Aktualności:

• 19 Czerwca 2024, 08:52:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dyskusja ogólna na temat domów aukcyjnych  (Przeczytany 810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

defictio13

• Użytkownik
  • **
Odp: Dyskusja ogólna na temat domów aukcyjnych
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwca 2024, 12:25:31 »
1. Słowo "pean" nie ma konotacji pejoratywnej.
2. Oddzielenie tej części dyskusji od wątku "Marciniak aukcja 23" wygląda jak próba rozcieńczenia istoty rzeczy.
3. Nikt nie twierdzi, że się "wspiera" czy "zwalcza" taki czy inny DA; nie mówimy tu o różnych domach aukcyjnych, a o jednym, konkretnym.
4. Oczywiście każdy się może po swojemu ustosunkować do jakiejkolwiek aukcji, ale dziwne jest, że ten właśnie organizator aukcji ma takie wyczulone audytorium.
5. Zapraszam do lektury poglądowego wątku "Wizyta w Warszawie w celu konsultacji..." z 26 września 2023 r.
6. Panu Cancanowi bardzo dziękuję za podjęcie rękawicy.

zenonmoj

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwca 2024, 12:45:57 »
...sorry, ale nie będę tego dłużej ciągnął - czasu i ochoty brak...
...a i nie ma za bardzo po co...
ZM

cancan

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Czerwca 2024, 17:36:19 »
Wątek o aukcji Marciniaka miał być merytoryczny. Jeśli są jakieś inne tematy, które Pana nurtują, to proszę je poruszać w działach nie związanych z numizmatami.
Watek podzieliłem, by oddzielić jałową dyskusję od tematów numizmatycznych i dać Panu szansę na osiągnięcie pełnego zrozumienia sytuacji i zamknięcie.
Pańska podejrzliwa natura musi Panu ciążyć. Chętnie, z czystej życzliwości poleciłbym dobrego psychologa, ale istnieje obawa, że zacznie mnie Pan podejrzewać, że od niego też biorę działkę.
Temat wydaje się rozwojowy, ale tym razem już definitywnie kończę.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

rubinowakrew

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Czerwca 2024, 19:48:07 »
W skrócie kolega defiocto ma prywatny ból d..., który uzewnętrznił we wspominanym przez niego temacie za pomocą jednego, ależ ile wnoszącego zdania.
Takiej osobie nikt nie przegada. Tak więc szkoda marnować czasu.

Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

defictio13

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwca 2024, 22:57:41 »
Trochę empatii, Panowie, bo - pieniądze to nie wszystko...
Przykro, ale to częsta technika manipulacji - w naszym kręgu kulturowym: atak na osobę w celu zamydlenia poruszonego przez nią problemu. Technika - nie wymyślona tu i teraz, a powtarzana za klasykami. Tak. Z wiodącym DA nie ma sprawy; sprawa jest z "kolegą defictio", którego "nikt nie przegada", bo "po co", a jako "przypadkowego przechodnia" należy zlekceważyć, i który powinien się "leczyć" i na "ból d..." i u "psychologa". Jakież to piękne, proste i zbawienne rozmazanie tematu świętych krów.
Nie chce mi się tylko sprawdzać, czy to te same osoby - i wznoszą "peany" na cześć wiodącego DA, i próbują przekonać forumowiczów, żem jest idiota.

LATARNIK

• Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Legitymacja: 127
  • Zainteresowania: Wczesne średniowiecze polskie, mennictwo i medalierstwo papieskie sprzed 1800 roku
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Czerwca 2024, 01:16:38 »
Od dołączenia do tego forum minęło już ponad 4 lata. I trochę przekornie dodam, że trafiłem tu zaciekawiony numizmatyką, właśnie dzięki materiałom zamieszczanym przez tak odsądzany od czci i wiary dawny GNDM na YouTube. Jeśli to zostanie odebrane jako pean, to niech i tak będzie, bo gdyby nie te filmiki, nie byłoby mnie także tutaj.

