Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Listopad 2018, 18:28:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 203 204 [205] 206   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Monety do strony "NOT IN RIC"  (Przeczytany 770327 razy)
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3060 : 03 Listopad 2018, 13:43:33 »

bo w praktyce jest z tym coraz gorzej

Moja wina, moja wina, moja (może nie aż tak bardzo, ale częściowo) wielka wina!

Kiedy zaczynałem robić moją stronę, RIC to była kompletna ezoteryka, coś dla uniwersyteckich numizmatyków i wielkich domów aukcyjnych. Na eBayu nie do pomyślenia. Podobnie jak jakieś rozróżnienia w rodzaju, że pan cesarz jest w hełmie z wieńcem laurowym a nie zwykłym, więc to jest nowa ciekawa odmiana etc. A kropki to już magia.

Teraz sporo ludzi to śledzi, porównuje, ustala ricowe numerki, wyszukuje nowe odmiany... Dawniej wystarczało, że blaszka ładna i wiadomo, kto na niej jest. Dla szpanerów były ogólne numery z Cohena (Francja i kraje romańskie), Kampmann (Niemcy), a dla Anglosasów i Skandynawów Sear i Van Meter.

Dziś szpaner musi już mówić, że RIC jest przestarzały i bardzo niedokładny, więc on korzysta z Bastiena, Drosta, Zschuckego, tandemu Cloke-Toone... A frazę "not in RIC" jak najbardziej można znaleźć w opisach na eBayu czy VCoins.

Dawniej lud był ciemny, więc było tanio. Teraz jest już jaśnie oświecony, więc i liczy sobie odpowiednio. Tak to jest z tym wykształceniem  Mrugnięcie

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Strony: 1 ... 203 204 [205] 206   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM