Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 06:51:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II  (Przeczytany 31864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grossus2

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Kwietnia 2010, 20:35:02 »
Szanowny Panie Lechu!!!
      Pozdrawiam serdecznie i ostatnim tchnieniem i szeptem mówię: nie przekonał mnie Pan, a że "toporek niezgody" zakopałem - nie podniosę rekawicy dyskusyjnej, ale zapytam: poszukuję wszelkich informacji na temat obciętych groszy praskich. Oczywiście przeniosę się do innego działu z tym pytaniem. Pozdrawiam z serdecznością wielką. a

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Kwietnia 2010, 21:51:30 »
Faktycznie, tej akurat informacji nie sprawdziłem i przepraszam. To mniej więcej tak, jak ze słynnymi "czarnymi wołgami" porywającymi dzieci w latach siedemdziesiątych. Macie Panowie rację, temat KK jest drażliwy w naszym narodzie i podyskutujmy na mniej kontrowersyjne kwestie. :)
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Kwietnia 2010, 22:29:01 »
Ciesze sie Panowie, ze zdecydowaliscie sie powoli wycofywac z tej przynudnej dyskusji - mysle ze mozemy z naszym czasem zrobic jednak cos bardziej pozytecznego.
Jesli Panu Lechowi sprawia przyjemnosc formulowanie inwektyw pod moim adresem, to chetnie Mu te przyjemnosc daruje - w koncu widac, jak ciezko jest poznac jego wlasne poglady - a jak chetnie z kolei realizuje sie w polemice z innymi. W zwiazku z tym zycze Panu, aby pozostal zgodnie ze swoim zyczeniem jako wypowiadajacy ostatnie slowo w tym watku - chyba nic nie sprawi Panu wiekszej satysfakcji, czyz nie? ;)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Kwietnia 2010, 00:19:45 »
Drogi Panie Lechu - naturalnie nie przychodzi mi nawet w oddaleniu na mysl gniewanie sie na Pana, a piszac o inwektywach mialem na wzgledzie akurat nie artystyczna dusze, a zaledwie pare innych "kwiatkow koszarowych", ktorych uzywanie (jak powszechnie wiadomo) nie jest zabronione zadnym regulaminem - a zatem mozemy znakomicie posmiac sie z nich wspolnie!
Faktycznie jednak trafil Pan na ten watek (ktory bynajmniej nie byl "heca rozkrecona przeze mnie") w momencie, kiedy my wszyscy juz powoli zaczynalismy rozumiec brak celowosci danej dyskusji. Tym niemniej dzieki Panskiej inspiracji udalo nam sie watek przedluzyc o jakies 1,5 strony; teraz jednak wyglada na to, ze rezerwy pozostalych Kolegow (jak rowniez i mojej skromnej osoby) ulegly ostatecznemu wypaleniu. Skoro zatem dysponuje Pan swiezymi silami i uwaza temat za zdecydowanie zajmujacy, proponuje we wlasnym zakresie podzielic sie pogladami na temat JPII, tak jak Pan je widzi. Ot chocby rozszerzyc teze o "obaleniu komuny", albo przytoczyc dawno juz obiecane "uwagi krytyczne" na temat pontyfikatu JPII. Zreszta po co mam Panu cokolwiek sugerowac... Dowiemy sie w ten sposob bez watpienia wielu ciekawych nowosci na temat Kol. Wojtyly - zwlaszcza w obliczu faktu, ze nie bedac jego milosnikiem na pewno zachowa Pan nalezyty obiektywizm (a byc moze nawet lepiej poznamy przy okazji prawdziwe oblicze Kol. L. Stepniewskiego...) I bedzie nam jeszcze bardziej wesolo :) Znajac Panski talent, na pewno zdola Pan bez trudu wlasnorecznie zapelnic co najmniej dalsze 1,5 strony... I nawet ludzie troszczacy sie o "poglebienie czarnego obrazu Kosciola" (ktory zreszta i tak nie jest kosciolem, do ktorego Pan nalezy) na pewno tez wyciagna z Panskiej wypowiedzi wiele interesujacych wnioskow dla siebie.



JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Kwietnia 2010, 01:47:30 »
Nie jestem katolikiem, nie jestem wielbicielem Jana Pawła II i sporo krytycznych uwag na temat jego pontyfikatu potrafiłbym sformułować.

