Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 12:31:35

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wiosennny sezon łowiecki 2023  (Przeczytany 17131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

turpis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #255 dnia: 27 Maja 2023, 23:48:36 »
Ostatnie udane strzały. :)

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #256 dnia: 28 Maja 2023, 07:21:06 »
No to i ja się pochwalę swoimi najnowszymi nabytkami. Sześć prowincjonalnych tetradrachm z Aleksandrii. cztery Nerona i po jednej Wespazjana i Tytusa. Pewnie nie są w najpiękniejszych stanach, ale mnie urzekły, swoją drogą te prowincjonalne tetradrachmy, didrachmy i drachmy to fascynujący temat. Moja kolekcja miała być niewielką rzeczką, ale jak to woda, żywioł, nie zna umiaru i granic... Ups można tylko 5 załączników, to Tytus zostaje na przyszłość.
 
75949_75949-1_c.jpgWiosennny sezon łowiecki 2023
 
75932_75932-1_c.jpgWiosennny sezon łowiecki 2023
 
75936_75936-1_c.jpgWiosennny sezon łowiecki 2023
 
75961_75961-1_c.jpgWiosennny sezon łowiecki 2023
 
42921_42921_c.jpgWiosennny sezon łowiecki 2023

Te monety nie są dziwne? Zostawiłem sobie trochę antycznych i nawet antoniniany bilonowe nie były aż tak chropowate. Teoretycznie niby korozja powierzchni monety, ale tlenki lubią atakować punktowo.   

Thorgal76

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #257 dnia: 28 Maja 2023, 12:49:17 »
Te monety nie są dziwne? Zostawiłem sobie trochę antycznych i nawet antoniniany bilonowe nie były aż tak chropowate. Teoretycznie niby korozja powierzchni monety, ale tlenki lubią atakować punktowo.   

Cóż... taki urok egipskich tetradrachm, ale proszę mi uwierzyć, że na żywo nie budzą zastrzeżeń i robią spore wrażenie

Ostatnie udane strzały. :)

Gratuluję pięknych zakupów. Szczególnie Domicjan robi wrażenie!

Thorgal76

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #258 dnia: 29 Maja 2023, 13:21:48 »
I 12 pierwszych już prawie w komplecie. Dziś dołączają Kaligula i Galba.

 

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #259 dnia: 29 Maja 2023, 19:49:21 »
No, no Panowie. Naprawdę możemy mówić o sezonie, bo kolejne świetne zdobycze zapełniają wątek. Koledze turpis gratuluję i idealnego wstrzelenia się w początek strony i, już na poważnie, bardzo ciekawych nabytków. Nie będę oryginalny i również pochwalę Domicjana a podoba mi się on tym bardziej, że w podobnym czasie wpadł mi w oko podobny egzemplarz i mocno rozważałem zakup. Brawo. I Kolego Thorgal76 również bardzo ambitnie, natomiast chętnie zobaczyłbym te monety na ciut naturalniejszym zdjęciu, bo mam wrażenie, że kapsle i światło trochę tych możliwości poznawczych skradły a zakupy bardzo poważne ;)

Do mnie tymczasem dotarła paczuszka z bardzo skromną sztuką (trochę w nawiązaniu do skromności dworu Antonia). Postanowiłem nabyć egzemplarz nieco poniżej swoich ostatnich standardów, żeby kiedyś móc wymienić ją na lepszą sztukę, ale nie zwlekać dłużej z zakupem Sesterca Faustyny. Do tej pory, ostatecznie środki szły na czcigodnego małżonka i kolegów a ten egzemplarz, choć o dość słabej powierzchni (i na dodatek chyba przetartej mocniej przez kogoś już współcześnie), przy niezłym portrecie i przyjemnym grubym krążku, też powinien przez pewien czas dać mi nieco frajdy.

 
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #260 dnia: 03 Czerwca 2023, 12:47:17 »
Świetny sezon, gratuluję wszystkim udanych zakupów, ja także uważam, że zakupy Kol. Thorgal76 są bardzo ambitne i tworzą zalążki pięknej i znaczacej kolekcji. Żeby tak nie słodzić bez końca, to powiem szczerze, absolutnie nic nie sugerując, że chciałbym zobaczyć zdjęcia w dobrej rozdzielczości wyjętych ze slabów monet Kaliguli, Galby i Cezara.

Thorgal76

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #261 dnia: 03 Czerwca 2023, 22:36:16 »
Dziękuję pięknie za miłe słowa :) oczywiście jak tylko znajdę chwilkę to postaram się wrzucić lepsze zdjęcia, a po ostatnich nabytkach u p. Marciniaka myślę, że kolekcja zaczyna się robić naprawdę ciekawa i tworzyć ciekawą historię Rzymu.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #262 dnia: 09 Czerwca 2023, 23:36:41 »
Jeden ze świeżutkich nabytków. Polowałem ostatnio na większy brąz Hadriana z wyjątkowym portretem i padło na tę sztukę. Sa tutaj oczywiście pewne kompromisy, ale detalu twarzy nic tej monecie nie zabierze.

Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Thorgal76

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #263 dnia: 10 Czerwca 2023, 11:52:48 »
Twarz Hadriana niczego sobie. Ja oczywiście miałbym problem, żeby ją trochę podczyścić. Chyba tylko przy jednym asie Wespazjana zdecydowałem się w całości pozostawić patynę (z uwagi na jej urok).

Dziś jest ten dzień kiedy moja kolekcja 12 pierwszych (wg Swetoniusza od Gajusza Juliusza licząc) domknęła się. Dziś zbiór uzupełnił całkiem piękny portret Cezara z 44 pne.

 
4119675_1683884778.jpgWiosennny sezon łowiecki 2023

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 373
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #264 dnia: 10 Czerwca 2023, 12:06:25 »
Miłe nabytki - gratuluję!
...a w przypadku Hadriana jedyne co można by doczyścić, to te zielone kropki...
ZM

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #265 dnia: 10 Czerwca 2023, 12:53:35 »
Dziękuję za dobre słowo Panowie. Szczerze mówiąc, choć nie lubię grynszpanów i innych nalotów na monetach, jakoś póki co nie myślałem poważnie o czyszczeniu tego Hadriana. Chciałbym się kiedyś na spokojnie pouczyć i potestować różne metody, ale na razie unikam eksperymentowania w pośpiechu.

Gratuluję Cezara. Chętnie dołączyłbym podobnego do swojego zbioru.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Thorgal76

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #266 dnia: 12 Czerwca 2023, 16:20:14 »
Kaligula i Galba. Tym razem bez kapsli.


Thorgal76

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #267 dnia: 14 Czerwca 2023, 12:47:58 »
I jeszcze troszkę asów... Tym razem Oktawian August i Germanik


Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #268 dnia: 14 Czerwca 2023, 16:00:20 »
Mimo, że jestem fanem zdjęć "niekatalogowych", to ciężko jest mi jednoznacznie się do nich ustosunkować, bo jednak gra świateł mocno uwypukla chropowatości powierzchni a (jak to bywa przy makro) brakuje też odrobinę ostrości przy detalach, ale całość wygląda jak duże, dające frajdę krążki z wyraźnymi i dość charakterystycznymi portretami.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 410
Odp: Wiosennny sezon łowiecki 2023
« Odpowiedź #269 dnia: 15 Czerwca 2023, 12:31:22 »
tak wrzucę off topic w temacie zdjęć..
dzisiejsze telefony są niesamowite. w załaczeniu dwa zdjecia  " z palca" (dlatego troche nie ostre) w szybkiej obróbce programem w telefonie.
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

 

R E K L A M A
aukcja monet