Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 12:35:35

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?  (Przeczytany 8978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anonimus@

  • Gość
Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« dnia: 07 Maja 2010, 18:31:03 »
.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2020, 17:23:17 wysłana przez zenonmoj »

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maja 2010, 18:58:34 »
Ja mam laptop Asus N61VG, nie pamiętam która dokładnie wersja.

Procesor: Intel Core 2 Duo T6600 (2,2 GHz)
RAM: 4 GB DDR2
Grafika: GeForce GT 220M (1 GB VRAM)
Dysk: Hitachi 320 GB + 2 x zewnętrzny 1TB pod eSata :)
System: Windows 7 64-bit

W zapasie stacjonarka.
Procesor: Athlon 3000+
RAM: 512 MB DDR1
Grafika: haniebny GeForce MX440
Dysk: 80GB + 200GB

Druga stacjonarka w częściach czeka na złożenie, trzecia (zabytek z Celeronem 366 MHz) pożyczona znajomej.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maja 2010, 19:04:41 »
Mój to: procesor Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz 1333 FSB, płyta MSI P6N SLI, RAM 6 giga DDR2 800MHz (używam głównie XP więc wykorzystuję połowę), grafika dość stara NVidia GeForce 7300GT, dyski aktualnie wpięte: Samsung 1Tb i Maxtor 500Gb - wypięte: Maxtor 500Gb i Seagate 500Gb, zewnętrzny Maxtor 400Gb; zasilacz Thermaltake toughpower 750W. Zestaw ma już ze 3 lata ale jeszcze pochodzi kilka (z małymi modyfikacjami - np. zasilacz i dyski).
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maja 2010, 19:21:19 »
Mój to: Sempron 2800+, na 1,6 GHz, 2 GB ram na dualu, grafika NVidia GeForce 6200 Turbo spięta podwójnie, wszystko wsadzone na płycie Asusa, dyski prawie 1 tera, częściowo na matrycy RAID ATA, reszta pod sata. Taka kombinacja niestety daje duże obciążenie zasilacza, i trzeba całość dobrze chłodzić.  

W zapasie stary laptopik IBM ThinkPad 600x z pełną stacją dokującą.
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maja 2010, 19:47:17 »
Zasadniczo pracuję na komputerze koloru czarnego (nawet czarny jest monitor, gdy jest wygaszony), a czasami pożyczam od córki srebrny laptop ...  ;)

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maja 2010, 20:07:50 »
Oto moja zabawka
http://images44.fotosik.pl/291/b5804375dcc7238f.jpg
Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?

http://images41.fotosik.pl/287/365b459527767089.jpg
Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?

http://images49.fotosik.pl/292/6400da3057778669.jpg
Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?


Zastosowanie, BOINC http://www.boincatpoland.org/


Głównie sprzęt służy do obróbki grafiki.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maja 2010, 20:26:53 »
laptopik HP intel(R)pentium(R) dual CPU T3400@2,16GHZ 1,92 GB RAM, ufff przepisałem to jakoś
 :)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maja 2010, 21:51:09 »
Tak są podawane informacje, szczególnie w projektach matematycznych primegrid, to znaczy informują że znaleziono kolejną liczbę pierwszą czy cokolwiek innego np:
3 kwietnia 2010 AP26 odnalezione AP26 (ciąg arytmetyczny 26 kolejnych liczb pierwszych) zostało odnalezione w podprojekcie AP26 Search projektu PrimeGrid. Znalazcą jest Benoãt Perichon (występujący pod nickiem [AF>HFR>RR] Jim PROFIT) z Francji, członek drużyny L'Alliance Francophone. AP26 zostało odnalezione 12 kwietnia 2010 o 20:03:44 UTC. Zostało odnalezione na konsoli PS3 pracującej pod kontrolą systemu Linux. Procesor Cell/BE potrzebuje 81 minut na przetworzenie jednej jednostki (przetwarza 6 jednocześnie). więcej na http://www.boincatpoland.org/wiki/13_kwietnia_2010_AP26_odnalezione

Inne projekty również informują, choć nie tak fajnie jak w primegrid.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maja 2010, 11:59:35 »
Witam :)

wiec komputerek na ktorym zazwyczaj pracuje (np. teraz) ma procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400+ (ktory w rzeczywistosci chodzi na 2.30 GHz) i 2 GB RAM. Moj zasadniczy harddisk ma 1.5 TB i pracuje w systemie SATA II, ale wciaz jeszcze podwieszony jest tez poprzedni IDE z 200 GB. Zasadnicza grafika to skromna NVIDIA GeForce 8400 GS do ktorej podlaczony jest starozytny (tak ciezki, ze go ledwie moge uniesc!) 21-calowy monitor Siemens-Nixdorf; na samej plycie jest jeszcze jedna grafika: GeForce7025/nForce630a, do ktorej podlaczylem tez juz dosyc starozytny plaski 15-calowy ekranik firmy Royal - tak ze mam w zasadzie system 2-monitorowy; ale prawde mowiac ten plaski ekranik rzadko bywa wlaczany... Na uwage zasluguje tez juz dosyc stara, ale dobra karta dzwiekowa M-Audio Delta Audiophile 24/96, ktora wciaz z powodzeniem sluzy mi do nagran.

