Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:00:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!  (Przeczytany 33037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Ladies & Gentlemen, Mylords, drodzy i szanowni Koledzy,


Rozeslalem wlasnie kolejne wydanie Biuletynu Informacyjnego TPZN - Numer 1/2010 (5).
Znajdziemy w nim m. in. kolejna refleksje z cyklu "Moja ulubiona moneta" - tym razem Dariusza Ejzenharta na temat wroclawskich halerzy Zygmunta Luksemburskiego. Piotr Orlowski dzieli sie interesujacymi danymi odnosnie biblijnego "wdowiego grosza", zas Cezary Wolski omawia szczegolowo typy i odmiany glowy Jana Kazimierza na szelagach koronnych z roku 1660.
Wreszcie w numerze tym zapoczatkowany zostaje niezwykle interesujacy cykl piora Agnieszki Wolyniec-Ostrowskiej i Mikolaja Jana Ostrowskiego: "Prawo w numizmatyce".

Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 jest juz takze dostepny online pod adresem:
http://www.marcdesimone.de/

Biuletyn zostal jak zwykle wyslany w pierwszej kolejnosci czlonkom TPZN wedlug aktualnej mailing-list (46 osób), a nastepnie tym sposrod uzytkownikow Forum TPZN, ktorzy udostepnili swoje adresy e-Mail do wiadomosci publicznej (229 osob wg. listy zaktualizowanej w dniu dzisiejszym) oraz uzytkownikom spoza Forum na podstawie indywidualnych zamowien (16 osob). Uwzgledniajac kilka "tradycyjnych" zwrotow oraz poprawke na byc moze gdzieniegdzie zdublowane adresy e-Mail szacuje "laczny naklad" aktualnego numeru na co najmniej 280 egzemplarzy (bez uwzgledniania ew. pobran online)!

Przypominam przy okazji, ze tak jak zwykle przed wysylka Biuletynu uzupelnilem liste e-Mail uzytkownikow Forum TPZN o osoby zarajestrowane od momentu ostatniej wysylki. Oczywiscie korzystac z takiej formy moga tylko ci, ktorzy podali swoje adresy do wiadomosci publicznej - tu chcialbym zauwazyc jednak duzy postep - sposrod ponad piecdziesieciu uzytkownikow forum nowo zarejestrowanych od czasu ostatniej wysylki Biuletynu nie znalazl sie absolutnie nikt trzymajacy swoj e-Mail w tajemnicy! Bardzo to dobrze swiadczy zarowno o poglebiajacym sie zainteresowaniu dzialalnoscia TPZN, jak rowniez o rosnacym wzajemnym zaufaniu :)
Przypominam rowniez, ze nie nie uwazam za celowe i mozliwe kontrolowania za kazdym razem kompletnej listy odbiorcow Biuletynu pod katem ew. zmian i uzupelnien. Tak wiec w wypadku zaistnienia takowych prosze Kolegow, ktorych by one dotyczyly o podanie nowych danych z wlasnej inicjatywy. Jesliby nastapily jakies zaklocenia w procesie kolportazu Biuletynu - np. ktos go oczekiwal, a nie dostal - prosilbym rowniez o krotka wiadomosc ;)

Nie jest wykluczone, ze kolportazem kolejnego numeru Biuletynu zajmie sie juz nowo wybrany Sekretarz - ze swojej strony pragne podziekowac wszystkim Kolegom za zaufanie i nienaganna wspolprace podczas uplywajacej kadencji Triumwiratu.

Zycze ponadto w imieniu redakcji Biuletynu wszystkiego najlepszego - rowniez na nadchodzace Swieta Wielkanocne :-)


Marek "harpsycho" Wysocki
Sekretarz (jeszcze!) Triumwiratu TPZN
Prezes TPZN w stanie spoczynku
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marca 2010, 16:25:25 »
Numer już przeczytałem "od deski do deski". :) Świetne artykuły. Muszę się kiedyś sam zmobilizować i coś napisać. Póki co raduje się twórczością innych. Gratulacje! :D

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marca 2010, 18:51:08 »
uprzejmie donoszę  8) , że  wzmiankowany biuletyn tajnymi kanałami dotarł do adresata  :)
wiele ciekawych dla mnie publikacji , na razie nie mam czym się odwzajemnić , moja wiedza numizmatyczna jeszcze nie jest na tym poziomie , ale uczę sie i mam nadzieje niebawem namalować coś inteesującego ze swoich dziedzin
pozdrawiam autorów i animatorów a także dystrybutora ; też sie musiał namęczyć - oczywiście innych kolegów też ;)
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Piotr Kalinowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marca 2010, 18:56:34 »
Mała uwaga do artykułu Wrocka o halerzach wrocławskich.
Znamy już co najmniej 35 odmian tych halerzy (patrz cafe allegro http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=274&i=156497&t=156404 ), a nie jak zaznaczył Kopicki w 1995 roku tylko 22.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marca 2010, 21:38:44 »
Też już jestem po lekturze :)
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marca 2010, 21:54:11 »
Znakomity materiał. Gratuluję autorom oraz redaktorom(-owi) numeru :)
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

Tajniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 208
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marca 2010, 23:21:34 »
Ciekawe informacje. Gratuluję napisania interesujących i pożytecznych artykułów  :)

Można dodać w przyklejonym temacie w tym dziale informację o dwóch ostatnich numerach biuletynu.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marca 2010, 11:24:28 »
Prosba do Kol. Admina :)
Nie byloby glupio, zeby przynajmniej Nr. 4 Biuletynu znalazl sie w topiku poswieconemu archiwalnym numerom - aktualna lista konczy sie na Nr. 3....

Pozdrawiam!


Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marca 2010, 12:08:03 »
O numerze 4 jest tylko wzmianka. Niestety numer ten był tak obszerny, że nie wchodzi mi załącznik. Wysłałem już prośbę do Prankstera o zwiększenie wielkości załącznika. Numer 5 jest już podpięty.
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marca 2010, 12:11:32 »
Oki ;) wonderful!
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marca 2010, 13:06:00 »
Numer 4 podzieliłem na dwie części tak jak Marku radziłeś :) Już mamy wszystkie biuletyny w archiwum.
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


sadriel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marca 2010, 15:34:16 »
No fajnie  :D  Jestem tu nowy i jak widzę dobrze trafiłem. Przeczytałem z przyjemnością i już mam w swoim archiwum.
Dziękuję za garść wiedzy i piszę się na następne garście  ;) Pozdrawiam  :D
Jarosław

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Marca 2010, 16:17:26 »
Nastepna garsc dostaniesz juz automatycznie jak to mowia Rosjanie "na dom" ;)

Pozdrawiam serdecznie!


Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

sadriel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Marca 2010, 23:43:35 »
Nastepna garsc dostaniesz juz automatycznie jak to mowia Rosjanie "na dom" ;)

Pozdrawiam serdecznie!


Marek

Dziękuję. Savonarola zginął za ortodoksyjne podejście do wiary, ja pewnie umrę podobnie  ;D

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Marca 2010, 00:36:44 »
Dziękuję. Savonarola zginął za ortodoksyjne podejście do wiary, ja pewnie umrę podobnie  ;D

Jesli masz akurat silna nadzieje na takie przeznaczenie, to zycze z calego serca, aby Ci sie spelnilo  8)

Pozdrawiam!

m'Arek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

 

R E K L A M A
aukcja monet