińszczyzny :(
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Dla zainteresowanych...
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Marca 2010, 19:26:37 »
Warto zajrzeć do chomika (szczególnie kolegi heniek151) :)

 

R E K L A M A
aukcja monet