Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 07:00:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: God Mode  (Przeczytany 4530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
God Mode
« dnia: 22 Kwietnia 2010, 16:00:46 »
Witam :)

na marginesie modnych ostatnio dyskusji na tematy religijne pragne podzielic sie z Wami uzyteczna tajna funkcja wbudowana w Windows, nazywana "God-Mode" (Boski Modus). Funkcja pozwala uzytkownikowi zdobyc dostep do wszystkich podstawowych sterownikow systemu operacyjnego jak gdyby "u jednego zrodla", bez wedrowek przez Control Panel, Registry etc. W systemie Windows 7 wystarczy najzwyczajniej zalozyc na Desktop komputera nowy folder i zmienic jego nazwe na ponizej podana:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Folder zmienia od razu wyglad, a jak do niego wejdziemy (chociaz pozornie byl pusty), zobaczymy wszystkie sterowniki Windows "w pigulce".

Dla Windows XP istnieje tez "Boski Modus", ale konieczne jest zainstalowanie specjalnego programu, ktory bezplatnie dostepny jest na ponizszej stronie niemieckiej:
http://www.computerbild.de/download/GodModus-fuer-XP-5216407.html

Autorzy programu podkreslaja niezbednosc posiadania Framework .NET w wersji 2.0, inaczej program nie bedzie funkcjonowal. Podaje te dane bez gwarancji, poniewaz aktualnie jade na Win7 i nie mialem jeszcze okazji wyprobowac wersji pod XP ;)

Pozdrowienia!


Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: God Mode
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwietnia 2010, 01:01:13 »
Ciesze sie, Panie Lechu z Panskiej aktywnosci na niniejszym watku :) Nazwa "God Mode" zasugerowana zostala przez... prawdopodobnie tworcow Windows. Osobiscie pozdrawialbym moze i nawet "Dawkins Mode" - ale nie jestem pewien, czy bedzie to w takiej formie dzialac... Tym niemniej tlumaczenie "Tryb Boga" dziala mi tutaj na wyobraznie nawet lepiej, niz moj "Boski Modus" - serdecznie dziekuje! Skadinad nie dziwi mnie moja wlasna nieporadnosc (i sklonnosc do bledow) w zakresie uzytkowania polskiej nomenklatury komputerowej. Przyzwyczajony jestem na codzien do oryginalnego angielskiego (w najgorszym razie: niemieckiego) nazewnictwa - za jakiekolwiek niescislosci przepraszam zatem najserdeczniej :)

Pozdrowienia!

Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: God Mode
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Kwietnia 2010, 11:13:23 »
Mial Pan w pelni racje! Zmienilem na "Dawkins Mode" i dziala - dziekuje ze zwrocil Pan na to uwage :)

No bo ta funkcja faktycznie jak Dawkins: dużo obiecuje, ale w istocie niczego nie zmienia...

A coz niby moze Dawkins zmienic? To ludzie musza sami sie zmienic - jesli sa w stanie spozytkowac przy tym porady Dawkinsa to tylko dobrze, a jezeli wola np. Benedykta - to drugie dobrze. Ich sprawa. Szczescia nie jestesmy w stanie nikomu narzucic...
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 22:07:03 wysłana przez zenonmoj »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

 

R E K L A M A
aukcja monet