Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:52:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Giełda w Rzeszowie  (Przeczytany 5625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Giełda w Rzeszowie
« dnia: 08 Czerwca 2008, 17:45:26 »
Witam!
Dziś odbyła się kolejna giełda staroci w Rzeszowie (III LO przy ul. Szopena). Byłem przed 9:00 i już nie bardzo było gdzie zaparkować. Wyjątkowo sporo oferujących coś innego niż GN-y i "lustrzanki". Sporo "Polski Królewskiej", WMG, Księstwo Warszawskie też się przewijało.Pokazały się również monety obce (zarówno współczesne jak i historyczne)Ceny zbliżone do tych z Alledrogo, niektóre nawet wyższe. Niestety, na giełdzie prym wiedli handlowcy...Generalnie giełda się rozwija (i bardzo dobrze) :) Udało mi się kupić kilka monet PRL-u(na zasadzie przekopania pudła ze "złomem"), a także za 3 zety egzemplarz "Lubelskich Wiadomości Numizmatycznych" z 1994 roku.
Wpadł mi w ręce ort koronny Jana Kazimierza z 1668 roku. Na aukcjach WCN określany jako "rozetki przy koronie" ale z trochę odmienną legendą.
Zdjęcia wrzucę, jak tylko będą gotowe. Generalnie stan tej monetki nie rzuca na kolana (delikatnie mówiąc) :D
Jak tylko będą fotki, proszę Was o opinię.
Następna giełda 13.lipca 2008 roku, jak zwykle od 7:00 do 12:00.
Pozdrawiam
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

dominer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Giełda w Rzeszowie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwca 2008, 18:00:16 »
Ojciec tez dzisiaj był..wiesz mało tam sie daje kupić bo ci wszyscy ludzie co tam są z monetami to w praktyce chcą kupować a nie sprzedawać - te stoiska to w 90% pic na wode..wszyscy moim znajomi którzy tam sprzedaja licza tylko na stare babcie które zawiniete w szmatki okołomennicze sreberka 2RP bede przynosic w cenie zlomu..
Z tego co wiem kupił troche taniego WMG , pare blaszek 2RP , z Polski Królewskiej nic bo ceny nie do przyjecia..sam chciał sprzedac orcika gdanskiego z 1623 w dobrym stanie 3 to nikt nie dawal mu wiecej jak 2 stówki , ale jak chial kupić to w gorszym stanie grzecznie woła każdy 400-500 pln ..  :) ale taki juz urok giełd..

 

R E K L A M A
aukcja monet