Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:49:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zagubiona paczka UPS z WCN  (Przeczytany 2929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafael Nieradikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Kwietnia 2023, 18:53:09 »
No niestety, nadal tkwię w martwym punkcie. Dowiedziałem się tylko, że UPS nie chce uznać siebie za winnego zaginięcia i nie zgadza się z kwotą odszkodowania, które wysunęło WCN. Sprawa jest w toku.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Kwietnia 2023, 22:17:17 »
O ciekawe. Skoro UPS zgubiło przesyłkę, a nie chce się uznać za winnego zgubienia, to kto jest winny?  :D

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Kwietnia 2023, 22:28:11 »
Cytuj
O ciekawe. Skoro UPS zgubiło przesyłkę, a nie chce się uznać za winnego zgubienia, to kto jest winny?  :D

Tusk :P

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Kwietnia 2023, 22:43:55 »
Cytuj
O ciekawe. Skoro UPS zgubiło przesyłkę, a nie chce się uznać za winnego zgubienia, to kto jest winny?  :D

Tusk :P

Niech płaci teraz!

opal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Kwietnia 2023, 17:37:34 »
Toż pinindzy nima.... i nie będzie.  ;D
Pozdrawiam.
Krzysiek

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Kwietnia 2023, 18:15:28 »
Panowie sprawa jest poważna, a sytuacja przykra. Jestem pewien, że w końcu pieniądze wrócą do kolegi, nie jesteśmy w stanie mu pomóc, ale nie róbmy sobie żartów. Taka sytuacja może się przytrafić praktycznie każdemu i to w odniesieniu do zakupu na większą kwotę. Warto śledzić postępowanie zarówno firmy kurierskiej, jak i domu aukcyjnego. Kolega założył wątek, który kto wie, może uratuje komuś skórę, jeśli z niego wyciągnie odpowiednie wnioski.

Rafael Nieradikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Kwietnia 2023, 20:47:32 »
Sprawa w końcu się rozwiązała. Przynajmniej dla mnie. Otóż UPS dalej nieskrępowanie nie zamierza wypłacić odszkodowania z ubezpieczenia, twierdząc, że poszukiwania paczki nadal trwają. Pomimo tego, że wcześniej przyznał się do zagubienia przesyłki. WCN zwrócił mi dziś całkowitą kwotę za wylicytowane monety oraz przesyłkę. W przypadku gdyby jakimś cudem monety miały do mnie jednak trafić (po znalezieniu ich przez UPS) to oczywiście monety zachowuję, a pieniądze przesyłam z powrotem do WCN. WCN natomiast rozpoczyna bój prawniczy z UPS. Tak to wygląda. Pomimo dwu miesięcznego czekania jestem zadowolony z postawy WCN, uważam, że jest to bardzo uczciwy i rzetelny sprzedawca. Życzę by szybko odzyskał ubezpieczenie od UPS. Zachowanie UPS jest całkowicie nieuczciwe, uważam, że całe to zajście powinno być przestrogą z korzystania z usług tego dostawcy. Dziękuję Wszystkim za pociechę, mam nadzieję, że nie spotka Was podobna sytuacja.

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Kwietnia 2023, 07:58:01 »
Wszystko dobre, co się dobrze kończy.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Kwietnia 2023, 10:11:22 »
Świetne wieści, na które, mając przyjemność już na starcie wyrażać taką nadzieję, czekałem ze ściśniętymi kciukami. Sprawa pozostaje ciekawą, bo choć ups nie jest monopolistą pod względem wysyłki monet, to jednak obsługuje sporo znaczących podmiotów, więc obstawiam, że mogą tam się obecnie toczyć strategiczne debaty, czy chcemy obsługiwać takie wysyłki czy nie. Choć już teraz część niezbędnego zaufania tracą.

Przy okazji dopytam od razu: Czy miał Pan możliwość umówienia się także w ten sposób, że jeśli monety się znajdą a nie będzie mógł Pan zwrócić pieniędzy, to może wówczas odstąpić od umowy i zwrócić monety?