Poniekad szkoda... Znaczy: "umialbym sformulowac", ale podzielic sie nimi juz nie mam ochoty... Ale szanuje naturalnie Panskie opory w tak delikatnej kwestii - w koncu zreszta sam nawolywalem do zamkniecia dyskusji :)

Pozdrawiam serdecznie!
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Kwietnia 2010, 12:07:23 »
dziękuję koledzy za burzliwą dyskusję ;  :)
dzięki niej może lepiej sie poznaliśmy, szkoda tylko , że moja wypowiedź spotkała się z takim wydźwiękiem , sprowokowała do wymiany poglądów niekoniecznie zgodnych z moimi , ale takie jest życie
jako , że tę dyskusje rozpocząłem , sądzę , że się temat wyczerpał , więc wypada ten wątek zamknąć , :-X
życząc każdemu z was , by żył jak potrafi najlepiej , niezależnie od swoich poglądów na religię ; ważne by byc dobrym człowiekiem
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Kwietnia 2010, 15:50:30 »
Widze ze przyczepil sie Pan, Panie Lechu tej wzmianki o rzekomych "obietnicach" z uporem godnym lepszej sprawy... Wyjasniam zatem, ze nie mialem najmniejszych trudnosci w zrozumieniu frazy "potrafilbym sformulowac" - wzmianka o "obietnicach" byla dowcipna prowokacja mojego autorstwa. Mam jednak wrazenie, ze ta marginalna uwaga stala sie dla Pana powodem (zeby nie powiedziec wrecz wyrazniej: pretekstem) do zaniechania opublikowania swoich cennych uwag krytycznych na temat JPII, na ktore juz sie wszyscy bardzo cieszyli. Byloby mi bardzo smutno, gdyby li tylko czysta chec zrobienia mi na zlosc ("harpsycho twierdzi ze obiecalem uwagi krytyczne, wiec mu pokaze, ze ja tu ........ NIC NIE OBIECYWALEM!!!!"...) nie pozwolila swiatu na zapoznanie sie z przelomowymi opiniami L.S. na temat JPII....
Ale z drugiej strony juz na pewno dawno wszyscy zauwazyli, ze czasem zdarzaja sie ludzie pierwsi do krytycznego zerowania na wypowiedziach innych, ale cos oryginalnego to juz trudno z nich wyciagnac...  Kto wie - moze ryzyka sie boja? Juz Goethe wyrazil opinie na temat, co nalezaloby robic z takowymi... ;)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Kwietnia 2010, 18:44:13 »
No wiec swietnie sie sklada, bo wlasnie chcialem w dwu slowach nawiazac do Dawkinsa! Ale akurat nie na temat jego ksiazek, natomiast o aktualnym doniesieniu agencyjnym. Bedzie to oczywiscie off topic, ale pozwole sobie na to, bo raz ze akurat ostatnio wspominalismy o Dawkinsie na tym tutaj watku, a dwa ze sprawa dotyczy tez papieza (wprawdzie nie JPII, ale zawsze...), wiec byc moze Kolegow zainteresuje. Podejrzewam ze byc moze w Polsce cenzura katolicka moze utrudniac dostep do tego rodzaju danych, wiec pozwole sobie przetlumaczyc we wlasnym zakresie doniesienie z prasy niemieckiej:

"Przodujacy ateisci Richard Dawkins i Christopher Hitchens domagaja sie od sadownictwa swojego kraju aresztowania papieza Benedykta XVI w trakcie jego podrozy do Wielkiej Brytanii miedzy 16. a 19. wrzesnia 2010. Przyczyna wystartowania inicjatywy jest postawa kosciola katolickiego wobec mnozacych sie skandali zwiazanych z molestowaniem seksualnym dzieci przez duchownych katolickich. Zdaniem wnioskodawcow papiez jest w tym kontekscie winny popelnienia zbrodni przeciwko ludzkosci. Pojecie takiego przestepstwa wprowadzone zostalo po raz pierwszy w procesach norymberskich w 1945 i wedlug interpretacji Miedzynarodowego Trybunalu Karnego obejmuje zazwyczaj systematycznie popelniane zbrodnie o ogolnoswiatowym znaczeniu. Dawkins i Hitchens zarzucaja papiezowi "ukierunkowane zacieranie sladow przestepstw". "Ten czlowiek nie stoi poza prawem. Zinstytucjalizowane chronienie gwalcicieli dzieci jest przestepstwem wedlug kazdego prawa" - takie slowa Hitchensa cytuje londynski "Times". Dawkins i Hitchens zaangazowali do przeprowadzenia sprawy renomowanych adwokatow - obroncow praw czlowieka - Geoffreya Robertsona i Marka Stephensa. Obaj ateisci i ich przedstawiciele prawni wychodza z zalozenia, ze papiez w trakcie podrozy po Wielkiej Brytanii nie bedzie mogl powolac sie na swoj immunitet dyplomatyczny, chociaz w gre wchodzi oficjalna wizyta panstwowa. Panstwo watykanskie nie jest oficjalnie uznane przez ONZ, chociaz posiada tam status obserwatora."


