Aktualności:

• 18 Październik 2019, 11:20:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nareście piękne trafienie. Saxon !!  (Przeczytany 11937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Odp: Nareście piękne trafienie. Saxon !!
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Kwiecień 2010, 13:48:18 »
a tak swoją drogą zadziwia mnie na tym kameralnym forum formalizm zwracania się do siebie

To, Szanowny Panie Wiesławie, chyba w dużej części moja sprawka. Jeszcze na starym forum, gdy tylko się pojawiłem, zwracałem się do wszystkich konsekwentnie per "Pan", nigdy jednak (co z naciskiem zaznaczam!) nie domagając się wzajemności. I tak to jakoś poszło.

Racje są tu dwojakiego rodzaju: teoretyczna i praktyczna.

Teoretyczna to taka, że lepiej zawsze być bardziej grzecznym niż mniej.

Praktyczna zaś bierze się z wieloletniej obserwacji i uczestnictwa w rozmaitych forach internetowych. Niestety, zdecydowana większość z nich ociera się o rynsztok. Dbałość o formę z pewnością nie jest uniwersalnym remedium, niemniej przyzna Pan, że w takim ogólnym spoufaleniu i zbrataniu łatwiej się czasem niepotrzebne słówko wypsnie. Trudniej komuś napisać "Pan wybaczy, ale w mojej opinii jest Pan skończonym idiotą" niż "chyba ci stary odp...iło, więc jak skończysz już jarać to zioło, to walnij se najpierw baranka, a potem napisz coś z sensem". Nb. jak Pan widzi, mój formalizm na pewno nie jest spowodowany niedostatkiem znajomości frazeologii współczesnej polszczyzny internetowej.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

milus

• Stały bywalec
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Kwiecień 2010, 18:22:17 »
Panowie, towarzysze, obywatele, koledzy, etc. zrobił się OT.
Pozdrawiam, milus- Dziewczyny lubią brąz... a ja srebro i złoto ;D

petroniusz15

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • tam dom twój gdzie serce twoje
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Kwiecień 2010, 19:35:19 »
mili koledzy , szanowny kolego Darku ,Panie , albo może już niech  będę napiętnowany ;) kolego Lechu  ot i narobiłem zamieszania , ale uważam że łatwiej cieplejsze słowo wypowiedzieć w formie osobowej , personifikując partnera niż w bezdusznym Panu;
a tak swoją drogą prawdziwym Panem to był mój dziad , miał w Charkowie składy handlowe , kamienice itp , a ja , cóż , ja jestem tak z grubsza dziad  ;) a jeszcze bardziej prawdziwymi pananmi byli ..... oj kawał historii
niemniej cieszę się że moje zdanie znalazło zrozumienie
a tak a propo , per "wy" raczej się nie będę zwracał , w rosji już teraz zwracają się per pan , także samo na ukrainie i białorusi
a tak a propo pana w ukrainie - pewnego razu nasz znany sportowiec odwiedził swoje rodzinne strony i miejscowa ludność , która go pamiętała z radością go witała słowami nedza się skończy - PAN wrócił , ale niestety nie na stałe
pozdrawiam
ale nie jest to zmojej strony próba terroryzowania kogokolwiek ,określiłem jedynie swoje stanowisko , ot i tyle
być może mój zasób wiedzy numizmatycznej jest jeszcze dość skromny , nie mniej codziennie dokładam kolejną cegiełkę wiedzy , a półki zaczynają sie w dość szybkim tempie zapełniać wartościowymi pozycjami , które po kolei łykam , toteż i w tej materii niebawem będę mógł - jak również kontaktom na tymże forum-prowadzić rozmowy na bardziej wyrównanym poziomie
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

R E K L A M A
aukcja monet