Nie tak dawno, bo przed kilku miesiacami - i nie bez bolow - przeskoczylem wreszcie na Windows 7. Po okolo 2 tygodniach i eksperymentach z najrozmaitszymi wersjami tego systemu (z 20 roznych instalacji - zarowno 32- jak i 64-bitowych!) znalazlem wersje optymalna do swoich potrzeb - a jest to wersja Professional 32-Bit. Na tym podwieszonym starszym dysku znajduje sie takze pelnosprawna wersja XP Professional - ale jak sie okazalo, startuje ja rzadziej, niz na poczatku przewidywalem; obecnie w zasadzie wylacznie w momencie, gdy mam potrzebe uzycia mojego aparatu fotograficznego w funkcji kamery: ustrojstwo to okazalo sie tak juz stare, ze nie moge znalezc drivers na Windows 7!

Oba systemy operacyjne sa w jezyku angielskim, co moge tylko wszystkim goraco polecic: na podstawie wlasnych eksperymentow przekonalem sie, ze prawde mowia zrodla podajace, ze tlumaczenia systemow operacyjnych MS pracuja o wiele wolniej, niz angielskie oryginaly! Mialem w przeszlosci doswiadczenia z niemieckimi i polskimi wersjami Windows - i stwierdzic z zalem musze, ze niestety te ostatnie wydawaly sie byc szczegolnie wolne...

Ten zasadniczy komputer, ktory opisalem, jest polaczony bezprzewodowym domowym network z moim bardzo skromnym laptopem (Gericom 1st Supersonic 1000 MHz), o wiele lepszym laptopem mojej zony, tudziez jej zasadniczym desktop-komputerem, a takze aktualnie z 2 komputerami moich dzieci (najstarszy syn "wymeldowal" sie z network, jak wyjechal na studia do Heidelbergu; a jesienia tego roku "wymelduje" sie kolejny syn - ma on notabene system "mocniejszy" niz moj, bo kultywuje gry komputerowe...). W tym network mamy tez dwie drukarki: atramentowa Canon i laserowa Samsung. Ale pozwolcie, ze nie bede wszystkiego opisywal szczegolowo ;)

Pozdrawiam!

Marek

JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

eMTi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Zainteresowania: Islandia, Malta, Seszele, Nigeria, II RP i Pomorze.
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maja 2010, 14:32:57 »
To może i ja pochwalę się swoim "potworem" ;)
Procesorek to będzie Intel Pentium 4 530, 3000 MHz.
Płytka główna zwie się Asus P5GDC Deluxe.
Pamięć mieści 1024 MB.
Jako karta graficzna służy mi NVidia GeForce 6600 GT (128 MB)
Z istotnych rzeczy zostały się jeszcze dwa tzw. twardziele Samsunga o pojemności 120 i 320 GB.
Sześć lat temu, gdy ten "potwór" został zakupiony to było coś, a teraz to coraz częściej mam ochotę na jego defenestrację.
TPZN nr 042
Pozdrawiam

eMTi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Zainteresowania: Islandia, Malta, Seszele, Nigeria, II RP i Pomorze.
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maja 2010, 19:14:44 »
Konfiguracja jak najbardziej jest wystarczająca tylko, że już nie tak chodzi jak kiedyś. Sam system uruchamia się z pięć minut. Przeglądarka z kolejną minutę. Niestety żadne zabiegi nie pomagają, aby wydolność powróciła do pierwotnej.
"Potwór" na co dzień służy mi do uruchamiania przeglądarek internetowych, pakietów biurowych czy programów do grafiki wektorowej(te rzadziej), więc nie wymagam od niego zbyt wiele.
TPZN nr 042
Pozdrawiam

eMTi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Zainteresowania: Islandia, Malta, Seszele, Nigeria, II RP i Pomorze.
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maja 2010, 19:46:07 »
W tym problem, że po ostatnim przeczyszczeniu zamiast lepiej było gorzej. :(
TPZN nr 042
Pozdrawiam

