Aktualności:

• 18 Październik 2019, 11:17:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Test wyborczy  (Przeczytany 15687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Odp: Test wyborczy
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Czerwiec 2010, 22:46:22 »
Korwin nie ma takich złych pomysłów, tylko nie które są skrajnie powalone.

Wbrew temu, co wieść gminna niesie, JKM ma w znacznej części poglądy takie, jakie ma każdy rozsądny człowiek, gdy się zastanowi. Gdyby ludzie zastanawiali się nad kwestiami politycznymi choćby w tym stopniu, jaki wymusiła ta zabawowa ankieta, Korwin-Mikke byłby prezydentem w pierwszej turze i to bezapelacyjnie! Niestety, ludzie prezydentów i posłów wybierają na ogół bardziej irracjonalnie niż mydło.

PS. Oczywiście pomijam tu pewien problem z bogatą osobowością JKM, która dodaje mu uroku jako publicyście, natomiast jako politykowi już nie bardzo.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

borsuk1977

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Czerwiec 2010, 22:48:24 »
Najbardziej zafałszowuje to wszystko stwierdzenie: nie mam zdania. Proszę sobie prześledzić ich odpowiedzi na nie mam zdania - Olechowski to chyba w ogóle nie ma zdania :) Lepper u wszystkich niemal jest wysoko bo ma w teście jednoznaczną odpowiedź na każde pytanie... i to pewnie go tak "wywyższyło" :) Ja ze swoim kandydatem nie zgodziłem się w 5 sprawach a ponieważ oddałem tylko głosy na tak lub nie to doszło jeszcze kilka :) Kwestia likwidacji KRUS - pomimo że znam zdanie swojego kandydata mam odmienne, więc wiedziałem że jego odpowiedź będzie odwrotna do mojej. Poza tym mam odmienne zdanie niż mój kandydat co do kwestii: zapraszania Turcji do UE (sama UE nie bardzo wie co z tym fantem zrobić, formuła jest otwarta na Turcję ale obwarowana sprawami. które ta musi wpierw załatwić), rzeczywistej zmiany w relacjach Polski i Rosji (moim zdaniem to zmiana pozorna mająca tylko pomóc Rosji w uregulowaniu pewnych spraw z UE i uniknięciu ewentualnych konfliktów na tej linii, w kwestii równoprawności relacji PL-R nie zmieni się moim zdaniem zupełnie nic), uważam również że Polska powinna domagać się od Stanów Zjednoczonych rekompensaty za odstąpienie od umowy w sprawie tarczy antyrakietowej - jak się podpisuje umowy międzynarodowe to trzeba się z nich wywiązywać albo je próbować renegocjować a nie traktować partnera jako zwykłą "k..wę", którą można wielokrotnie wykorzystywać i na koniec nie zapłacić (argumentując że to zwykła "k..wa") a w praktyce zabiegać o nasz udział w misjach stabilizacyjnych, poparcie dla swojej polityki mocarstwowej i nie dać nam nic w zamian (chętnie rozdając innym chociażby za zachowanie "życzliwej" neutralności - Turcja o Izraelu nie wspominam bo to zupełnie inna bajka) oraz uważam ża archiwa IPN powinny zostać zamknięte na zasadach ustalonych przed nowelizacją ustawy o IPN - czas na ich całkowite otwarcie był na początku lat 90-tych (tak jak otwarto archiwa chociażby STASI) a za ich pozostawienie zamkniętymi należy podziękować Michnikowi (to on pierwszy je widział i po ich "rozpoznaniu" oznajmił że nikt więcej ich oglądać nie powinien...???, a kto ukręcił łeb lustracji wg. pomysłu J. Korwin Mikkego za rządów Olszewskiego to chyba wszyscy wiemy - a jak nie to zawsze sobie można obejrzeć to: http://www.youtube.com/watch?v=Qy5VnllRkEY). To takie moje własne uzasadnienie odmiennego zdania :)
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

harpsycho

• Gaduła
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Czerwiec 2010, 23:36:32 »
Czy Korwin-Mikke to ten znakomity brydżysta? Jak tak, to głosuję na niego!  8)
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2010, 23:50:38 wysłana przez harpsycho »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho

stasser

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Czerwiec 2010, 23:41:17 »
Czy Korwin-Mikke to ten znakomity brydżysta?
Tak, to ten sam, ma w dorobku kilka niezłych książek o brydżu.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2010, 23:51:00 wysłana przez stasser »