Jestem przekonany, ze obywatelska postawa zmierzajaca do eliminacji niebezpiecznych miedzynarodowych przestepcow przysporzy Dawkinsowi nowych sympatykow - rowniez w Polsce. Jesli chodzi o Benedykta, to moim zdaniem nie bedzie latwo doprowadzic do jego ujecia i pociagniecia do odpowiedzialnosci prawnej - ale moze przynajmniej zmusi sie go do niewysadzania nosa poza swoja nore w Rzymie. Juz w ubieglym roku np. izraelska pani minister spraw zagranicznych zmuszona zostala do rezygnacji ze swojej podrozy do Anglii w obawie przed pociagnieciem do odpowiedzialnosci za zbrodnie wojenne w strefie Gazy - londynski sad wydal na nia nakaz aresztowania. Spolecznosc swiatowa coraz mniej sklonna jest jak widac akceptowac tego typu wynaturzenia - niezaleznie od tego jak wysoko postawieni politycy czy dygnitarze ich sie dopuscili...

A do ksiazki Dawkinsa moze jeszcze w odpowiednim czasie wrocimy, kto wie? Jak na razie rozpatrujemy jeszcze opcje powstrzymania sie w ogole od tego typu rozmow...

Pozdrawiam sedecznie!


Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Kwietnia 2010, 21:07:38 »
Oczywiście o książce Dawkinsa zawsze możemy podyskutować, ale mam wrażenie, że poważne analizy szybko Pana nudzą, więc jak zwykle skończy się z Pana strony na dowcipach i prowokacjach.

Jak sie okazuje, coraz bardziej podoba sie Pan sobie w roli proroka! To znakomicie, bo takie rzeczy trzeba rowniez cwiczyc. Zrobil Pan tez ostatnio duzy postep w dziedzinie dowcipow - a w zakresie prowokacji przewyzszal mnie Pan i tak od zawsze, a zatem tym bardziej cenie sobie Panski komplement ;)

Czego nie do konca rozumiem, to Panskie uporczywe porownywanie Dawkinsa do Chomeiniego - ale ufam, ze mi Pan to kiedys w rzetelny sposob wyjasni (o ile tu naturalnie chec zachowania kolejnej "tajemnicy wiary" tylko dla siebie nie przewazy...)

Pozdrawiam bardzo serdecznie!


Marek

JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Kwietnia 2010, 23:12:32 »
Bardzo dziekuje za to wyczerpujace wyjasnienie. Panski znakomity opis wzbudza we mnie pewne asocjacje, ktore jednak chwilowo zatrzymam dla siebie. Poza tym pozwalam sobie pozostawic Panska cenna wypowiedz bez komentarza :)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Kwietnia 2010, 00:37:16 »
Liczyłem wprawdzie, że oświeci mnie Pan, co do dotychczasowych zasług Dawkinsa w walce z pedofilią, ale najwyraźniej nawet tak wytrawny znawca jak Pan, o tym nie słyszał.

Hmm... przyznaje ze nie bardzo rozumiem Panskie przeslanie. Czyzby uwazal Pan, ze po to aby pietnowac pedofilie albo zwiazane z nia przestepstwa (chronienie sprawcow, zacieranie sladow etc.) - albo w ogole aby krytykowac jakiekolwiek inne czyny karalne - konieczne byloby najpierw wykazanie sie okreslonymi "zaslugami" w zwalczaniu tychze? Podejscie przyznaje bardzo ciekawe.
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Kwietnia 2010, 03:34:41 »
Nie ma zadnego powodu, aby unikac jasnych odpowiedzi: podobnie jak Dawkins uwazam, ze szkody psychiczne zwiazane z przezytym molestowaniem seksualnym moga byc nieporownywalnie mniejsze, niz urazy psychiczne zwiazane z regularnym, dlugotrwalym (ale najzwyczajniejszym i niepowiazanym z zadnymi przejawami szczegolnego sadyzmu) wychowaniem katolickim!!!