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maja 2010, 00:49:26 »
przekonalem sie, ze prawde mowia zrodla podajace, ze tlumaczenia systemow operacyjnych MS pracuja o wiele wolniej, niz angielskie oryginaly!
A mógłby Pan podać te źródła. Bo przyznam się, że jestem tu sceptyczny. Nie widzę logicznego przejścia od nazw etykietek do prędkości systemu. Musiałby to być miejscami zasadniczo inny kod - ale po co? Czemu ktoś miałby wkładać dodatkową pracę? Wdzięczny też byłbym innym naszym forumowym specjalistom z Wielkim Adminem na czele za wypowiedź w tej kwestii

Przeczytalem o tym przed juz szeregiem lat w cenionym czasopismie komputerowym PC-WELT (PC-WORLD). Przez szereg lat skupowalem bez jakiejs specjalnej regularnosci rozmaite takie gazetki (ktorych naturalnie istnieje cala masa roznych) tylko na zasadzie, ze zainspirowal mnie w danym momencie jakis okreslony artykul. PC-WELT mial (i chyba ma nadal) zwyczaj poswiecac pewnym okreslonym tematom wielostronicowe "monografie" zlozone z setek powiazanych tematycznie porad - czesto bardzo pozytecznych - opracowania takie zawsze nalezaly w tym kontekscie do moich faworytow. Temat "tuning" systemu pojawial sie tutaj ze zrozumialych wzgledow dosyc regularnie. I wlasnie z jednej z takich prac zaczerpnalem te informacje. Potem podobny osad wydala jeszcze inna gazeta (nie pamietam juz jaka) - i wtedy po raz pierwszy postanowilem wyprobowac wersje angielska systemu. Od dluzszego czasu zaprzestalem juz zakupow takich czasopism, bo internet jako zrodlo informacji wystarcza mi w miedzyczasie w zupelnosci. Przypominam sobie jednak, ze raz pytanie o to, czy "tlumaczone" wersje systemow operacyjnych faktycznie pracuja wolniej niz oryginalne, pojawilo sie w jednym z quizow komputerowych, ktore od czasu do czasu wypelniam dla zabawy na mojej czesto odwiedzanej stronie web.de - prawidlowa odpowiedz potwierdzala znane juz mi opinie. W miedzyczasie tak juz sie przestawilem na angielskie OS, ze nie szukalem dalszych danych na ten temat. Moje eksperymenty wlasne zdawaly sie potwierdzic, ze system w wersji angielskiej pracuje sprawniej, rzadziej sie zawiesza i po wyraznie dluzszym okresie staje sie tak nieznosnie zuzyty, ze wola o nowa instalacje... (trzeba przy tym uwzglednic, ze jak mam taka "faze eksperymentowania", to nie jest dla mnie zadnym problemem np. zrobic w ciagu tygodnia kilkanascie roznych instalacji OS!). Naturalnie sa to dosyc subiektywne odczucia i moge rownie dobrze stanac pod zarzutem ulegania autosugestii. Nie jestem tez w stanie ze wzgledu na ograniczona wiedze w zakresie programowania podac, co w zasadzie mialoby byc przyczyna takiego zjawiska. Nasuwa mi sie co najwyzej jedna teoria: ogolny rozmiar kodu. Jak wiadomo, angielski jest bardzo zwiezlym jezykiem, w zwiazku z czym objetosc kodu potrzebnego dla przekazania okreslonych tresci jest na pewno o powazny procent mniejsza, niz w niemieckim lub polskim. Ale czy jest to wystarczajace wyjasnienie - trudno mi powiedziec....

PS: Problemem wyszukiwania liczb pierwszych nie pasjonowalem sie jak dotad - ale kto wie, co przyszlosc pokaze ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2020, 17:20:26 wysłana przez zenonmoj »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Na jakim komputerze Pan/Pani pracuje?
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Maja 2010, 01:31:54 »
Przykro mi, Panie Lechu, nie jestem aktualnie w stanie takimi wynikami sluzyc. Rozumiem Panski sceptycyzm odnosnie mozliwosci "efektu psychologicznego" - bo sam bylbym sklonny miec takie obiekcje. Ale ja po prostu zaufalem opiniom fachowej prasy (choc byly i dla mnie swojego czasu niespodzianka) i bardzo sobie w miedzyczasie cenie angielskie OS. Moze jak przezwycieze wrodzone lenistwo, uda mi sie tu wrzucic jakis porzadny risercz w tej kwestii...
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

 

R E K L A M A
aukcja monet