Aktualności:

  • 03 Czerwiec 2020, 18:35:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Najgłupiej używany slogan "numizmatyczny"  (Przeczytany 3177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 6 783
    • NOT IN RIC
Najgłupiej używany slogan "numizmatyczny"
« dnia: 25 Kwiecień 2010, 13:50:25 »
Na Onecie artykulik o tym, jakie seriale Polacy najchętniej oglądają. Okazuje się - jak łatwo przewidzieć - że te najgłupsze. Banał. Ale profesor Wiesław Godzic komentuje to tak:

Zły pieniądz wypiera lepszy pieniądz. Te seriale to sympatyczne proste opowieści...

Profesor chciał się pochwalić, że zna prawo przypisywane Greshamowi, Kopernikowi, Mikołajowi z Oresme... rodowód sięga "Żab" Arystofanesa! Ojców tego spostrzeżenia jest tylu, gdyż jest ono zdroworozsądkowe: ludzie - jeśli tylko mają wybór - pozbywają się tego, co gorsze, a dla siebie zostawiają lepsze. Oddadzą raczej kwit na złoto niż złoto.

Ale jak się to ma do stwierdzenia (przyjmijmy, że prawdziwego), jakoby ludzie oglądali chętniej głupie seriale niż dobre? Czy oglądając głupie seriale jakoś się ich pozbywają, a sobie zostawiają na czarną godzinę seriale lepsze? Przecież to nonsens!

Zły pieniądz wypiera lepszy nie dlatego, że cieszy się powodzeniem! Odwrotnie, jest go pełno w obiegu, bo nikt go nie chce. Tymczasem głupich seriali jest pełno w obiegu, bo większość widowni ich chce. Oczywiście słowo "obieg" znaczy w obu wypadkach co innego...
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII


Ten watek nie ma jeszcze komentarzy.
 

R E K L A M A
aukcja monet