Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 04:59:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: aukcja z allegro  (Przeczytany 14503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: aukcja z allegro
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maja 2010, 20:25:19 »
Jeszcze jedna rzecz - jeśli chodzi o te nowe slaby NGC to o ile mi wiadomo da się je normalnie otworzyć, więc młotek nie jest potrzebny ;)
Che, che! Teraz już za późno  ;D

TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: aukcja z allegro
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maja 2010, 20:27:24 »
No wlasnie ja znalazlem cos takiego i bardzo mi sie podoba.
Mozna otworzyc w kazdej chwili a monetka nie obija sie o kapsel ani nie
ma styku  z zadnym klejem czy inna chemia. Quadrum sie toto nazywa.
jarek

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: aukcja z allegro
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maja 2010, 20:50:31 »
ha ha , a jak masz kilka tysięcy monetek , to niewykluczone że pietro kamienicy trzeba będzie dobudować , może wystarczy ?
myślę że żeczywiście dla najciekawszych okazów można takie czy inne lukum stworzyć , ale dla całej reszty pozosttaja niestety holdery ; kiedyś były klasery z wysuwanymi paskami przezroczystego plastiku ; jeszcze mam kilka , tyle że już w zasadzie nie używam ich
pozdrowionka
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 742
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: aukcja z allegro
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Maja 2010, 22:08:59 »
Jeśli chodzi tylko ochronę to wystarczy kapsel. Zawsze można monetkę wyciągnąć , pomacać itp.

Ależ oczywiście tylko, że ja mam na myśli monety zakupione a nie oddawane do gradingu. Osobiście jeszcze nigdy nie oddałem monety do gradingu i nie wiem czy kiedykolwiek to zrobię. Jeśli jednak kupuję taką, to w sytuacjach wymienionych wcześniej, nie "pruję" slaba - ma to u mnie 2 wymiary:
1. czysto ekonomiczny - skoro zapłaciłem za monetę w slabie a kiedyś może uznam, że chcę ją sprzedać, to w przypadku zniszczenia slabu tracę na tym interesie
2. praktyczny - wynikający z moich zainteresowań i specyfiki kolekcji (mam tu na myśli Niemcy 1871-1948 i właściwie tylko stany I-sze). Dla zobrazowania skali problemu, czy ktoś z was wyciągałby taką monetę ze slaba, a jeśli tak to w jakim celu (poza obracaniem w palcach, bo od tego mam stany II/III)?





« Ostatnia zmiana: 13 Maja 2010, 21:31:39 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

 

R E K L A M A
aukcja monet