Ciesze sie, ze w dyspucie na temat Dawkinsa siegnal Pan wreszcie jednego z kluczowych problemow (nie jakies tam brednie o swietoszkowatej Teresie...) Tym niemniej stwierdzam, ze dyskusje nadal prowadzi Pan w sposob nierzetelny, albo wrecz totalnie nieuczciwy - zamiast przedstawic uczciwie problematyke, streszczajac ja w kilku zdaniach, wycina Pan po prostu pare zdan z tekstu ksiazki i zacytowany w ten sposob niepelny obraz mysli autora komentuje Pan naginajac tresc do swojego widzimisie. Chomeini i Lenin sie klaniaja! I na co Pan liczy? Ze harpsycho nie zdola znalezc zacytowanego przez Pana fragmentu tekstu? Do tego dochodzi teraz jeszcze zreczna manipulacja: niby cytuje sie oryginalny tekst angielski, pozornie zeby nie zafalszowac mysli autora - ale juz chocby tlumaczenie jednego zdania, pol zdania, albo nawet zadanie okreslonego pytania dokonane przez Pana zafalszowuje caloksztalt w strone przez Pana zamierzona! Zadaje sobie pytanie, gdzie sie Pan tej sztuki nauczyl, skoro jako nie-katolik nie uczeszcza Pan na msze i nie slucha kazan o ateistach...

Priestly abuse of children is nowadays taken to mean sexual abuse, and I feel obliged, at the outset, to get the whole matter of sexual abuse into proportion and out of the way. Others have noted that we live in a time of hysteria about pedophilia, a mob psychology that calls to mind the Salem witch-hunts of 1692. In July 2000 the News of the World, widely acclaimed in the face of stiff competition as Britain's most disgusting newspaper, organized a 'name and shame' campaign, barely stopping short of inciting vigilantes to take direct violent action against pedophiles. The house of a hospital pediatrician was attacked by zealots unacquainted with the difference between a pediatrician and a pedophile. The mob hysteria over pedophiles has reached epidemic proportions and driven parents to panic.

Nie jest istotne, czy Dawkins ma w tym wypadku rację. Istotne jest to, że uważa, jakobyśmy współcześnie mieli do czynienia z histerią na temat pedofilii i że jest to zjawisko z zakresu psychologii tłumu porównywalne z polowaniem na czarownice.
Istnieje problem leksykalny z przekazaniem w jezyku polskim znaczenia slowa "abuse". Jako najbardziej odpowiadajace oryginalowi angielskimu wydaje sie tutaj "maltretowanie". Rzecz w tym, ze Dawkins nie relatywizuje w danym momencie problemu pedofilii, jak chetnie widzialby to L. Stepniewski, ale pragnie wyjasnic, ze "maltretowanie" nieletnich przez ksiezy (osoby duchowne) nie ogranicza sie bynajmniej do poruszajacych opinie publiczna przypadkow skandali seksualnych, ale jest zjawiskiem o o wiele glebszym i wielostronnym podlozu. Czytelnik ksiazki Dawkinsa nie bedzie mial zadnego trudu ze zrozumieniem przeslania autora, o ile mu sie tekstu nie utnie po pierwszych kilku zdaniach otwierajacych dany rozdzial - nie mowiac juz o opatrzeniu ich bzdurnym komentarzem... Notabene zauwazenie przez Dawkinsa pewnych przejawow histerii tlumow zwiazanych z przypadkami pedofilii moze byc interpretowane wylacznie jako przejaw fairness wobec przeciwnika - np. KRK - w koncu pisze on sam na ten temat:
"For all sorts of reasons I dislike the Roman Catholic Church. But I dislike unfairness even more, and I can't help wondering whether this one institution has been unfairly demonized over the issue, especially in Ireland and America." Przyznacie chyba, ze porownywalnej fairness trudno byloby spodziewac sie po L. Stepniewskim...

