Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:45:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki  (Przeczytany 2836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Marca 2023, 18:34:33 »
Cytuj
Prosty i od dawna znany sposób rozwiązuje problem - "strzelec" zwany również "snajperem" :)

Jak? Po przebiciu w ostatniej minucie wznawia licytację... :scyth:

Rudobrody

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 369
  • Zainteresowania: miedziane szelągi Jana Kazimierza, papierowy pieniądz zastępczy Ząbkowic Śląskich
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Marca 2023, 20:42:29 »
Dokładnie tak, przebicie w oststniej minucie powoduje wznowienie aukcji na kolejne pieć minut i w ten sposób kiedyś koło godziny biłem się o boratynkę. Już nie pamiętam czy to ja czy konkurent stracił cierpliwość i odpuścił

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Marca 2023, 21:12:16 »
Też tak kiedyś siedziałem i męczyłem z kimś aukcję na allegro lokalnie. Mój oponent chciał mnie chyba pokonać cierpliwością, bo skrupulatnie za każdym razem czekał do ostatnich kilku sekund zanim podbił.

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Marca 2023, 23:57:30 »
Też tak kiedyś siedziałem i męczyłem z kimś aukcję na allegro lokalnie. Mój oponent chciał mnie chyba pokonać cierpliwością, bo skrupulatnie za każdym razem czekał do ostatnich kilku sekund zanim podbił.

Ja tak zawsze robię :) tylko nie czekam do ostatnich sekund a ostatniej minuty - kiedyś biłem się 3 godziny o orta i wygrałem ;) .
Janek

galindus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Marca 2023, 20:33:05 »
Cytuj
Prosty i od dawna znany sposób rozwiązuje problem - "strzelec" zwany również "snajperem" :)

Jak? Po przebiciu w ostatniej minucie wznawia licytację... :scyth:

OK, gdy używam strzelca to nie siedzę i nie śledzę co się dzieje z ofertami. Strzelec głupieje gdy przedłużają licytację?

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Marca 2023, 12:26:23 »
Cytuj
Prosty i od dawna znany sposób rozwiązuje problem - "strzelec" zwany również "snajperem" :)

Jak? Po przebiciu w ostatniej minucie wznawia licytację... :scyth:

OK, gdy używam strzelca to nie siedzę i nie śledzę co się dzieje z ofertami. Strzelec głupieje gdy przedłużają licytację?
On nie głupieje. Po prostu obowiązuje inny system niż na zwykłym allegro. Już koledzy tłumaczyli, ale spróbuję.
1. Cena wywoławcza 50 zł
2. Pana limit na wydatki i oferta w licytacji 150 zł
3. Cena sprzedaży (przy założeniu, że jest pan jedynym licytujacym) =150 zł
Dodatkowo każda oferta składana w ostatniej minucie wydłuża czas licytacji o 5 minut. Allegro musiało konsultowac cały ten system z pacjentami oddziałów psychiatrycznych z całej Polski.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Marca 2023, 15:33:42 »
Podzielam to zdanie.
Z tych powodów nie udzielam się na Allegro Lokalnie (chyba, żeby była pieruńska okazja).
Z założenia nie uczestnicze w zbiorowych szaleństwach.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Marca 2023, 17:10:46 »

Dodatkowo każda oferta składana w ostatniej minucie wydłuża czas licytacji o 5 minut. Allegro musiało konsultowac cały ten system z pacjentami oddziałów psychiatrycznych z całej Polski.

Przecież taki system obowiązuje na Violity
Pozdrawiam. zdzicho

digenis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Marca 2023, 17:34:46 »
Nigdy nie licytowałem na Violity. Na allegro lokalnie nie kupuje praktycznie nic bo nie mam do tego cierpliwości.  Przy małych kwotach postąpień można licytować się praktycznie w nieskończoność. Raz widziałem aukcje na allegro lokalnie której przedmiotem był dość popularny liczman Augusta III Sasa w stanie słabszy 3. Poszedł za około 200 zł. Wynik licytacji mnie zainteresował, ponieważ mam podobny liczman kupiony kilka lat wcześniej. Chciałem zobaczyć za ile pójdzie. Z krótkiej obserwacji wynikało jednak, że licytanci się zaparli. Później poszedłem spać z myślą, że jak tak dalej będą licytowali to walka potrwa do rana. Licytacja trwała od jakiejś 20-21 do około 7 rano następnego dnia ;)

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Marca 2023, 19:41:34 »
Jak to mówią każdy kij ma dwa końce. Taka forma licytacji sprzyja sprzedającemu, bo ma szansę uzyskać dobrą cenę, ale nie sprzyja łowcom okazji.
Pozdrawiam. zdzicho

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Marca 2023, 20:06:38 »

Dodatkowo każda oferta składana w ostatniej minucie wydłuża czas licytacji o 5 minut. Allegro musiało konsultowac cały ten system z pacjentami oddziałów psychiatrycznych z całej Polski.

