Aktualności:

• 22 Sierpień 2019, 00:42:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 1750 za mną!  (Przeczytany 7519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
1750 za mną!
« dnia: 06 Maj 2010, 14:56:06 »
Z przyjemnością zawiadamiam, że przy ostatniej aktualizacji przekroczyłem liczbę 1750 nie notowanych odmian monet objętych tomem VI i VII RIC

Jak zwykle ponawiam prośbę o WNIKLIWĄ kontrolę mojej roboty, gdyż jako zespół jednoosobowy sam sobie jestem riserczerem, opisywaczem, redaktorem, korektorem, łebmasterem...

Prawda, w riserczerowaniu wspomagany czasem bywam przez Dobre i Kompetentne Dusze (zawsze wymieniane za ich chwalebne zasługi), ale korekta, redakcja itp. też by się przydała. Bo robić błędy w suplemencie i erracie jakoś nie wypada...
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

bobi68

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
Odp: 1750 za mną!
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2010, 15:58:28 »
Serdeczne gratulacje Panie Lechu. Życzę powodzenia i wytrwałości.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

Gajusz

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
    • Z serca kniei
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2010, 16:12:29 »
Ja również przyłączam się do gratulacji! Szkoda, że nie poluje Pan na nieznane okazy także z wcześniejszych wieków  ;)

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2010, 16:56:54 wysłana przez Gajusz »

Omnes

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2010, 16:45:10 »
Pamietam jakby to bylo wczoraj jak pisal pan posta 1500 za mna. :)

GRATULUJE
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

Tomanek

• Gaduła
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2010, 21:26:29 »
Ależ przeleciała ta ostatnia ćwiartka. Do lata pęknie drugi tysiąc :-*

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2010, 21:32:02 »
W takim razie dla nabrania tempa:

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2010, 22:41:41 »
dla nabrania tempa:

A mogę prosić o adresik monetki?
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj 2010, 23:06:27 »

Hermogenes

• Stały bywalec
    • TWNA na Facebooku
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj 2010, 23:58:10 »
Szanowny Panie Lechu,

proszę przyjąć również moje najszczersze gratulacje! Niewątpliwie jest to nie tylko Pańskie opus magnum, lecz również opus magnum numizmatyki okresu tetrarchii oraz panowania Konstantyna I i jego dynastii.

Pozdrawiam,
B.A.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2010, 13:20:20 »
lecz również opus magnum numizmatyki

Dziękuję, panie Bartoszu, za dobre słowa, ale niezmiernie Pan przesadza. To, co ja robię, to zaledwie suplement oraz errata, czyli odrobina porządku albo może raczej wskazanie, w którym kącie jest najwięcej kurzu. W tym wypadku całą moją ambicją jest dostarczenie materiału do dalszych badań i pozwalam sobie najwyżej na bardzo delikatne sugestie, co z tym materiałem zrobić.

Niemniej po przekroczeniu 2000-2250, gdy moje archiwa już opustoszeją, ostatnie punkty obecnego planu zostaną odfajkowane i tempo prac nad "NOT IN RIC" znacznie spadnie, mam zamiar, bogatszy o wiedzę i doświadczenie, które daje taka zabawa, zająć się pewnymi kwestiami szczegółowymi - ale to już osobno. Z pewnością też nie będzie to żadna monografia: na to nie pozwalają mi moje siły, lenistwo oraz warunki badawcze. Raczej seria esejów. Czyli wreszcie coś do czytania, bo NIR nawet największym zapaleńcom trudno uznać za pasjonującą lekturę...  :)

harpsycho

• Gaduła
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj 2010, 17:14:17 »
Jak zwykle ponawiam prośbę o WNIKLIWĄ kontrolę mojej roboty, gdyż jako zespół jednoosobowy sam sobie jestem riserczerem, opisywaczem, redaktorem, korektorem, łebmasterem...
Prawda, w riserczerowaniu... (etc.)

NIEZWYKLE SERDECZNIE PANU GRATULUJE, Panie Lechu!

Nie bedac wprawdzie znawca monet antycznych nie jestem niestety w stanie w przyblizeniu nawet ocenic znaczenia Panskiej cennej i pionierskiej pracy. Nie mowiac juz o tym, ze w kontroli jej wynikow nie moge rzecz jasna partycypowac. Gleboko natomiast podziwiam Panski (byc moze czesto niedoceniany) wklad w wzbogacanie jezyka polskiego o nowe oryginalne wyrazy - co szczegolnie wartosciowe stac sie moze dla rodakow na obczyznie, ktorzy (tak jak na przyklad moja skromna osoba) niejednokrotnie wiele energii inwestowac musza w wysilki, aby ich jezyk ojczysty pozostawal przynajmniej na przyzwoitym poziomie. Niech wiec istnienie osob o niespozytej kreatywnej energii - moznaby powiedziec: prekursorow takich jak Pan - bedzie dla nas wszystkich drogowskazem i zrodlem inspiracji w dalszym samodoskonaleniu :)

Pozdrawiam serdecznie!

Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho

Orpio

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Maj 2010, 23:28:15 »
Gratulacje!

W tym tempie dość szybko osiągnie Pan 2000! Już jestem ciekaw jakimi to "esejami" może Pan nas uraczyć...
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

Sol Invictus

• Stały bywalec
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Maj 2010, 00:01:04 »
I ja dołączam do gratulacji Panie Lechu. I oczywiście nadal mam cichą nadzieję, że Pana dzieło będziemy jednak  kiedyś mogli potrzymać w rękach... w stosownej, zielonej oprawie :).
\"Białe woły pozdrawiają cesarza Marka: jeśli znów zwyciężysz, my jesteśmy zgubione\"

okejos

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maj 2010, 07:58:56 »
oo tak, to była by ta wisienka w tym torcie..ale ile by się ukazywało suplementów.... gratuluję i podziwiam. Ja zacząłem zbierać informacje na temat wag i rozmiarów monety divo constantius (poruszalismy ten temat) ale idzie mi to strasznie powoli :(
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maj 2010, 14:05:11 »
I oczywiście nadal mam cichą nadzieję, że Pana dzieło będziemy jednak  kiedyś mogli potrzymać w rękach... w stosownej, zielonej oprawie :).

To rozwiązanie zostało już definitywnie odrzucone!

Niemniej każdemu chętnemu, kto chciałby takie tomiszcze w zielonej oprawie drukować, udzielę błogosławieństwa i darmowej zgody na tę fanaberię...

R E K L A M A
aukcja monet