Rzadko odzywam się, bo wobec wiedzy Kolegów moje posty niewiele jeszcze mogą wnieść (może kiedyś), ale dzisiaj jakoś tak wyjątkowo... z apelem do Was :)
To Forum jest miejscem, które:
1) stało się dla mnie ważne, bo dzięki niemu przekonałem się, że znalazłem swoją życiową pasję, która wciągnęła mnie przeogromnie w swoje odmęty.
2) uratowało mnie przed zbieraniem numizmatycznego złomu (a byłem niebezpiecznie blisko...)

Przychodziłem tu jako totalny dyletant w kwestiach numizmatycznych. Przez te 4 lata wiele się nauczyłem, okrzepłem nieco, uspokoiłem swoje numizmatyczne żądze neofity, który chciałby iść w każdym kierunku. Wiele zawdzięczam Sergiuszowi Stube, ale o tym ciiii, bo przecież powinniśmy tylko negatywnie pisać o Domach Aukcyjnych.
Dużo też zawdzięczam wpisom wielu z Was Szanowni Koledzy (Was nie mam obowiązku krytykować), które śledzę bardzo uważnie, nawet jeśli nie zawierają się w mojej specjalizacji. Bo jak pozostać obojętnym na starożytność, czy inne okresy, na boratynki czy szelągi, jeśli ogromnie merytorycznie (ileż można się przy tym nauczyć), a jednocześnie bardzo wciągająco piszą o tym koledzy Bartosz Awianowicz, pasjonatort, cancan, zenonmoj, rubinowakrew, dusiołek, arcze, harpche, modsog, zdzicho, Darek Marzęta, tuk tukat, bebek2006, barnaba, Julian Skelnik, Pan Chałupski i wielu innych będących zwyczajnie prawdziwymi znawcami w swojej dziedzinie. Na wielu z Was mogłem liczyć prosząc o konsultacje, różne wyjaśnienia - cierpliwe, dające wiedzę, pomagające znaleźć swoją drogę, nawet jeśli potem ona rozmijała się z Waszą. A przy tym zawsze z kulturą i dobrym poziomem, które odróżniają to Forum od innych tego typu miejsc. Bardzo Wam za to dziękuję.

Część z Kolegów poznałem osobiście, z czego ogromnie się cieszę i pozdrawiam Was serdecznie. A gdzie to się działo? Hm... niech no pomyślę... aaa... no przecież... także podczas paneli wykładowych towarzyszących rozmaitym aukcjom DA Marciniak. Nie byłoby mnie tutaj, nie byłoby tych osobistych kontaktów i znajomości, tego wejścia osobistego w numizmatyczny światek, gdyby nie jego inicjatywy, które potem z czasem podchwyciły inne DA. I dlatego właśnie mam zarzucać Marciniakowi całe zło numizmatycznego świata?

Może defictio13 jeszcze za krótko jest z nami, może zbyt pobieżnie śledzi Forum i umykają mu gromy zrzucane na różne DA (w tym Marciniaka), może jest typem człowieka, któremu "robi dzień" dojeżdżanie kogoś obranego jako cel, może jest ideowym komunistą walczącym z podłym kapitalizmem, a może... sam został opłacony przez kogoś i krzyczy: łapać złodzieja!!!

Jak jest... nie wiem... i szczerze... kompletnie mnie to nie interesuje, stąd nie wchodzę ani na jotę w polemikę z nim.
Natomiast mam w sobie inną ciekawość, która rośnie coraz bardziej, której nie każcie zbyt długo czekać - ciekawość związaną z Waszymi kolejnymi numizmatycznymi opowieściami :)
Zatem apel: Szkoda Waszego czasu Koledzy na dalszą tego typu dyskusję z człowiekiem, który głuchy jest na Wasze wyjaśnienia, bo takich Świeżaków numizmatycznych jak ja, chcących się uczyć od Was jest tu więcej. Nam poświęćcie ten czas :)
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2024, 01:31:49 wysłana przez LATARNIK »

cancan

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Czerwca 2024, 05:11:33 »
Dziękuję za miłe słowa i głos rozsądku.
Wątek zamykam, żeby nie dominował tematów merytorycznych.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2024, 05:13:38 wysłana przez cancan »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.

R E K L A M A
aukcja monet