Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 08:58:07

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 84 aukcja CNG  (Przeczytany 4907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
84 aukcja CNG
« dnia: 07 Kwietnia 2010, 22:01:00 »
Otrzymałem na maila katalog 84 aukcji CNG. W załączeniu przesyłam Szanownym Kolegom ( przynajmniej tym, którzy jeszcze nie mają :D) link do katalogu
http://issuu.com/cngcoins/docs/cng_mbs_84?mode=embed&layout=http%3A%2F%2Fskin.issuu.com%2Fv%2Flight%2Flayout.xml&showFlipBtn=true
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2018, 22:35:09 wysłana przez TomekP »
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: 84 aukcja CNG
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwietnia 2010, 10:27:13 »
Również ślinię się do tych pyszności i mam zamiar postrzelać przynajmniej do jednej blaszki.

Przy okazji zapytam. Ma ktoś jakieś doświadczenie w aukcjach CNG? Jak to tam wychodzi praktycznie,
płatności, ceny osiągnięte, a szacunkowe podane w katalogu, czas dostawy od zakończenia (zapłacenia) ?

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: 84 aukcja CNG
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwietnia 2010, 13:38:41 »
Witajcie,

Polecam serwis Issuu, zarejestrować się i wyszukać mnóstwo jest aukcji, pliki w pdf można ściągnąć; wpisz w wyszukiwarce strony issuu: cng+auction+84 wybierz all
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: 84 aukcja CNG
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwietnia 2010, 21:21:15 »
Również ślinię się do tych pyszności i mam zamiar postrzelać przynajmniej do jednej blaszki.

Przy okazji zapytam. Ma ktoś jakieś doświadczenie w aukcjach CNG? Jak to tam wychodzi praktycznie,
płatności, ceny osiągnięte, a szacunkowe podane w katalogu, czas dostawy od zakończenia (zapłacenia) ?
Trzeba założyć konto, płatność najlepiej kartą wypukłą VISĄ. Biorą zdaje się 15% młotkowego + kilkanaście, dwadzieścia parę$ za przesyłkę ubezpieczoną.

Ceny bardzo różnie. Można się załapać na 80% estimate (od tej ceny startuje licytacja), można się zdziwić widząc na liście wynikowej cenę 6-8x wyższą od estimate. Niestety ta druga sytuacja zdarza się niepomiernie częściej, szczególnie że ceny estymowane ostatni raz weryfikowali dobre parę lat temu. (mówię o monetach z półki do 1000$, wygląda to mniej więcej tak: "popularny denar Trajana w dobrym stanie, niezależnie co tam na nim jest - 200$, w super stanie - 300$"  i lecą z góry na dół), a potem okazuje się, że jakiś świr do ośmiu stów czy tysiąca dobił.

 

R E K L A M A
aukcja monet