Aktualności:

• 19 Lipca 2024, 01:34:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Roma Numismatics zaprzestaje działalności  (Przeczytany 2240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Juliusz

• Nowy użytkownik
  • *
  • Zainteresowania: Starożytny Rzym
Roma Numismatics zaprzestaje działalności
« dnia: 07 Maja 2024, 18:33:46 »
Witam,

podobno Roma kończy działalność.
Wiadomość o tym przekazał na forum Reddita (podobno) były pracownik Romy:

https://www.reddit.com/r/AncientCoins/comments/1cikq6a/roma_numismatics_ceases_operations/

Czy orientują się panowie ile zazwyczaj zajmuje im wysłanie monet? Czekam już ponad 2 tygodnie...

Pozdrawiam

Booboo

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: Roma Numismatics zaprzestaje działalności
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maja 2024, 23:05:38 »
Uuu... Mają moje pieniążki jeszcze  :-X

Ale jakoś się nie przejmuję. Myślę, że i monety dojdą (chociaż 2 tygodnie to już dość długo) i pieniądze do mnie wrócą.

Booboo

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maja 2024, 12:21:35 »
Napisałem dzisiaj maila i zanim mi odpisali to miałem pieniądze na koncie :)

Przy okazji zapytałem czy się zamykają i tak, to już potwierdzone. 24.05.2024 kończą działalność.
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2024, 12:46:17 wysłana przez Booboo »

Barnaba

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maja 2024, 13:08:15 »
Tak, zamykają się 24 maja. Temat jest gorący na różnych forach. Tutaj linki do dwóch przykładowych wątków na numisforums:

https://www.numisforums.com/topic/6478-roma-numismatics-closing/

https://www.numisforums.com/topic/6440-rip-roma/page/5/#comment-85263

Trochę dziwne, że nie ma tej informacji na oficjalnej stronie Roma Numismatics. Dziwię się też, że mnie nie powiadomili e-mailem, skoro mają jedną niesprzedaną monetę. Napisałem do nich dzisiaj z prośbą o jak najszybsze odełsanie monety. Zobaczymy czy i kiedy ją otrzymam.

Szkoda firmy, ale w sumie po aferze ze złotym EID MAR było to chyba jedynie kwestią czasu (a co najmniej sprzedaż firmy nowemu właścielowi nieumoczonemu w aferę).

Mnie osobiście dobrze się z nimi współpracowało, ale postępowanie właściciela firmy było naganne, nie mówiąc o dodaniu przeciwnikom kolekcjonerstwa antycznych monet niepotrzebnych dodatkowych argumentów przeciwko naszemu hobby.

borsuk1977

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maja 2024, 18:40:14 »
Część personelu już z tego co wiem operuje na BIDRR pod nowym szyldem Coin Cabinet
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

pasjonatort

• Administrator
  • Gaduła
  • *
  • TPZN 080
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maja 2024, 18:58:53 »
Nigdy nie korzystałem z tej firmy. Dlatego zapytam osoby mające doświadczenie i znające wcześniejsze regulaminy aukcyjne. Czy tam była dożywotnia gwarancja oryginalności? Jak teraz będzie z ewentualnymi roszczeniami, chęcią zwrotu, itd?

Czy firma kończy całkowicie działalność, czy zmienia tylko szyld? I ewentualnie, czy nowa firma przejmuje wcześniejsze zobowiązania oryginalności przedmiotów?

Pytam z ciekawości, jak to może wyglądać.
Norbert

Booboo

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maja 2024, 19:09:50 »
Z dożywotnią gwarancją oryginalności jest tak jak wszędzie. W mojej ocenie jest to "pic na wodę", zwykły magnes na klienta.

Jak pierwszy raz zobaczyłem to sformułowanie to się zastanowiłem o czyje dożywocie chodzi... No bo jak wyegzekwować takie coś od "martwej" firmy? Albo od martwego przedsiębiorcy albo komitenta? No chyba, że gwarancja wygasa w momencie śmierci nabywcy, wtedy spadkobiercy mogą mieć  przechlapane ;)

Z tego to powodu nie zwracałem nigdy uwagi na takie zapisy. Jedyne co się liczy to renoma, a ta niestety w przypadku RN została mocno nadwerężona.
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2024, 19:16:37 wysłana przez Booboo »

pasjonatort

• Administrator
  • Gaduła
  • *
  • TPZN 080
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maja 2024, 19:21:25 »
Miałem podobne odczucia. Co innego jeśli firma zostaje w rodzinie i nadal prowadzona, to klient ma gdzie pójść. Natomiast w momencie zamknięcia, upadku X firmy, to może tylko cieszyć się z posiadania przedmiotów, o ile są na pewno oryginalne.