Może jeszcze jakiś cytat z Dawkinsa?
Once, in the question time after a lecture in Dublin, I was asked what I thought about the widely publicized cases of sexual abuse by Catholic priests in Ireland. I replied that, horrible as sexual abuse no doubt was, the damage was arguably less than the long-term psychological damage inflicted by bringing the child up Catholic in the first place.
Pan też uważa, tak jak Dawkins, że katolickie wychowanie jest badziej szkodliwe od pedofilii? Nie jakiś szczególny rodzaj tego wychowania przy stosowaniu jakichś szczególnych, np. sadystycznych metod, ale po prostu katolickie wychowanie jako takie.
To czemu nie pociagnac cytatu z Dawkinsa dalej i nie przytoczyc przedstawionego przez niego dalej przykladu? (jak sam autor stwierdza, uwaga ktora cytowal pierwotnie p. Stepniewski, byla spontanicznie w trakcie odczytu w Dublinie "wyciagnieta z rekawa", tym niemniej:)
"It was an off-the-cuff remark made in the heat of the moment, and I was surprised that it earned a round of enthusiastic applause from that Irish audience (composed, admittedly, of Dublin intellectuals and presumably not representative of the country at large).
But I was reminded of the incident later when I received a letter from an American woman in her forties who had been brought up Roman Catholic. At the age of seven, she told me, two unpleasant things had happened to her. She was sexually abused by her parish priest in his car. And, around the same time, a little schoolfriend of hers, who had tragically died, went to hell because she was a Protestant. Or so my correspondent had been led to believe by the then official doctrine of her parents' church. Her view as a mature adult was that, of these two examples of Roman Catholic child abuse, the one physical and the other mental, the second was by far the worst. She wrote:
Being fondled by the priest simply left the impression (from the mind of a 7 year old) as 'yucky' while the memory of my friend going to hell was one of cold, immeasurable fear. I never lost sleep because of the priest - but I spent many a night being terrified that the people I loved would go to Hell. It gave me nightmares.
Admittedly, the sexual fondling she suffered in the priest's car was relatively mild compared with, say, the pain and disgust of a sodomized altar boy. And nowadays the Catholic Church is said
not to make so much of hell as it once did. But the example shows that it is at least possible for psychological abuse of children to outclass physical."


Zacytowany przyklad moze stanowic potwierdzenie slusznosci tezy sformulowanej przez Dawkinsa, a pod ktora moja skromna osoba podpisuje sie udzielajac odpowiedzi na pytanie P. Lecha. Tym niemniej sformulowanie "katolickie wychowanie badziej szkodliwe od pedofilii" (i zadawanie pytania na tej platformie) jest niezwykle niezreczne i nie oddaje ducha oryginalu angielskiego. "Pedofilia" jest klinicznym terminem okreslajacym pewne zboczenie - ale termin ten wbrew pozorom nie wnosi kategorycznego warunku popelniania czynow karalnych. Okreslenia "molestowanie", "seksualne wykorzystywanie" badz preferowane przeze mnie "maltretowanie" sa tu bardziej adekwatne, bo maja bezposrednie odniesienie do konkretnych popelnianych czynow - preferuje ostatnie okreslenie, bo w najbardziej moim zdaniem plastyczny sposob pozwala uwypuklic, ze maltretowanie np. nieletnich moze miec wielorakie oblicze i nie musi sie ograniczac tylko do popelnianych na nich seksualnych naduzyc...

Ale watek byl o papiestwie, a my tu wciaz o Dawkinsie...

Z nakazu fairness nie moge zatrzymac dla siebie dwu najnowszych doniesien agencyjnych - informacji o dwu powaznych sukcesach dyplomacji Benedykta XVI:

a) Zaproponowano oficjalnie zawarcie "pokoju" z zwalczana od ponad 40 lat grupa "The Beatles"
http://de.news.yahoo.com/26/20100413/ten-vatikan-schliet-frieden-mit-den-beat-209b785.html
b) W zwiazku z planowana niebawem wizyta Benedykta na Malcie postanowiono (aby nie obrazic jego uczuc religijnych) usunac z ronda znajdujacego sie na drodze z lotniska La Valetta rzezbe "Kolumna Srodziemnomorska" autorstwa renomowanego artysty Paula Vella Critien (eksponowana tam od roku 2006):



Na zakonczenie krotka logistyczna informacja: ze wzgledu na nawal pracy nie zdolam wziac udzialu w zadnych dyskusjach mniej wiecej do nadchodzacego weekendu. A zatem do tego terminu ma Pan, Panie Lechu carte blanche na najbardziej nawet fantastyczne brednie na temat Dawkinsa! (a jestem pewien, ze nam ich Pan nie poskapi) - potem zastanowie sie, co z danym fantem zrobic...

