Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:50:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Opinia o TPZN  (Przeczytany 32180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Czerwca 2010, 11:27:12 »
witam
widzę kolego że  nie doczytałeś właściwego przesłania lub treści skierowanej do tamtejszego forum
tutaj jeśli sie nie odnosimy z atencją do zbieraczy świecidełek , to nie znaczy że w czambuł wszystkich potępiamy i skazujemy na wieczna banicje  :D , otóz koledzy wyżej własnie wpadli na pomysł , by w tamtym forum wstawiać - wysłac nasze biuletyny , po to byszerzyć wiedzę i propagować własciwe podejście do numizmatyki; tez do niedawna byłem śmiciożercą i sroką , ale sie wiele juz nauczyłem i sam sie chętnie dziele swoja na razie niezbyt wielką wiedzą z kolegami
to nie jest forum , gdzie sie wzajemnie obrzuca błotem
to nie jest forum , gdzie sie kogos za przekonania , niekiedy niezbyt popularne i to nie tylko numizmatyczne wyszydza czy odrzuca
to nie jest forum , gdzie sie niewiele dowiesz
tu sie w wiekszości znamy i szanujemy , choc niekiedy wystepują starcia poglądów , to ma to swój elegancki krój i białe rękawiczki; niekiedy wystepuje ostre sformułowanie - poznaje sie najczęściej po zwrocie PAN między adwersarzami ;)
mysle że pobywając z nami dłużej , włanczając sie do różnych dyskusji, nabierzesz kolego przekonania , że własnie tu jest to miejsce , gdzie sie kocha numizmatyke i....; ale to juz muszą byc twoje przemyślenia
pozdrawiam
wiesiek
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2010, 11:29:14 wysłana przez petroniusz15 »
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Czerwca 2010, 11:59:40 »
Cytuj
Zarejestrowany jestem już dłuższy czas,ale oficjalnie postanowiłem się przedstawić większemu gronu TPZN,ale widzę,że czujność jest zachowana.Czyżbym nie był godzien uczestnictwa na forum TPZN :-\.Odnosząc się do całego zamieszania to chciałbym zaznaczyć,że pewnie większość "zacnego" grona TPZN zaczynała od zbierania monet II lub III RP a i czasami "gówno blaszek" lub dukatów lokalnych to po pierwsze po drugie większość jest zarejestrowana na forum monety.pl a i kiedyś nawet nim kierowali.Nie rozumiem dlaczego u was taka niechęć do innych użytkowników for.Czasami się zastanawiam czy niektórzy powtarzam niektórzy uważają się za ''nad rasę wśród numizmatyków" a to już mi się wyjątkowo nie podoba.Czy zbieranie pudełek od zapałem jest dla niektórych czymś złym???Ja również zaczynałem od zbierania monet III RP i powoli dorastałem do zbierania monet starszych i obecnie jestem w fazie przekształcania swoich zbiorów.Nie chciałbym ażeby wszyscy użytkownicy monety.pl byli postrzegani jako zbieracze gówno blaszek bo poprostu tak nie jest i życzyłbym sobie żeby niektórzy nie oceniali ludzi pochopnie.

Wejdź głębiej w to forum, poświęć mu więcej czasu, a zobaczysz, że tak źle nie jest. Jeśli chcesz propagować faktycznie numizmatykę to zapraszam tu http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,2190.0.html wątek szkółka numizmatyczna. Jeżeli faktycznie podobają się Tobie trojaki to rozwijaj skrzydła w odpowiednich działach.

