Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 16 Kwietnia 2024, 06:01:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa  (Przeczytany 5374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 684
    • TWNA na Facebooku
TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« dnia: 27 Stycznia 2023, 18:05:16 »
Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy,

z przyjemnością informuję, że TWNA XXII odbędą się w Collegium Maius w Toruniu w dniach 5-6 maja br. Wśród prelegentów będą obecni (całkowicie stacjonarnie) François de Callatay, jeden z najwybitniejszych znawców mennictwa greckiego oraz historii badań nad numizmatyką antyczną, profesor w l’École Pratique des Hautes Études w Paryżu, członek l'Académie royale de Belgique i członek korespondent l’Académie des Inscriptions et Belles-Lettres (założonej w 1663 przez ministra Ludwika XIV, Jeana Baptiste'a Colberta), wiceprezes (wcześniej sekretarz) International Numismatic Council, oraz Hadrien Rambach, były pracownik Spink & Son Ltd., doradca zamożnych kolekcjonerów w zakresie antycznych monet oraz gemm, właściciel jednej z najlepszych na świecie prywatnych bibliotek numizmatycznych. Z uwagi na obecność zagranicznych gości językiem jednego z dwóch dni Warsztatów będzie angielski.
Tematem przewodnim będą dawne kolekcje i dawne oraz nowsze fałszerstwa monet antycznych.

Szczegóły wkrótce...

Pozdrawiam

B. Awianowicz 
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2023, 19:54:00 wysłana przez Hermogenes »

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Stycznia 2023, 18:46:45 »
Wspaniałe wieści. Mam nadzieję, że uda mi się pojawić.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Stycznia 2023, 20:56:36 »
Znakomita informacja i znakomite persony in personam na miejscu! Toruń w maju jest piękny :)

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 399
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Stycznia 2023, 10:11:20 »
Znakomite wieści!

Zenon M.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 684
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwietnia 2023, 21:40:21 »
Carissimi / Drodzy Koledzy,

oto program TWNA XXII:

MIEJSCE / PLACE:         COLLEGIUM MAIUS UMK, UL. FOSA STAROMIEJSKA 3, PL – 87 100 TORUŃ

Program:
5 MAJA / MAY 5: GODZ. 12.00 – 14.15 / 12:00 AM – 2:15 PM:
- POWITANIE PRZEZ DZIEKANĘ WYDZIAŁU HUMANISTYCZNEGO UMK /  WELCOME BY THE DEAN OF THE FACULTY OF HUMANITIES, NCU
- PAWEŁ GROŃSKI (WSA, WARSAW): Legal aspects of forgeries of ancient coins in the light of Polish and international law. Evolution and contemporary regulations (60 min. round table)
- HADRIEN RAMBACH (BRUSSELS):  Why private collections should be studied? (45 min. presentation +15 min. discussion)
14.15 – 14.45 / 2:15 PM – 2:45 PM: LUNCH BREAK
14.45 – 15.30 / 2:45 PM – 3:30 PM:
- BARTOSZ AWIANOWICZ (UMK): A Reflection on the ancient coins forgeries in numismatic prints of the 16th-18th centuries (45 min. presentation)
15.45 – 17.15 / 3:45 PM – 5:15 PM: MAGDALENA AWIANOWICZ, BARTOSZ AWIANOWICZ, ANDRZEJ MYCIO, MARTA CZYŻAK: PREZENTACJA STARYCH DRUKÓW POŚWIĘCONYCH MONETOM ANTYCZNYM I CYMELIÓW ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ W TORUNIU / EXHIBITION OF OLD PRINTS ON ANCIENT COINS AND OF RARITIES FROM THE NICOLAUS COPERNICUS UNIVERSITY LIBRARY’S COLLECTION  – UL. GAGARINA 13

6 MAJA / MAY 6: GODZ. 10.00 – 16.00 / 10 AM – 4 PM:
- AGNIESZKA SMOŁUCHA-SŁADKOWSKA (MNK): Imitations? Medals inspired by ancient coins in the Renaissance  (45 min. presentation + 15 min discussion)
- FRANÇOIS DE CALLATAY (KBR, BRUSSELS):  Letters dealing with coin forgeries from 16th-18th centuries  (45 min. presentation +15 min. discussion)
- JAROSŁAW BODZEK (UJ / MNK): Mennictwo Cylicji w okresie archaicznym i klasycznym (60 min. presentation + 15 min. discussion)
- PAWEŁ KOCHAŃSKI (LUBLIN): Przeddenarowe mennictwo Republiki Rzymskiej (45 min. presentation + 15 min. discussion)
- BARBARA ZAJĄC (MNK): Mennictwo Pontu i Bitynii w czasach Trajana (98-117) (45 min. presentation + 15 min. discussion)
- SZYMON JELLONEK (UW): Mity fundacyjne na monetach rzymskich kolonii. Rywalizacja czy integracja?  (45 min. presentation + 15 min. discussion)
16.15 – 17.30 / 4:15 PM – 5:30 PM: MAGDALENA AWIANOWICZ (BUMK): OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE STARYCH DRUKÓW ASTRONOMICZNYCH Z OKAZJI ROCZNICY 550-LECIA URODZIN MIKOŁAJA KOPERNIKA / CURATORIAL TOUR OF THE EXHIBITION OF OLD ASTRONOMICAL PRINTS ON THE OCCASION OF NICOLAUS COPERNICUS’ 550TH BIRTHDAY  - RATUSZ STAROMIEJSKI / OLD TOWN CITY HALL