Sytuacja na pewno niecodzienna, bo dotyczy dużego Domu Aukcyjnego, który niemniej zszargał swoją opinię sytuację ze złotą monetą.

Trzymam kciuki żeby osoby oczekujące na monety, dostały wszystkie bez problemu!
Norbert

borsuk1977

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maja 2024, 19:41:21 »
Pomijając wtopę z aureusem i jeszcze jedną monetą grecką plus to o czym nie wiem w kwestii legalności, to sama firma zawsze działała w relacji z klientami na bardzo wysokim poziomie. W sumie szkoda bo mieli naprawdę bardzo dobrą ofertę, niemniej nie jest też tak że po ich zamknięciu w UK nie ma gdzie kupować 😉 Zawsze było tu domów aukcyjnych na pęczki i też z ciekawymi ofertami, więc kupować jest gdzie. Zresztą ta nowa firma pewnie będzie obsługiwać tych samych sprzedających, jedynie trochę czasu im zajmie uzyskanie podobnej pozycji co RM, o ile to w ogóle będzie możliwe.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Barnaba

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maja 2024, 12:18:00 »
Niestety historia wspołpracy z Roma kończy się nieciekawie. W końcu mi łaskawie odpisali, że mogą odesłać monetę, ale na mój koszt (chociaż w przeszłości odsyłali na swój koszt, ale teraz twierdzą że to nie był element umowy, ale wyłącznie gest z ich strony).

A koszty nie są małe, bo za przesyłkę jednej niesprzedanej monety (niedrogiej) chcą 35 GBP + 21,5 GBP za "pakowanie"! Jeśli dodać do tego koszty podatku VAT 8% od ceny szacunkowej tej (niesprzedanej) monety + wynajęcia agencji celnej do obsługi celnej (ok. 150 zł?), to zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle warto płacić za zwrot monety, czy też nie odpuścić...

« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2024, 13:21:49 wysłana przez Barnaba »

Tuk Tukat

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Maja 2024, 12:26:11 »
Kol. Barnaba - to jest jakaś kpina ze strony tego Domu Aukcyjnego. Zachowanie całkowicie nieprofesjonalne. Sugeruję na nich naciskać dalej, a jeśli się nie zgodzą zostawić monetę lub poprosić kogoś z zamieszkałych w UK kolegów lub rodziny by do nich wysłali.
Janek

nosfer3

• Stały bywalec
    • Probusy
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maja 2024, 13:03:37 »
Niestety historia wspołpracy z Roma kończy się nieciekawie. W końcu mi łaskawie odpisali, że mogą odesłać monetę, ale na mój koszt (chociaż w przeszłości odsyłali na swój koszt, ale teraz twierdzą że to niy był element umowy, ale wyłącznie gest z ich strony).

A koszty nie są małe, bo za przesyłkę jednej niesprzedanej monety (niedrogiej) chcą 35 GBP + 21,5 GBP za "pakowanie"! Jeśli dodać do tego koszty podatku VAT 8% od ceny szacunkowej tej (niesprzedanej) monety + wynajęcia agencji celnej do obsługi celnej (ok. 150 zł?), to zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle warto płacić za zwrot monety, czy też nie odpuścić...

Faktycznie,to jakas parodia.Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia do klienta,mają wywalone i tyle.Warte rozważenia jest rozwiązanie podane przez Kol.Tuk Tukat.Jakiś znajomy i zaufany z UK mógłby ogarnąc w miarę sprawnie temat.Nawiasem pisząc  dlatego tez zakupy w Uk omijałem szerokim łukiem,może i oferty były ciekawe ale cała ta papierologia nie warta nerwów

Barnaba

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Maja 2024, 13:24:13 »
Ja w takich sprawach potrafię być asertywny, ale i tak niczego nie wskórałem, więć dalsze naciski nie mają sensu. Chyba skorzystam z waszych rad, i wskażę im adres jakiejś zaprzyjaźnionej dobrej duszy w UK, chociaż i tak za wysyłkę do adresów na terenie UK żądają 31 GBP (łącznie z kosztami "pakowania") !   

Booboo

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maja 2024, 14:26:24 »
Może masz kolegę w Londynie, który odbierze bez pakowania i przy okazji rzuci kilka miłych słów?  :-X

Swoją drogą potwierdza się, że domy aukcyjne to są fajne jak zarabiają na nas pieniążki. A jak nie to...
« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2024, 14:30:34 wysłana przez Booboo »

Barnaba

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maja 2024, 15:38:00 »
W samym Londynie nikogo znajowego nie mam, no chyba że któryś z Kolegów na forum mógłby pomóc oderbać monetę w Londynie osobiście?   

R E K L A M A
aukcja monet