pozdrawiam,
Maciej
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Czerwca 2010, 12:01:35 »
Czyżbym nie był godzien uczestnictwa na forum TPZN :-\. (...) Nie rozumiem dlaczego u was taka niechęć do innych użytkowników for.Czasami się zastanawiam czy niektórzy powtarzam niektórzy uważają się za ''nad rasę wśród numizmatyków" a to już mi się wyjątkowo nie podoba.
Nic bardziej fałszywego! Przecież właśnie zastanawiamy się poważnie, jak rozszerzyć nasze przyjacielskie kontakty o kolejne fora o spokrewnionej tematyce. Nie mamy absolutnie żadnej niechęci do nikogo! W związku z tym Kol. ptaku79 jak każdy inny użytkownik jest tu serdecznie i z radością witany  :)
Na marginesie: określenia typu "gównoblaszki" nie należą i nigdy nie należały do oficjalnego języka TPZN! Posługujemy się w stosunku do określonych obiektów terminem "złom numizmatyczny" aby unaocznić, że ich istnienie na rynku nie ma nic wspólnego z uświęconą przez tysiąclecia racjonalną polityką emisji pieniądza - a tylko podyktowane jest chęcią wyciągnięcia nieuczciwych zysków z kieszeni kolekcjonerów! - trick zapoczątkowany przez cwaniaczków będących u władzy nie dalej, jak 40 lat temu. Ale rzecz jasna nie robimy w tej kwestii żadnych nacisków - ani na członków naszego Towarzystwa, ani tym bardziej na osoby spoza naszego grona. Niech każdy zbiera co chce - swojej wizji szczęścia nie da się nikomu narzucić, można ją co najwyżej zaprezentować...

Pozdrawiam!


Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Czerwca 2010, 12:04:14 »
Zresztą jeśli przejrzeć dokładnie forum to okaże się, że wielu z nas ma w swoich kolekcjach jakieś sreberko (w sensie tych najnowszych), motyle, czy GN-y. Co np. do GN-ów to mimo, że jest to typowe odhaczanie to wielu to obok innych tematów kolekcjonerskich lubi. Ja sam uważam, że można zbierać nawet najnowsze sreberka tylko odpowiednio to nazwać: jako medalierstwo. Tu chodzi o przyjęcie odpowiedniej filozofii. :)

Pozdrawiam :)

marcin_sz_77

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 637
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Czerwca 2010, 14:51:46 »
Panie Leszku
Zgadzam się ze stwierdzeniem , że "kolekcjonerzy" lustrzanek właśnie o inwestowaniu częściej rozmawiają niż o NUMIZMATYCE
TPZN nr 51 - Brakteaty krzyżackie

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Czerwca 2010, 14:55:56 »
i raczej im sie należy status "zbieracz" niz kolekcjoner , ale to juz zupełnie inna bajka ;)
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Whisky

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Czerwca 2010, 16:09:38 »
Kolekcjonować można wszystko, więc osoba która zbiera książki, figurki, itp jest kolekcjonerem. To pojęcie nie jest zarezerwowane tylko dla numizmatyki, a tym bardziej tylko dla kolekcjonerów starych monet. :)
II RP, WMG, Franciszek Józef I, carska Rosja, Polska Królewska

TPZN nr 053

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Czerwca 2010, 16:47:02 »
Dyskwalifikujące nie są dla mnie lustrzanki, ale "rozmowy kolekcjonerskie" w stylu "a po ile to teraz chodzi", "wzrośnie czy spadnie", "zainwestuj w puchacza" itp.

Wydaje się, że właśnie tego typu tematykę udało nam się na forum tutejszym skutecznie ograniczyć. Myślę że możemy być z tego dumni!  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 18:59:42 wysłana przez zenonmoj »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Czerwca 2010, 18:55:24 »
kolego whysky
ja rozumiem prze kolekcjonowanie : usilne mniej lub bardziej zdobywanie pożądanych walorów - obojętne - i tu się zgodzę - czego by to nie dotyczyło
trudno jednak nazwać kolekcjonowaniem składanie w kupkę zaprenumerowanych egzemplarzy np dziennika bałtyckiego , bo zapłaciłem i wpływa codziennie ; moja rola : wpiąć do segregatora - takoż z błyskotkami ma się rzecz - masz prenumeratę na sreberka - płacisz abonament , odbierasz i wkładasz w trumienkach lub nie do pudełka , szuflady czy gdzie indziej
i to już dla mnie nie jest kolekcjonowaniem lecz zbieraniem  ;)
czy teraz już jestem czytelniejszy w wypowiedzi?
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Whisky