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której po długim czasie walory się znajdują, ale kwota została już "relokowana" (mniejsza o szczegóły, ale np. nabył Pan w ogóle lepsze sztuki) a zwracanie większych sum może być wówczas kłopotliwe.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Kwietnia 2023, 10:32:30 »
Panowie sprawa jest poważna, a sytuacja przykra. Jestem pewien, że w końcu pieniądze wrócą do kolegi, nie jesteśmy w stanie mu pomóc, ale nie róbmy sobie żartów. Taka sytuacja może się przytrafić praktycznie każdemu i to w odniesieniu do zakupu na większą kwotę. Warto śledzić postępowanie zarówno firmy kurierskiej, jak i domu aukcyjnego. Kolega założył wątek, który kto wie, może uratuje komuś skórę, jeśli z niego wyciągnie odpowiednie wnioski.

Jak mawia mój znajomy "lepiej żartować niż chorować". Żarty były niewinne, można powiedzieć, że na pocieszenie :)

Bardzo się cieszę, że sprawa się wyjaśniła!

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Kwietnia 2023, 15:53:39 »

Bardzo się cieszę, że sprawa się wyjaśniła!
Nie dla wyszstkich - WCN jest dalej w plecy
Pozdrowienia, Tomasz

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Kwietnia 2023, 19:36:38 »
Postawa WCN zasługuje na uznanie   :) pełen profesjonalizm. Myślę, że uda im się odzyskać pieniądze od UPS, choć nie będzie to łatwa droga i napewno kosztowna.
Janek

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Kwietnia 2023, 21:37:47 »
Postawa WCN zasługuje na uznanie   :) pełen profesjonalizm. Myślę, że uda im się odzyskać pieniądze od UPS, choć nie będzie to łatwa droga i napewno kosztowna.

Niekoniecznie. Ubezpieczenie jest przecież świadczone przez zewnętrzną firmę. Poprzeciągają, ale kasa raczej pójdzie z automatu.

Rafael Nieradikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Kwietnia 2023, 10:25:51 »
Przy okazji dopytam od razu: Czy miał Pan możliwość umówienia się także w ten sposób, że jeśli monety się znajdą a nie będzie mógł Pan zwrócić pieniędzy, to może wówczas odstąpić od umowy i zwrócić monety?

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której po długim czasie walory się znajdują, ale kwota została już "relokowana" (mniejsza o szczegóły, ale np. nabył Pan w ogóle lepsze sztuki) a zwracanie większych sum może być wówczas kłopotliwe.

Tak, miałem trzy opcje do wyboru:
1. Czekać na monety, aż się znajdą.
2. Odzyskać pieniądze i oświadczyć, że zwrócę monety, w przypadku ich odnalezienia i dostarczenia do mnie.
3. Odzyskać pieniądze i zwrócić je w przypadku odnalezienia i dostarczenia do mnie monet.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: Zagubiona paczka UPS z WCN
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Kwietnia 2023, 10:30:26 »
Przy okazji dopytam od razu: Czy miał Pan możliwość umówienia się także w ten sposób, że jeśli monety się znajdą a nie będzie mógł Pan zwrócić pieniędzy, to może wówczas odstąpić od umowy i zwrócić monety?

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której po długim czasie walory się znajdują, ale kwota została już "relokowana" (mniejsza o szczegóły, ale np. nabył Pan w ogóle lepsze sztuki) a zwracanie większych sum może być wówczas kłopotliwe.

Tak, miałem trzy opcje do wyboru:
1. Czekać na monety, aż się znajdą.
2. Odzyskać pieniądze i oświadczyć, że zwrócę monety, w przypadku ich odnalezienia i dostarczenia do mnie.
3. Odzyskać pieniądze i zwrócić je w przypadku odnalezienia i dostarczenia do mnie monet.

Super. Dzięki za wyjaśniania!
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

 

R E K L A M A
aukcja monet