Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 03:39:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Vinn  (Przeczytany 13681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Vinn
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sierpnia 2008, 15:33:43 »
Nie to żebym się czepiał, ale to są monety rosyjskie, ruskie były około 900 lat wcześniej.  ;) ;)
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

Vinn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Vinn
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Grudnia 2008, 21:43:00 »

Nie ma tu działu rosja, więc dalej ciągnę swój wątek  ;)od wczoraj polowałem na miedź Mikołaja II
Udało mi się złapać kilkanaście sztuk, części mi brakowało, część wydaje sięmieć lepszy stan zachowania.
Złapałem min.




Narazie może starczy, może później wrzucę resztę.







nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Vinn
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudnia 2008, 22:13:59 »
To się kolega zaopatrzył :) Fajnie że pokazałeś fotki, a ile sztuk ma komplet? Co dalej jak skompletujesz zbiorek?
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Vinn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Vinn
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Grudnia 2008, 20:08:33 »
zestaw od ćwiarć do trzech kopków to wg mnie 95 monet.
Ustrzeliłem ok 40 sztuk, w tym tygodniu, za aż lub tylko 160 zł...
Z czego ponad 20 idzie na wymianę posiadanych egzemplarzy, coś koło 20 to nówki w kolekcji, no i jest jeszcze kilka które mialem juz wcześniej.
Jestem bliski uzbierania całości miedzi.
Kolejny krok to 10tki 15tki i 25tki.
Tu będzie już trochę ciężej, ale kolega ale źródło już mam, fakt, monety droższe od allegrowych o parę procent, ale zdjęcia bardzo wyraźne, a sprzedawca solidny i pewny.

Kolejny krok to 50tki. Tu będzie jeszcze ciężej zwłaszacza z końcowymi rocznikami... Ceny też wzrastają, ale naszczęście mnie satysfakcjonuje stan II lub III. Wiem wtedy, że to moneta, a nie kawałek srebra z nominałem.

Póxniej czas na pełne rubelki.
Tu zaczyna siębardzo stroma górka. Oile początkowe roczniki są dośćpopularne i mozna je trafić w stanie gabnetowym za mniej niż 200zł to roczniki późniejsze i niskonakładowe odmiany to już kupa kasy. Przypuszczam, że pospolite odmiany skompletuję do końca przyszłego roku razem z mniejszymi nominałami, o ilenie trafi się jakiś osesek, który będzie zbyt drogi na moją kieszeń.

Co do rarytasów, to wątpię czy uda mi się je zebrać przez całe życie, bo to już będą kwoty od kilku do kilkunastu tysięcy (nie wiem jeszcze w jakiej walucie...)

A jesli jakimś cudem uda mi się zebrać komplet od ćwierć kopków do jedno rublówek to pozostaje złoto. Tu też pojawiają się odmiany, a cena startowa nawet za pospolite wycieruchy to minimum nominał razy 100 pln'ów.

Tak więc kiedy problemem staną się tylko pieniądze skieruję się inne miejsce i inną epokę.
Będzie to raczej Polska Królewska niż antyk, ale niczego nie wykluczam.
Ciekawe było by też np to:
http://www.allegro.pl/item480801170_piekny_i_rzadki_szelag_kurlandzki_1576_r3.html
No i są jeszcze liczmany, które stanowią nielada wyzwanie...

 

R E K L A M A
aukcja monet