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Czerwca 2010, 20:02:45 »
Ja Twoją wypowiedź zrozumiałem od razu i nie narzucam Ci mojego zdania. Po prostu dla mnie osoby zbierające sreberka też są kolekcjonerami, co innego inwestorzy. Niektórzy zbierają sreberka dla przyjemności, nie dla zysku. Ale możesz się ze mną nie zgodzić i ja to uszanuję :)
II RP, WMG, Franciszek Józef I, carska Rosja, Polska Królewska

TPZN nr 053

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Czerwca 2010, 20:31:35 »
cześć
ja nie neguje zasady że ktoś , jak piszesz ,zbiera  , tyle że wrzucanie do szuflady kolejnych spodziewanych , zamówionych , o wiadomej cenie krążków " ja osobiście nie nazywam kolekcjonowaniem"  ;D
ale jak ktoś chce ( jeszcze i ja w tym roku he he, bo mam zapłacony abonament) niech zbiera
ale je zostawie choć z lekkim żalem , bo ładne , na rzecz tych bardziej ulotnych wartości starej naprawdę monety i tej odrobinki adrenaliny - jeśli kiepskie zdjęcie - jest coś wyjątkowego czy po prostu kolejny , ale oczywiście zupełnie inny egzemplarz takiej monety , którą już rocznikowo mam
tu sie dowiaduję historii danego państwa , miasta , władcy , a tu?
no niestety ładniuchny obrazek i tyle
pozdrowionka
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

marcin_sz_77

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 637
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Czerwca 2010, 21:59:34 »
Oj Koledzy
Nie ma co się spierać i przekrzykiwać w wypowiedziach
Wszyscy wiemy czym My się zajmujemy i nie "bijmy piany" bezsensu

 :D :D :D
TPZN nr 51 - Brakteaty krzyżackie

ptaku79

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Czerwca 2010, 22:01:31 »
Oj,ale się rozpisaliście,że aż nie wiem do której wypowiedzi się odnieść więc napiszę ogólnie.Cieszy mnie iż nie jesteście negatywnie nastawieni do użytkowników inny for choć zdarzało się czytać posty,które temu zaprzeczały.Było minęło w każdym stadzie znajdzie się czarna owca.Po drugie forum monety.pl również przez ostatnie pół roku zmieniło się w moim odczuciu z typowego forum inwestycyjnego w bardziej dyskusyjne choć muszę przyznać się bez bicia iż raczej króluje u nas II i III RP.Nie oznacza to jednak,że w przyszłości częściowo nie będzie można porozmawiać na temat starszych monet choć nie łudziłbym się iż forum będzie typowo o nich.Sprawę stawiam jasno i jednocześnie zapraszam do czynnego w nim udziału i zbędnego komentowania tego co ktoś zbiera a raczej skupienia się na zarażeniu swoją pasją.

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Czerwca 2010, 11:06:24 »
Z totalną krytyką polskich sreberek okolicznościowych bym się wstrzymał,ponieważ dawniej też wybijano monety okolicznościowe (np. ponadnormatywne talary),które nadawały się świetnie na podarunki królewskie dla co znakomitrzych dworzan czy jako prezenty ofiarowane innym władcom.Emisje tych monet miały charakter okazjonalny,okazowy lub podarunkowy.Różnica jest taka,że dawniej monety takie były tylko dla wybranych a współczesne sreberka czy złotka są dostępne dla wszystkich.Na marginesie myślę,że większość kolekcjonerów chciałaby mieć w swoim zbiorze podwójnego talara Stefana Batorego czy Zygmunta III.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Opinia o TPZN
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Czerwca 2010, 09:01:56 »
Różnica jest również taka, że jak takie cudeńko wychodziło z mennicy to miało wartość 10 talarów jak byk i nikt nie wmawiał, że warte jest 79 talarów, a jak aukcja mennicy dobrze pójdzie to nawet 109 talarów.
Wtedy 10=10
A teraz?
Na monecie stoi 10 zł, a mennica i NBP sprzedają za 79-109, to świadczy, że nie jest to moneta (bo wartość monety określa NOMINAŁ), a rzecz wyprodukowana celem kolekcjonowania.
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

 

R E K L A M A
aukcja monet