Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 05:43:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Książki, albumy, katalogi nt. mennictwa francuskiego  (Przeczytany 1559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Książki, albumy, katalogi nt. mennictwa francuskiego
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Kwietnia 2023, 00:01:28 »
Oj tak. Już pewne myśli musiałem odpędzać, bo od dawna fascynują mnie medale Napoleona pod kątem motywów zaczerpniętych bezpośrednio z mennictwa antycznego, ale na szczęście nie przepadam za Francją samą w sobie a pomiędzy nią i antykiem i tak mam jeszcze wstrzymywane zapędy względem Polski Królewskiej. A zatem może mnie ta Polska Królewska przed Francją jak coś obroni :)

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Proszę pomyśleć o medalach Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego przed 1830 rokiem.

Sypię głowę popiołem, że tematu dotąd nie zgłębiałem, ale ilekroć widziałem starsze, rodzime medale, to zdecydowanie odstraszały mnie ceny. Nie ukrywam, że trochę się tego obawiam, bo zakochani często mają problemy z racjonalnymi krokami ;)
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Książki, albumy, katalogi nt. mennictwa francuskiego
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Kwietnia 2023, 00:18:16 »
A propos medali, ale tym razem Napoleona III godny polecenia byłby katalog Françoise Page-Divo i Jeana-Paula Divo "Medailles de Napoleon III" wydany przez spółkę HESS-DIVO S.A. 😄

Istnieje prawdziwe zatrzęsienie medali i żetonów francuskich - nie tylko z XIX w. (tutaj jest to po prostu morze...), ale i z lat wcześniejszych. Często bardzo piękne obiekty można nabyć po niezwykle przystępnych cenach...
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Książki, albumy, katalogi nt. mennictwa francuskiego
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Kwietnia 2023, 22:11:38 »
Sypię głowę popiołem, że tematu dotąd nie zgłębiałem, ale ilekroć widziałem starsze, rodzime medale, to zdecydowanie odstraszały mnie ceny. Nie ukrywam, że trochę się tego obawiam, bo zakochani często mają problemy z racjonalnymi krokami ;)

Przeczucie mówi mi, że to są już ostatnie chwile na polski XIX wiek, więc teraz albo nigdy  :)

 

R E K L A M A
aukcja monet