WARUNKI UCZESTNICTWA:

Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w warsztatach do końca kwietnia 2023 r. Prosimy też o informację, czy będą Państwo uczestniczyć w całości, czy też w części przewidzianych prelekcji i prezentacji. Jeśli przyjeżdżają Państwo jedynie na część warsztatów, prosimy o informację o wybranym dniu.
Koszt uczestnictwa w warsztatach: 180 zł za całość, lub 90 zł za udział w jednym dniu TWNA XVI. Z kosztów zwolnieni są jedynie prelegenci
Prosimy o wpłaty najpóźniej do końca kwietnia 2023 roku na konto Fundacji „Traditio Europae” w Volkswagen Bank Direct: 16 2130 0004 2001 0426 1574 0001 z dopiskiem: „darowizna na cele statutowe – numizmatyka antyczna”.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Bartoszem Awianowiczem: bartosz.awianowicz@uni.torun.pl

Do zobaczenia w Toruniu!

B.A.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwietnia 2023, 23:07:37 »
Do zobaczenia :)

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Kwietnia 2023, 02:51:48 »
Czy nikt z kolegów się nie wybiera? Czy może tylko wątek zniknął w zalewie innych tematów?

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2023, 19:27:12 »
Cytuj
Czy nikt z kolegów się nie wybiera?

Pawle, na moje towarzystwo możesz liczyć ;)

Do miłego zobaczenia,
  Tomek

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwietnia 2023, 19:50:43 »
Cytuj
Czy nikt z kolegów się nie wybiera?

Pawle, na moje towarzystwo możesz liczyć ;)

Do miłego zobaczenia,
  Tomek

Znakomicie :)

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwietnia 2023, 12:10:09 »
Podbijmy wątek na liście aktualności przed nadchodzącym weekendem ;)

Jak dotąd nie miałem szczęścia do Warsztatów, bo najpierw omijały mnie jako świeżaka, potem przyszły lockdowny, za sprawą których udało mi się poczuć chociaż namiastkę wydarzenia podczas wykładów on-line, a ostatnio zatrzymywało mnie zdrowie. Co prawda nie jest lepiej, ale hotel/transport zaklepany i stanę na głowie, żeby się pojawić, bo ból powodowany absencją bywa już równie silny jak ten tradycyjny :) A że edycja zapowiada się znakomicie, to chyba nawet nie trzeba już dodawać.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2023, 13:12:18 wysłana przez Luca Romano »
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 684
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Kwietnia 2023, 00:38:35 »
Cytuj
Podbijmy wątek na liście aktualności przed nadchodzącym weekendem ;)

Drogi Panie,

czekam zatem na oficjalne zgłoszenie. Miło mi będzie Pana poznać.

Wszystkich jeszcze się wahających serdecznie zapraszam! Ci, którzy już byli, wiedzą, że na TWNA zawsze warto się wybrać, a edycja XXII będzie o tyle wyjątkowa, że poza monetami będzie można na żywo wybrane oprawy ze słynnej Srebrnej Biblioteki księcia Albrechta Hehnzollerna:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Srebrna_Biblioteka_ksi%C4%99cia_Albrechta_Hohenzollerna_i_jego_%C5%BCony_Anny_Marii
Ogromną wartością będzie też spotkanie wybitnych numizmatyków z Brukseli...

Do zobaczenia wkrótce!

B.A.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Kwietnia 2023, 08:35:27 »
Bardzo mi miło. Mam nadzieję, że się uda 😉 Kłaniam się.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 399
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Kwietnia 2023, 09:55:07 »
Właśnie rezerwuję sobie pokoik...
 :D
ZM

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Kwietnia 2023, 11:39:49 »
Cytuj
Właśnie rezerwuję sobie pokoik...

Kompanija rośnie w siłę :)

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 783
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: TWNA XXII w Toruniu 5-6 maja 2023 r. - edycja międzynarodowa
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Kwietnia 2023, 09:53:28 »
Właśnie się zapisałem, niestety tylko na drugi dzień.
Do zobaczenia.
Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

 

R E K L A M A
aukcja monet