Pozdrawiam
Bartek

harpsycho

• Gaduła
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Czerwiec 2010, 23:49:36 »
To mówi raczej o wewnętrznej konsekwencji Pana poglądów. Widocznie Panu bardziej pasuje "koncert życzeń", tj. od każdego coś miłego, niż jedna spójna koncepcja.

Nie "od każdego coś miłego". Jak czytam wypowiedzi kandydatów z ich własnym komentarzem (dostępne na cytowanej na początku stronce), tworzy mi się bardzo konkretny obraz zdecydowanie na korzyść popieranego przeze mnie Napieralskiego. To że w ankiecie wyszły mi tu różnice rzedu kilku % zaledwie, jest przede wszystkim efektem faktu, że w kilku punktach nie miałem zdecydowanego zdania, a w jednym różniłem się opinią. Ale to, co zasugerowałem na temat daleko idącej zbieżności poglądów kandydatów, da się prześledzić nie tylko na bazie akurat mojej ankiety, ale przez obiektywne porównanie tylko ich odpowiedzi.

Poza tym Panowie: nie podniecajmy się koalicją Korwin/Leppert - popatrzmy raczej, jakie są sondaże opinii publicznej. Cudów nie ma! Rozgrywke roztrzygną między sobą Komorowski i Kaczyński, a trzeci będzie Napieralski. Quod erat disputandum  ;)

PS: (po przeczytaniu uwagi Kol. Stassera) ... i niestety Korwinowi nie pomoże tu ani moje poparcie, ani jego błyskotliwa technika brydżowa  ;D
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2010, 00:00:13 wysłana przez harpsycho »

harpsycho

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Czerwiec 2010, 00:04:44 »
popatrzmy raczej, jakie są sondaże opinii publicznej.

Po co mam patrzeć na jakiekolwiek sondaże, kiedy to ja głosuję i wchodzą w grę jedynie moje poglądy oraz moje sumienie?
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

borsuk1977

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Czerwiec 2010, 00:48:11 »
popatrzmy raczej, jakie są sondaże opinii publicznej.

Po co mam patrzeć na jakiekolwiek sondaże, kiedy to ja głosuję i wchodzą w grę jedynie moje poglądy oraz moje sumienie?

Zgadzam się, sondaże to tylko element gry wyborczej - najpierw głosuje się na swojego kandydata a ewentualnie w drugiej turze na tego "z kim nam po drodze".
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

harpsycho

• Gaduła
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Czerwiec 2010, 00:50:58 »
OK, Panowie - jak się śmiejecie z sondaży, to pogadamy po wyborach!  ;D

harpsycho

borsuk1977

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Czerwiec 2010, 01:36:11 »
Sondaże sondażami i nikt się z nich nie śmieje, ale często zwłaszcza w odniesieniu do faworytów okazują się mylne (w dodatku można nimi dowolnie manipulować i tworzyć je w zależności od potrzeb określając sobie najwłaściwszych respondentów). Co do błędnych sondaży to chociażby: wybory prezydenckie w roku 1995 (wg. sondaży Wałęsa wygrał Kwaśniewski) i 2005 (Tusk wygrał L. Kaczyński) oraz parlamentarne w 2005 (PO wygrał PiS).
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Czerwiec 2010, 01:51:55 »
OK, Panowie - jak się śmiejecie z sondaży, to pogadamy po wyborach!  ;D

Czy mam z tego wnioskować, że Pan głosuje kierując się sondażami????