Pozdrawiam serdecznie!


Marek

« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 21:31:15 wysłana przez zenonmoj »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Kwietnia 2010, 09:08:30 »
drodzy koledzy Marku i Lechu
czy nie uważacie , że ta dyskusja nie bardzo jest na miejscu w tym wątku?
podziwiam Waszą erudycję , wywody na temat dawkinsa , o którym po raz pierwszy tu usłyszałem , choc podobnych i tu sie nie zawaham użyc tego sformułowania - pajaców , działających pod publiczkę - powiem cos innego - zauważą mnie ( podobny efekt chciały uzyskać kobiety ze śląska zgłaszając rzekome gwałty- żeby pokazali je w telewizji ) nie podejrzewam też , by środowisko kleru i to wybranie katolickiego miało patent na pedofilię; w starożytności było to w trakcie przygotowań młodych wojowników stosowane na szeroką skalę ( grecja)
ale nie o tym miało być
proponuje przy całym szacunku dla Was jako ludzi , kolegów z tego forum i pewnie fachowców w swoich branżach , by nie obrażać uczuć innych ludzi , Polaków, którzy w Janie Pawle II widzą to kim on był i jest dla mnie i wielu obywateli świata i nie tylko katolików i ile zrobił dla ludzkości , ile dobra przekazał , ile dla pokoju , ile dla pojednania ile dla tolerancji
jeśli panowie możecie zabrać głos w tej kwestii , to bardzo proszę , ale jeśli będziecie sie chcieli przekomarzać na tematy dalece odbiegające od tematu , proponuję przenieść Wasze wypowiedzi do nowego wątku - np: kwestie wychowania katolickiego czy jeszcze innego , dowolnie wybranego tytułu
gdybyści byli panowie - koledzy aż tak nieomylni , za jakich sie uważacie w swej niewypowiedzianej skromności , to chwała wam za to , no i ... pewnie zagwarantowany pochówek na wawelu , ale nie jest tak o czym świadczy ogromna większość moich kolegów , sąsiadów , znajomych , rodaków , którzy tak nie uważają , którzy widzą w dokonaniach Papieża wielkie dzieło i sa mu za to wdzięczni, a szczególności za wkład w wyzwolenie Polski spod jarzma sowieckiej okupacji
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Kwietnia 2010, 13:36:09 »
Coz drogi Wiesiu,

ubolewam nad takim wlasnie przebiegiem - i jak wiesz sam juz dawno chcialem zakonczyc te dyskusje - a nawet apelowalem na innym watku o wieksza samokontrole w doborze tematow mogacych urazic kogos z Kolegow (rowniez na podstawie wnioskow z naszej wymiany zdan tutaj...) I jaki jest efekt? Moja przyjacielska propozycja zostala przez p. Lecha wykorzystana jako pretekst do obwolania mnie "Wielkim Cenzorem" i konsekwentnego wysmiewania mnie pod tym naglowkiem przy lada okazji. Nie od dzis p. Lech MOLESTUJE mnie o prowadzenie dyskusji na temat Dawkinsa, o ktora sie NIGDY nie prosilem - i wyglada na to, ze znalazl skuteczna metode, jak mnie do tej dyskusji ZMUSIC: ot po prostu oglasza bzdurne historie na temat tego autora - stawiajac na glowie jego poglady i postulaty. Sam wiec rozumiesz, ze wrodzona uczciwosc nie pozwala mi pozostawic tego rodzaju klamliwych wypowiedzi bez riposty. Ale jako wlasciciel watku mozesz go przeciez "zamknac na klodke"!

Pozdrawiam serdecznie!

Marek
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2010, 13:39:04 wysłana przez harpsycho »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Grzybuś

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: piąta rocznica śmierci Jana Pawła II
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Kwietnia 2010, 15:01:30 »
Panowie proponuje przenieść tą dyskusję na priv ;)

Wątek zamykam.


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet