Aktualności:

• 20 Lipiec 2019, 07:09:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowe prawo na Ukrainie  (Przeczytany 1751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubinowakrew

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III
Nowe prawo na Ukrainie
« dnia: 26 Kwiecień 2010, 15:36:22 »
Z tego co się dowiedziałem na Ukrainie obowiązuje nowe prawo dotyczące między innymi wysyłki monet.
Że pozwolę sobie zacytować maila jednego z użytkowników allegro - IgorMDL

"Teraz bardzo niebezpiecznie wysyBa listy do Polski, oni mog nie
przyj[. I  niedawno zabroniBy odprawia stare monety za
granic.Kupi i odprawi te monety mog, ale nie ma rezonu, |e te
monety nie bdzie konfiskowaBy na granicy."

Jak widać my idziemy do przodu (jakieś szanse na pozwolenie na wywóz się pokazały) a Ukraina się cofa pod tym względem.

Druga część tematu dotyczy jak zachować się względem sprzedawcy (na Aukro), który nie poinformował mnie o zmianie w prawie a teraz odmówił wysyłki monet.
O ile nie mam żalu o to, że nie chce łamać prawa to mam żal o czy to nie wycofanie moich ofert skoro nie chce/ może wysłać monet do Polski czy też całkowitym braku informacji o zmianie prawa (dokładnie to kiedy ono w ogóle weszło w życie?)
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

heniek151

• Stały bywalec
Odp: Nowe prawo na Ukrainie
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2010, 18:12:39 »
no to jestem w przyslowiowej du..ie. chyba w tak pieknych okolicznosciach przyrody trzeba bedzie sie przejechac do lwowa i osobiscie pofatygowac coby ujrzec i przywiezc wylictowane monetki, bo jak znam zycie i swego rodzaju "madrosc" co poniektorych pracownikow prykordonnej i mytnej sluzby ukrajiny, to mozna sie spodziewac niezlych cudow.
הוֹי הָאֹמְרִים לָרַע טוֹב וְלַטּוֹב רָע שָׂמִים חֹשֶׁךְ לְאוֹר וְאוֹר לְחֹשֶׁךְ שָׂמִים מַר לְמָתוֹק וּמָתוֹק לְמָר (Iz. 5,20)

R E K L A M A
aukcja monet