Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 28 Kwietnia 2024, 12:12:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ  (Przeczytany 4961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 685
    • TWNA na Facebooku
TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« dnia: 16 Września 2023, 18:38:25 »
Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy, z ogromną radością mogę wreszcie ogłosić (wstępny) program XXIII edycji TWNA w Krakowie:

Organizatorzy:  Fundacja „Traditio Europae”, Instytut Archeologii UJ
Termin: 27-28 października 2023 roku    
Miejsce: Instytut Archeologii UJ, ul. Gołębia 11 (sala gotycka), Kraków

Program:
27 października:
11.00 – we współpracy z Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej w siedzibie MNK przy ul. J. Piłsudskiego 12; 13.30 – 15.00: przerwa obiadowa; 15.00 – 18.00: obrady:
- „"Mennictwo celtyckie na północ od Karpat i Sudetów - Ikonografia"” – 1 godz. wykładu + 15 min. dyskusji (Łukasz Bul)
- „Przedhellenistyczne mennictwo Cylicji” – 1 godz. wykładu + 15 min. dyskusji (Jarosław Bodzek)

 
28 października: od godz. 10.00 do 18.00, między modułami obiad - od 13.45 do 15.15:
- „Fałszerstwa i naśladownictwa rzymskich denarów w środkowowschodnim Barbaricum” – 1 godz. wykładu + 15 min. dyskusji (Arkadiusz Dymowski)
- „Mennictwo Karauzjusza” – 45 min. wykładu + 15 min. dyskusji (Tomasz Speier)
- „Idee starożytnego Rzymu w medalach ostatnich Jagiellonów” -  30 min. wykładu (Agnieszka Smołucha-Sładkowska)
-  „Recepcja rewersów monet starożytnego Rzymu w wybranych medalach XVI-XVIII wieku” – 45 min. wykładu + 15 min. dyskusji (Bartosz Awianowicz)
- "Tradycja antyczna w służbie polityki - o medalach epoki napoleońskiej" - 45 min. + 15 min. dyskusji (Agnieszka Fulińska)
- „Nowe zasady amatorskiego poszukiwania zabytków archeologicznych. Nowoczesny kompromis czy zagrożenie?” – 1 godz. wykładu + 45 min. dyskusji (Paweł Groński)

Warunki uczestnictwa:
Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w warsztatach do 20 października 2023 r. Prosimy też o informację, czy będą Państwo uczestniczyć w całości, czy też w części przewidzianych zajęć. Jeśli przyjeżdżają Państwo jedynie na część warsztatów, prosimy o informację o konkretnych terminach.
Koszt uczestnictwa w warsztatach: 180 zł za całość, lub 90 zł za udział w jednym dniu TWNA XXI.
Prosimy o wpłaty najpóźniej do 20 października 2023 r. na konto Fundacji „Traditio Europae” w Volkswagen Bank Direct: 16 2130 0004 2001 0426 1574 0001 z dopiskiem: „darowizna na cele statutowe – numizmatyka antyczna”.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Bartoszem Awianowiczem: bartosz.awianowicz@uni.torun.pl

Zapraszam cordialiter!

Bartosz
« Ostatnia zmiana: 20 Października 2023, 11:38:26 wysłana przez Hermogenes »

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 132
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października 2023, 09:20:09 »
Nocleg i przejazd mam już zarezerwowane. Zapowiada się wyśmienita edycja. Kto z szanownych Kolegów lub Koleżanek wybiera się do Krakowa? Do zobaczenia!   

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 342
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Października 2023, 11:31:57 »
Ja niestety tym razem (raczej) nie będę mógł być  :(

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 132
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Października 2023, 12:13:44 »
Ja niestety tym razem (raczej) nie będę mógł być  :(

Skoro "raczej", to jest jeszcze jakaś szansa i nadzieja na Twój udział. Trzymam więc kciuki, aby jednak udało Ci się przybyć, mimo spodziewanych przeszkód. Pozdrawiam. 

Luca Romano

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 576
  • Per aspera ad magnam collectionem
    • The LVCA ROMANO Collection
  • Legitymacja: 135
  • Zainteresowania: Mennictwo antyczne ze szczególnym akcentem na Złoty Wiek Cesarstwa Rzymskiego
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Października 2023, 21:52:06 »
Do udziału w kolejnej edycji zacząłem się szykować się jeszcze w majowym pociągu z Torunia, hotel zaklepany, czas zarezerwowany, ale póki co zamiast zdrowieć po operacji, jest mówiąc delikatnie średnio, więc niestety i u mnie wyrasta znak zapytania. Tym niemniej, wszystkich wahających się, a pozbawionych losowych przeszkód, gorąco zachęcam do udziału. 
Gorąco zachęcam do odwiedzenia mojego numizmatycznego profilu i galerii monet na instagramie https://www.instagram.com/lvcaromano_numismatics/

M.W. (MNK Czapscy)

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Października 2023, 20:10:45 »
Szanowni Państwo!
Jeśli ktoś z Państwa przybyłby do Krakowa dzień wcześniej niż rozpoczynają się Warsztaty, czyli 26 października, to zapraszam na spotkanie Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział Kraków, na którym z wykładem pt. „Kilka słów o technicznych aspektach produkcji monet w barbaricum na  przełomie er” wystąpi p. Łukasz Kieferilng (PTN Kraków).

Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (Pałacyk Czapskich), ul. Piłsudskiego 12, sala wykładowa.
26 października 2023, godz. 18.00


Łukasz Kiefreling jest starszym wykładowcą w Katedrze Sztuk Wizualnych. Oprócz działalności, dydaktycznej współpracuje z wieloma muzeami i stowarzyszeniami, realizując rekonstrukcje obiektów archeologicznych. W ramach Projektu Carrodonum zajmuje się popularyzację wiedzy na temat mennictwa celtyckiego, a także rekonstrukcją dawnych technik menniczych świata barbarzyńskiego.

https://www.facebook.com/Carrodunum


Mateusz Woźniak

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 154
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Października 2023, 07:26:56 »
Oj, wielka szkoda, że o tak "wczesnej" porze :(

Będę w Krakowie już 26-go, ale przyjeżdżam pociągiem dopiero o 18.10, więc pewnie nie ma szans abym zdążył.
Mogę ewentualnie dotrzeć z opóźnieniem, taryfą prosto z dworca. Temat wykładu jest mi bliski, więc będę kombinował.

Nie wiem jak w Krakowie, ale nasze poznańskie zebrania PTN rozpoczynają się zawsze od spraw organizacyjnych, a dopiero
później jest wykład. Czy w Krakowie na zebraniach PTN jest podobna praktyka? Jest szansa, że sam wykład
rozpocznie się grubo po 18.00? Jeśli tak, to będę startował z dworca prosto do Pałacu Czapskich.

Pozdrawiam,
  Tomek Speier

M.W. (MNK Czapscy)

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Października 2023, 08:28:31 »
To najpóźniejsza godzina, o której możemy rozpocząć spotkanie (później już nie wypada), ale...
Zawsze obowiązuje u nas "kwadrans akademicki", a potem zaczynamy od spraw organizacyjnych. Zatem jeśli PKP się spisze i pociąg wjedzie na krakowski Dworzec Główny zgodnie z pruska cnotą punktualności, to zdąży Pan na  zdecydowaną większość wykładu.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 154
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Października 2023, 17:42:32 »
Wychodzi na to, że mój stan wiedzy o monetach barbaricum leży nie w rękach, a w kołach pociągu.

Tak na poważnie, można liczyć na jakiś numer sprawdzonej korporacji taksówkarskiej, która obsługuje kursy z dworca?

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 685
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Października 2023, 17:42:51 »
Drodzy Koledzy,

cieszę się niezmiernie, że będziecie. Mam nadzieję, że Pawłowi też się w końcu uda dotrzeć choć na jeden dzień.

Ja również dotrę do Krakowa za późno (mam być o 18.33, wcześniej się nie da, bo w czwartki mam zajęcia), by wysłuchać wykładu Łukasza Kieferilnga, czego już teraz żałuję.

Pozdrawiam serdecznie

B.

M.W. (MNK Czapscy)

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Października 2023, 19:10:34 »
Panowie. Zapewne Łukasz Kieferling da się zaprosić na kolejną edycję warsztatów. Wiem, że chętnie się dzieli wiedzą.
« Ostatnia zmiana: 13 Października 2023, 19:14:51 wysłana przez M.W. (MNK Czapscy) »

Eneasz

  • TPZN 075
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 630
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Października 2023, 20:01:19 »
Też już mam zarezerwowany nocleg i przejazd. Tym razem przyjadę w piątek rano, prosto z dworca na wystawę. Do zobaczenia! :)

digenis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 417
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Października 2023, 10:03:57 »
Miło mi znaleźć się w gronie tegorocznych uczestników Warsztatów. To będzie mój pierwszy raz :) również podobnie jak Kolega Eneasz dotrę z Warszawy w piątek i z dworca prosto na oprowadzanie po wystawie w MNK ;) do zobaczenia

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 685
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Października 2023, 11:40:14 »
Drodzy Koledzy, Drodzy Panowie,

dziękuję za zgłoszenia i już cieszę się na spotkanie z Wami za tydzień w Krakowie.

Pozdrawiam serdecznie

B.A.

pribislav

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: TWNA XXIII znów w Instytucie Archeologii UJ
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Października 2023, 21:08:52 »
Dziękuję wszystkim za wspaniałe spotkanie!

 

R E K L A M A
aukcja monet