Ja albo głosuję na kandydata, który podziela moje zasadnicze poglądy, albo nie głosuję wcale. Jeśli taki kandydat jest, to zagłosuję na niego nawet wtedy, gdybym miał PEWNOŚĆ, że on tylko ten jeden mój głos otrzyma.

harpsycho

• Gaduła
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Czerwiec 2010, 02:19:26 »
Panie Lechu, nie chodziło bynajmniej o to, jak ja głosuję, tylko o to, jakie będą przypuszczalnie wyniki wyborów. Ja głosuję w danym przypadku na Napieralskiego w pełnej świadomości faktu, że prawdopodobnie Prezydentem nie zostanie... (wiedzę na ten temat dostarczają mi wyniki sondaży.) Pan głosuje np. na Korwina, którego wynik będzie prawdopodobnie na poziomie 20% Napieralskiego. I tak jest dobrze - w ten sposób dajemy wyraz naszym przekonaniom politycznym. Jeśli mam tu wyrazić moją opinię, to Prezydentem zostanie Komorowski - wydaje się on przynajmniej jako tako do zaakceptowania i dla prawicy i dla lewicy...

Możliwe że w Polsce sondaże wciąż przeprowadzane są nierzetelnie i dlatego spotykają się z Waszym tak zdecydowanym sceptycyzmem. Nie jestem na ten temat w stanie wiele powiedzieć. Ja bazuję na doświadczeniach mass-mediów w kraju, w którym żyje; od ponad 20 lat nie obserwuje się tutaj żadnych drastycznych niespodzianek w tym zakresie. Oczywiście jeśli np. przewidywana różnica między partiami jest rzędu np. 2%, to wszystko się może wydarzyć. Wtedy jest napięcie. Ale raczej o wiele mniej jest to prawdopodobne, gdy wynosi ona 16%...

Pozdrawiam!

Marek

harpsycho

harpsycho

• Gaduła
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Czerwiec 2010, 02:24:50 »
PS: Sorry, zapomniałem że zmieniłem front i zdecydowałem się też udzielić poparcia Korwinowi (ponieważ najlepszym brydżystą jest!). Dostanie on zatem już dwa głosy... ;)

harpsycho

petroniusz15

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • tam dom twój gdzie serce twoje
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Czerwiec 2010, 11:39:38 »
witam
jeśli chodzi o pogląd tłumu czy nawet powiem nieelegancko : "motłochu"
to najlepiej mozna sprawdzic w takim teleturnieju ( nie oglądam więc mogę cos pomylic) gdzie rodziny wystepuja przeciw sobie i sa tam typowania " opinii publicznej" za cos np 100 pkt , za cos 80 itp
jak czasem przechodząc koło tv zerkne na ekran i zobacze co wybrali za odpowiedzi respondenci , to włos sie na głowie jeży i nie dziwie sie notowaniom przedwyborczym ;)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Tomanek

• Gaduła
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Czerwiec 2010, 20:51:47 »
O w mordę! Co ja mam wspólnego z Pawlakiem?

Waldemar Pawlak 71.15%
Grzegorz Napieralski 71.15%
Andrzej Lepper 67.31%
Kornel Morawiecki 63.46%
Andrzej Olechowski 63.46%
Bogusław Ziętek 61.54%
Bronisław Komorowski 51.92%
Janusz Korwin-Mikke 51.92%
Jarosław Kaczyński 51.92%
Marek Jurek 40.38%

U mnie to się tylko ogon sprawdza, bo na niszowych pozycjach znalazły się odpowiednie osoby, chociaż na ogonie Andrew powinien smrody wąchać.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Czerwiec 2010, 22:29:21 »
O w mordę! Co ja mam wspólnego z Pawlakiem?

Jak to co? Dokładnie to samo co z Napieralskim?

Obaj są socjalistami. Z tym, że Pawlak obiecuje "lepszy socjalizm" towarzyszom farmerom ze wsi, a Napieralski - towarzyszom przedsiębiorcom z miast. Ale pytania były na tyle ogólne, że - poza chyba jednym -różnicy socjalizm wiejski/socjalizm miejski nie wychwytywały. Tak samo nie wychwytywały różnic między socjalizmem inteligenckim a plebejskim i dlatego Lepper ma u Pana ledwie kilka procent mniej.

Ale ogólny kierunek Pańskich wyborów chyba jednak ankieta wyłapała...

R E K L A M A
aukcja monet