Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Styczeń 2018, 16:24:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak najprościej pisać tekst niewidzialny? - wersja alkoholowa  (Przeczytany 27502 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rara_avis
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 044
Stowarzyszenie:
PTN o/Siedlce
Zainteresowania:
PRL, II RP, GG,

Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 27 Marzec 2010, 22:19:43 »

Robiłem swego czasu wina domowej produkcji,

Ja w tamtym roku nie miałem czasu na nastawienie winka (tzn. nie miałem czasu zebrać owoców), ale w tym roku to na pewno nastawię kilka gąsiorków.

A co do mocnych trunków, ostatnio miałem okazję degustować się Wódką Kasztelańską, jest wyśmienita, mi się trafiła buteleczka ponad 30 letnia z 1978 roku. Świetny aromat wiśni i dębu, z odrobiną nuty jałowca.

Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516

Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 28 Marzec 2010, 00:10:47 »

Zastanawiam się, jak to się stało, że zostałem autorem tematu poświęconego destylacji oraz degustacji alkoholi.

I to jeszcze w dodatku akurat chyba tylko ja z tego towarzystwa nic nie piłem  Co?

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
harpsycho
Moderator
Gaduła
Germany Germany

Legitymacja: TPZN nr 001
Stowarzyszenie:
I.R.O.S.E. Baden-Baden e.V.

« Odpowiedz #17 : 28 Marzec 2010, 11:29:56 »

Prosze sie nie przejmowac, Panie Lechu, zawsze sie Pan przeciez tez moze napic...  Czasami juz tak jest, ze watek sie "usamodzielnia" i porusza w zupelnie nieoczekiwanym kierunku! Duży uśmiech

Marku, jak zajrzysz na wakacje w rodzinne strony to będziemy mogli urządzić degustację Uśmiech Właśnie robię robię kawówkę i miodówkę każda tak w okolicach 60-70 % Uśmiech Wszystko na naturalnych składnikach. Baza do trunku robiona przez kolegę. Dobry % a mało głowa boli Uśmiech

A smorodinowke robisz? Moge Ci zdradzic znakomity przepis, tak jak go stosowal moj stryj - a wlasciwie stryjeczny dziadek (czyli stryj mojego stryja - ale ja go i tak zawsze nazywalem po prostu "stryj"). Bardzo prosta proporcja: 1 kg swiezej czarnej porzeczki - 1 kg cukru - 1 litr spirytusu 96% (oczywiscie mozna to zwielokrotnic). Wszystko umieszczamy w balonie jak te stosowane do produkcji wina i tylko lekko mieszamy (owocow nie rozduszac!). Balon nalezy zakorkowac i pozostawic w spokoju na 5-6 tygodni - od czasu do czasu tylko wstrzasnac. Po uplywie tych 5-6 tygodni zlac ciecz sponad porzeczki porzadnie przez filtr do drugiego balonu i ten rowniez zakorkowac. Jeszcze nie pic!  Cool Do pierwotnego balonu wlac jeszcze raz dokladnie tyle samo spirytusu 96%, jak za pierwszym razem i znow odstawic na 5-6 tygodni, z tym ze czesciej wstrzasac. Ponownie zlac "druga pochodna" przez filtr do balonu nr. 2 i wymieszac dokladnie z pierwsza frakcja. Teraz juz mozna pic (ale tak jak w tym kawale goralskim: sklanecke jedna, dwie - góra tsy...) Plyn co najmniej 70% i tak dobry, ze palce lizac. Polecam!

Marek

JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 28 Marzec 2010, 12:44:25 »

Prosze sie nie przejmowac, Panie Lechu, zawsze sie Pan przeciez tez moze napic... 

No właśnie chciałem tak delikatnie przypomnieć, że jakby omija mnie kolejka...  Szok

A z prawdziwą przyjemnością podegustowałbym Pańskie niewątpliwie znakomite wyroby. Zwłaszcza, że pisze Pan o nich wyjątkowo apetycznie.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
petroniusz15
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 052

tam dom twój gdzie serce twoje

« Odpowiedz #19 : 28 Marzec 2010, 13:38:30 »

dawno zapomniane me talenty z okresu stanu wojennego będę musiał chyba ożywić ha ha , bo robiłem wówczas najlepsze whysky i winiaki dostępne na "rynku" albo winka , - doskonałe z czerwonych porzeczek +agrest i troszkę białych , a potem niezrównane z głogu i dzikiej róży
no i zeszło na to że ten wątek poświęcony jest ( niewidocznymi literami ) propozycji zjazdu TPZN połączonego z degustacją wyśmienitych trunków Mrugnięcie
ze swej strony mogę zapewnić świeżą lub świeżo zamrożoną rybką z bałtyku na zakąskę - dorszyki z własnych połowów-
bo mój niezrównany wójaszek z zaniewicz stwierdzał , że żal jeść ot ak sobie - wypada za to zakanszać  Duży uśmiech

pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52
harpsycho
Moderator
Gaduła
Germany Germany

Stowarzyszenie:

« Odpowiedz #20 : 28 Marzec 2010, 21:10:32 »

A z prawdziwą przyjemnością podegustowałbym Pańskie niewątpliwie znakomite wyroby. Zwłaszcza, że pisze Pan o nich wyjątkowo apetycznie.

Dziekuje za mile slowa - i bardzo serdecznie zapraszam na degustacje!!!

harpsycho
wordlord
Członkowie TPZN
Użytkownik
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 067
Zainteresowania:
Mennictwo rozbiorowe,II RP, PRL, III RP, Euro, W. Brytania 1837 - 1971

« Odpowiedz #21 : 30 Marzec 2010, 22:50:30 »

Widzę,  że kolekcjoner nie tylko monetami żyje  Mrugnięcie Ja od niedawna rozpocząłem produkcje winka stosując babcina recepturę. Po ostatniej produkcji ostało mi się jeszcze trochę trunku. Wyszło mi co prawda odrobinę za słodkie (jak na mój gust), ale wszystkim smakuje. Wino robione z winogron, ale z dodatkiem czarnej porzeczki, która przyjemnie przebija się podczas picia Uśmiech No i co dal niektórych najważniejsze, cholernie mocne wyszło jak na wino  Mrugnięcie
Teraz planuje zabrać się za zrobienie sake, przepis zdobyty, teraz tylko trochę czasu by się przydało Uśmiech

Zbieram, więc jestem...

TZPN nr 067
Mikołaj
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Legitymacja: TPZN nr 020
Zainteresowania:
Literatura numizmatyczna, średniowiecze

« Odpowiedz #22 : 31 Marzec 2010, 08:33:34 »

Człowiekowi się weselej na duszy robi, jak tylko czyta Wasze wypowiedzi, a jak zacznie degustować.... Chichot Chichot

Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20
harpsycho
Moderator
Gaduła
Germany Germany

Stowarzyszenie:

« Odpowiedz #23 : 09 Październik 2011, 14:32:49 »

no i zeszło na to że ten wątek poświęcony jest ( niewidocznymi literami ) propozycji zjazdu TPZN połączonego z degustacją wyśmienitych trunków Mrugnięcie

TPZN = Towarzystwo Przyjaciol Znakomitych Napitkow... (nazwa nieoficjalna)  Duży uśmiech

harpsycho
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM