Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 28 Kwietnia 2024, 10:03:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: denar republikański nad Wisłą  (Przeczytany 1441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: denar republikański nad Wisłą
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maja 2023, 10:41:20 »
O tempora, o mores!

Ledwie zamieniliśmy na żywo parę słów o szacunku i jeszcze nie dotarłem do domu po TWNA a już mieliśmy tu kolejnego rodzynka.
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: denar republikański nad Wisłą
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maja 2023, 15:00:11 »
To było raczej randomowe wydażenie.

A jeśli stanie u drzwi Załoga G o szóstej rano, to już nie będzie to takie randomowe.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 404
Odp: denar republikański nad Wisłą
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maja 2023, 16:57:52 »
Na szczęście nie muszę na to pytanie odpowiadać randomowemu użytkownikowi.
...oczywiście, że nie... Jednak proszę się nie zdziwić, jeśli ktoś "randomowy" zainteresuje się tym zabytkiem archeologicznym "z urzędu" (patrz: Załoga G...) - wtedy będzie Pan musiał...

Z uniżonymi wyrazami najwyższego szacunku
Zenon M.
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2023, 18:00:27 wysłana przez zenonmoj »

PiotrN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: denar republikański nad Wisłą
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maja 2023, 17:59:40 »
Jeśli będzie was satysfakcjonowało narobienie problemów mi i mojej rodzinie to proszę.. Ja jestem czysty bo żadnego denara nie posiadam.

Swoją drogą musicie mocno nie lubić świeżych osób na forum. Jestem atakowany z każdej strony. W innym temacie zostałem już wstępnie podejrzany o fałszerstwo monet bo spytałem się co sądzicie o monetach wystawionych u pewnego Allegrowicza. Fajna ta wasza społeczność! Tak trzymać!

pablo77

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 527
  • Zainteresowania: August III Sas,monety związane z wydarzeniami historycznymi,liczmany,żetony i medale pamiątkowe
Odp: denar republikański nad Wisłą
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maja 2023, 18:55:48 »
Szczerze mówiąc to nie rozumiem tej całej "zadymy" w tym wątku, przecież ten denar został zgłoszony i przekazany do WKZ.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 342
Odp: denar republikański nad Wisłą
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Maja 2023, 20:53:42 »
No ja właśnie też nie bardzo rozumiem.
Człowiek, szukając z pozwoleniem, znajduje denara, zgłasza jak p. Bóg przykazał do WKZ i z miejsca autor wątku zarzuca mu "pragnienie sławy".
Po czym przychodzi następna osoba informuje nas o znalezieniu Kommodusa pod Radzyminem, po czym obraża się na w sumie logiczne pytanie o dalsze losy znalezionego Kommodusa.

Gdybym był złośliwy (a czasem jestem) to spytałbym czy aby znalazca nie zadziałał z zamiarem bezpośrednim wprowadzenia nielegalnie pozyskanego zabytku do obrotu, skoro denara już nie posiada. Szcześliwie jednak nie jestem, więc postuluje jedynie zamknięcie wątku.
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2023, 21:17:04 wysłana przez Booboo »

PiotrN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: denar republikański nad Wisłą
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Maja 2023, 21:55:32 »
Zareagowałem tak jak zareagowałem, gdyż po raz drugi z góry jestem zaliczany jako potencjalny przestępca tylko dlatego, że mam mało opublikowanych postów. Bynajmniej ja to tak odbieram. Swoje kolejne posty w tym wątku pisałem trochę po złości i trochę z nerwów, wiem, to było nie potrzebne za co przepraszam. Koniec tematu.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: denar republikański nad Wisłą
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Maja 2023, 22:57:05 »
Przede wszystkim nie dajmy się zwariować.
Nikt tu na nikogo nie czyha, ale były przypadki, ze ktoś się chwalił tutaj wykopkami a potem było jego zdjęcie w gazecie z zamazana twarzą.

Ciesze się, że emocje opadły i koniec tematu.


Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet