Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

• 30 Maja 2024, 21:09:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: kolekcja szóstaków Jana Kazimierza na 17 aukcji RDA  (Przeczytany 462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Optimus_Prime

• Gaduła
kolekcja szóstaków Jana Kazimierza na 17 aukcji RDA
« dnia: 08 Kwietnia 2024, 20:24:06 »
Dzień dobry,

jak już pewnie Państwo zdążyli zauważyć wystawiłem swoją kolekcję szóstaków Jana Kazimierza na 17 aukcji Rzeszowskiego Domu Aukcyjnego. Zapraszam do licytacji, myślę, że przez te lata udało się tworzyć ciekawy zbiór (link do poniżej). Przy okazji wspominam o możliwości nabycia książki dot. mennictwa szóstkowego Jana Kazimierza (przez sklep RDA lub numimarket).

https://onebid.pl/pl/auction/3487099/5604/Monety-polskie-do-1795-Polska-krolewska-Kolekcja-Szostakow-L-Ciury

Uprzedzając pytania, to nie rezygnuję z zajmowania się numizmatyką. Kontynuuję projekt "szóstaki polskie" i mam zamiar wydać drugi tom opisujący mennictwo szóstakowe - prace trwają, choć ze zmienną w czasie intensywnością. "Chwilowo" jednak nie będę kolekcjonował monet z uwagi na inne pilne potrzeby.

Pozdrawiam,
Łukasz Ciura

Barnaba

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: kolekcja szóstaków Jana Kazimierza na 17 aukcji RDA
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwietnia 2024, 10:16:00 »
Bardzo ciekawa kolekcja!

RDA naprawdę przyłożył się do opisów, zdjęć i formy prezentacji całej kolekcji.

Zastanawiam się jedynie, czy to nie zbyt duża liczba szóstaków jednego władcy jak na jedną zaledwie aukcję i czy być może wyniki nie byłyby lepsze, gdyby kolekcję rozdzielić np. na dwie aukcje. Ja tak robiłem przy sprzedaży mojej kolekcji Probusów. Z drugiej strony, niewątpliwie więcej osób zbiera w Polsce Polskę Królewską niż Probusa, więc może to mimo wszystko optymalna formuła.

Aukcja ma wszelkie podstawy do ogromnego sukcesu, czego życzę zarówno Twórcy Kolekcji, jak i RDA! Powodzenia!

PS. nie będę pytać, czy nie żal Panu kolekcji, bo wiem że na pewno żal, ale wiem też że sprzedaż specjalizowanej kolekcji budowanej latami to nie koniec świata, gdy ma się w planach kolejne wyzwania numizmatyczne. Życzę więc powodzenia także w kolejnych projektach numizmatycznych! 

Optimus_Prime

• Gaduła
Odp: kolekcja szóstaków Jana Kazimierza na 17 aukcji RDA
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwietnia 2024, 20:20:49 »
Dziękuję za miłe słowa dotyczące kolekcji.

Zastanawiam się jedynie, czy to nie zbyt duża liczba szóstaków jednego władcy jak na jedną zaledwie aukcję i czy być może wyniki nie byłyby lepsze, gdyby kolekcję rozdzielić np. na dwie aukcje. Ja tak robiłem przy sprzedaży mojej kolekcji Probusów. Z drugiej strony, niewątpliwie więcej osób zbiera w Polsce Polskę Królewską niż Probusa, więc może to mimo wszystko optymalna formuła.
Formuła sprzedaży (wszystko na raz) jest rzeczywiście odejściem od tego co Pan robił, ale też np. D. Pączkowski. Są pewne przesłanki, żeby sądzić, że ta forma może być lepsza, ale równie dobrze może być w drugą stronę. Mój przypadek na pewno będzie ciekawy do analiz post factum.

PS. nie będę pytać, czy nie żal Panu kolekcji, bo wiem że na pewno żal, ale wiem też że sprzedaż specjalizowanej kolekcji budowanej latami to nie koniec świata, gdy ma się w planach kolejne wyzwania numizmatyczne. Życzę więc powodzenia także w kolejnych projektach numizmatycznych!
Bardzo dziękuję! Rzeczywiście wyzwań nie brakuje. Żal jest łagodzony przez fakt, że szóstaki JK stanowiły wyzwanie i z czasem przestały nim być - co ułatwiło ostatecznie decyzję.

R E K L A M A
aukcja monet