Przecież taki system obowiązuje na Violity
Nie do końca, na Vilolity jak da się swój limit to jest on, podobnie jak na Allegro, dostosowywany do maxa poprzedniego licytującego. Czyli jak kwota na aukcji to 41, Pan da 100 a aktualny lider swój max ustawił na 65 to Pan go przebije ale kwota na licytacji będzie wynosiła 66. I dopóki ktoś nie da 101 Pana limit nie będzie nikomu znany. Tu jest głupio inaczej, bo jak Pan da 100 to ta kwota od razu wyświetli się na "cyferblacie". Te dodatkowe 5 minut oczywiście jest jak na Violity. Choć z ręką na sercu nie wiem, czy i tu i tam jest możliwość nieskończonego podbijania co 5 minut :D

Aktualnie zalicytowałem tam jedną pozycję, która wisiała już kilka dni bez żadnych ofert. Oczywiście jak zalicytowałem kilka godzin później "ktoś" mnie przebił, minęło kilka dni i nikt inny nie pali się do licytacji. Nie zamierzam podejmować rękawicy, nawet z czystej złośliwości, żeby wygrać i nie opłacić zakupu :P
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2023, 20:09:43 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Marca 2023, 21:57:38 »

Dodatkowo każda oferta składana w ostatniej minucie wydłuża czas licytacji o 5 minut. Allegro musiało konsultowac cały ten system z pacjentami oddziałów psychiatrycznych z całej Polski.

Przecież taki system obowiązuje na Violity
Nie wiedzalem
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2023, 22:10:20 wysłana przez Szóstak »

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Marca 2023, 23:02:02 »

Dodatkowo każda oferta składana w ostatniej minucie wydłuża czas licytacji o 5 minut. Allegro musiało konsultowac cały ten system z pacjentami oddziałów psychiatrycznych z całej Polski.

Przecież taki system obowiązuje na Violity

Taki system obowiązuje też na Litewskich grupach na FB.
Janek

Johner

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 38
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Marca 2023, 23:36:03 »
Taki system ma zaletę taką, że nie ma sensu licytować w ostatnich sekundach (snajper itd.) Z drugiej strony można oponenta przeczekać, bo musi kiedyś iść spać ;) Plusy i minusy

galindus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Allegro Lokalnie nieuczciwe praktyki
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Marca 2023, 09:51:41 »
Cytuj
Prosty i od dawna znany sposób rozwiązuje problem - "strzelec" zwany również "snajperem" :)

Jak? Po przebiciu w ostatniej minucie wznawia licytację... :scyth:

OK, gdy używam strzelca to nie siedzę i nie śledzę co się dzieje z ofertami. Strzelec głupieje gdy przedłużają licytację?
On nie głupieje. Po prostu obowiązuje inny system niż na zwykłym allegro. Już koledzy tłumaczyli, ale spróbuję.
1. Cena wywoławcza 50 zł
2. Pana limit na wydatki i oferta w licytacji 150 zł
3. Cena sprzedaży (przy założeniu, że jest pan jedynym licytujacym) =150 zł
Dodatkowo każda oferta składana w ostatniej minucie wydłuża czas licytacji o 5 minut. Allegro musiało konsultowac cały ten system z pacjentami oddziałów psychiatrycznych z całej Polski.

Czułem, że mam rację, ale dla potwierdzenia przejrzałem archiwum mojego "strzelca". Od marca 2022 wygrałem na A.Lokalnie 4 licytacje z wykorzystaniem "strzelca" (nie licytuję tam inaczej bo to, i tu się zgadzam, jakaś aberracja).
Wyniki podaję w postaci: mój limit/cena zakupu - 51,77/41,00 87,77/81,00 29,77/27,50 61,71/41,00.
Możliwe, że w ostatnim roku nastąpiły jakieś zmiany (był okres, że strzelec nie działał na a.lokalnie w ogóle), albo wyciągnęliście Panowie zbyt daleko idące wnioski opierając się tylko na instrukcji Allegro:)
Moja wątpliwość dotyczyła sytuacji gdy "strzelec" wchodzi do akcji na 3 sekundy przed końcem. Aukcja zostaje przedłużona i zakładając, że strzelec nie osiągnął jeszcze limitu, czeka, i ponownie licytuje 3 sekundy przed końcem. Tak jest racjonalnie ale nie sprawdzę tego w archiwum, dlatego pytałem czy głupieje :)
Wysłałem zapytanie w tej sprawie do serwisu mojego "strzelca", jak dotąd nie otrzymałem odpowiedzi.


 

 

R E K L A M A
aukcja monet