Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:05:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow  (Przeczytany 27533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Maja 2010, 00:05:56 »
No wiec przeciez juz niejednokrotnie apelowalem o pomoc! A Pan tak znakomicie obeznany w polskich stronach internetowych, zamiast podrzucic odpowiedni link, narzeka ze po niemiecku... Podaje niemieckie linki, bo aktualnie jeszcze nie znalazlem innych - afera posuwa sie z predkoscia swiatla. Jeszcze sie trudze i tlumacze najwazniejsze fakty, zeby ulatwic ludziom dostep do wiedzy!...
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Maja 2010, 01:13:03 »
I oto zgodnie z przewidywaniami:
"Benedykt zwolnil dzis Mixe w ekspresowym tempie z funkcji biskupich. Sam Mixa przez swojego adwokata w Augsburgu okreslil aktualne zarzuty seksualnego molestowania nieletnich jako nieprawdziwe i oswiadczyl gotowosc kooperacji z prokuratura w Ingolstadt. Zgodnie z informacjami z kregow koscielnych, 69-letni byly biskup przebywa aktualnie w Szwajcari w celu leczenia odwykowego. Mixa zostal w 2000 roku powolany przez Jana Pawla II na stanowisko katolickiego biskupa Bundeswehry; w czerwcu 2005 otrzymal od Benedykta XVI funkcje biskupa Augsburga". (tlumaczenie harpsycho zasadniczych punktow doniesienia w magazine.web.de)

Linku nie podaje, bo sa pretensje, ze po niemiecku...
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Maja 2010, 12:05:10 »
Zdany jak sie okazuje tylko na siebie, znalazlem odnosny polski link:
http://m.gazeta.pl/mobile/wiadomosci/1,80277,7857188,Papiez_przyjal_dymisje_biskupa_Waltera_Mixy.html

Jak sie okazuje, mylilem sie co do tego, ze Mixie nalezy sie prymat "pierwszego ulowionego" biskupa. Jest to po prostu pierwszy ulowiony niemiecki...
Notabene okazuje sie, ze nie tylko w Polsce sa powody, aby narzekac na konkordaty... Wg. konkordatu Landu Bawarii Mixa otrzyma aktualnie emeryture miesieczna 8000 Euro i to z kasy Landu! (Ja mysle, ze jakby mu jeszcze doplacili Kindergeld za tych molestowanych wychowankow, to juz moznaby przyzwoicie zyc - dygresja harpsycho  8)) Przeczytane na portalu web.de - po niemiecku - wiec prosze mi wierzyc na slowo.

Poza tym Mixa - jak sie okazuje sam znakomity znawca przedmiotu - wyjasnil niedawno w krotkich slowach przyczyny nasilenia sie zjawiska pedofilii:
http://info.wiara.pl/doc/439534.Rewolucja-seksualna-jedna-z-przyczyn-pedofilii

Pozdrawiam serdecznie!


Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Maja 2010, 15:04:41 »
Właściwie zamierzałem się aktualnie zająć innymi zagadnieniami - ale w międzyczasie przykuł moją uwagę jeszcze jeden z "rumburaków", bardzo ciekawie opisujący pewne perypetie JPII:
http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKULY/religia/obluda/haiti.php

Może nawet i bardziej zajmująca jest cytowana przez autora oryginalna angielska relacja pod:
http://www.reformation.org/happy-thanksgiving.html

Wolny od uprzedzeń (że to przecież tylko świadkowie Jehowy itd....) zamieszczam te dane, bo może dzięki nim wybogacimy nasz punkt widzenia na zasługi JPII w dziedzinie "teatru multimedialnego" o nową perspektywę...

Pozdrawiam!

Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Maja 2010, 15:17:08 »
A jak ten link ma się do JPII?

Panie Lechu, do JPII odnosił się przede wszystkim pierwszy z podanych przeze mnie linków. Drugi podałem w obawie, że czytelnik pierwszego przeoczy oryginalny (bardzo interesujący moim zdaniem) materiał, na który powołuje sie autor "rumburaka" (ale linkuje do niego bardzo drobnym drukiem).

Nie do konca dotarło do mnie przesłanie Pańskiej wypowiedzi. Przeciez my nie licytujemy się chyba tutaj, kto więcej zbrodni popełnił, ale po prostu stwierdzamy że zostały popełnione. To że np. Anglicy "rżnęli na całego" nie jest przecież w Pańskich oczach usprawiedliwieniem dla "równie potężnie rżnących" Hiszpanów?
To że człowiek Kościoła, wręcz biskup taki jak Las Casas piętnuje zbrodnie własnych towarzyszy, to chyba dobrze - więc dlaczego Pan ma do mnie o to pretensje? Rzecz jednak w tym, że cytowane przez autora artykułu wypowiedzi JPII nie pozwalały jakoś zbyt wyraźnie dostrzec takiego piętnowania. Gdzieś się ulotniło... I to właśnie w głównej mierze zainteresowało mnie w tym artykule. Wyraźnie też zaznaczyłem to na początku mojej wypowiedzi.

Skoro zatem zamierza się polemizować z (być może przecież nierzetelnie przedstawionym...) zasadniczym wątkiem artykułu, to powinno się przedstawić swój punkt widzenia i ew. stosowny materiał w tej kwestii. Zamiast tego "przejeżdża się" Pan, Panie Lechu po peryferiach tematu, tak że czytelnik po lekturze Pańskiej wypowiedzi zapomina w ogóle, że to JPII był zasadniczym przedmiotem dyskusji. A mi zarzuca Pan propagandę...

Pozdrawiam serdecznie!


Marek
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 21:30:07 wysłana przez zenonmoj »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Maja 2010, 16:34:06 »
No comment, Panie Lechu - wciąż błądzi Pan po peryferiach tematu :)

Wracając jednak do sprawy byłego biskupa Mixy - wg. najnowszych doniesień prokuratura w Ingolstadt nie znalazła jak dotąd dostatecznego materiału dowodowego i aktualnie umorzyła śledztwo w sprawie zarzutów molestowania seksualnego nieletnich. (Podaje jak zwykle za web.de)

(Jak więc widzimy, nie aż tak bardzo przedkładam propagandę nad wiedzę; wręcz przeciwnie: rzetelna informacja stanowi dla mnie priorytet :))

Pozdrawiam serdecznie!


Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Maja 2010, 23:57:12 »
Chętnie, choć powtórze tylko już raz przytaczane dane: zarzuca mu się brutalne maltretowanie fizyczne wychowanków sierocińca, który mu podlegał, tudzież określone nadużycia finansowe w zakresie nabywania z kasy fundacji sierocińca przedmiotów zbytku. Po pierwotnych "kategorycznych" zaprzeczeniach w końcu Mixa przyznał się do stosowania kar cielesnych wobec wychowanków sierocińca, choć nadal broni sie przed zaszeregowaniem kar tych do kategorii "drastycznego maltretowania". Tym niemniej właśnie ten punkt był powodem jego dymisji zlożonej już znacznie przed pojawieniem się zarzutu nadużyć seksualnych. Jakie implikacje w zakresie odpowiedzialności karnej lub cywilnej pociągną za sobą wciąż aktualne poprzednie zarzuty, trudno jeszcze jednoznacznie ocenić :)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Maja 2010, 18:57:04 »
Panie Lechu, cóż ja mogę wiedzieć? Ani organa śledcze, ani tym bardziej KK nie ujawniają jeszcze szczegółów. Cytuje zatem ponownie jeden z poprzednich artykułów web.de (w moim tłumaczeniu):

"Dopiero po wielotygodniowej fali krytyki Mixa złożył (czyli zaproponował) dymisje. Uprzednio zarzucono mu w licznych eidesstattlichen Versicherungen (są to zaprzysiężone oświadczenia traktowane przez sądownictwo niemieckie jako materiał dowodowy, ponieważ złożenie fałszywego eidesstattliche Versicherung jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia - przyp. harpsycho) brutalne bicie pięścią i kijem wychowanków sierocińca w Schrobenhausen, gdzie był proboszczem w latach 1975-1996. Biskup początkowo stanowczo zaprzeczał zarzutom i oświadczał "czystym sercem", że nigdy nie stosował przemocy fizycznej wobec dzieci i młodocianych. Później jednak potwierdził prawdziwość zarzucanych mu czynów i poprosił o wybaczenie za swoje błędy. Dodatkowo zarzuca się Mixie sprzeniewierzenie poważnej sumy z fundacji sierocińca.
W obliczu ogólnokrajowej fali krytyki domagającej się ustąpienia Mixy z urzędu, przewodniczący niemieckiej konferencji biskupów, arcybiskup Freiburga Robert Zollitsch oficjalnie wezwał Mixe w kwietniu do przejściowej rezygnacji z sprawowanych urzędów - wypadek bezprecedensowy w najnowszej historii katolicyzmu niemieckiego. Tego samego dnia Mixa wysłał do Watykanu swoją propozycję dymisji."
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Nowe przygody wiernych i niewiernych - zbior interesujacych linkow
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Maja 2010, 12:49:30 »
Notabene prawdziwą kopalnią wiedzy o byłym biskupie Mixie znajdujemy tutaj:
http://www.spiegel.de/thema/walter_mixa/
(Polecam zwłaszcza: http://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/0,1518,693746,00.html
oraz http://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/0,1518,694847,00.html)

A jak się pogrzebie głębiej i uwzględni kolegów Mixy z niemieckiego KK, to włazi się w takie bagno, że nawet ja w najśmielszych oczekiwaniach bym się tego nie spodziewał... Darujcie - nie mam siły ani ochoty tego wszystkiego tłumaczyć...
http://www.spiegel.de/thema/sexueller_missbrauch_in_der_katholischen_kirche/
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

 

R E K L A M A
aukcja monet