Aktualności:

• 21 Kwiecień 2019, 02:30:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Monety do strony "NOT IN RIC"  (Przeczytany 885447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Odp: Monety do strony "NOT IN RIC"
« Odpowiedź #2820 dnia: 18 Czerwiec 2017, 13:43:37 »
jeśli monetki dotrą szczęśliwie, podam Panu dane do uzupełnienia.

Już jestem wdzięczny. Swoją drogą niechlujstwo opisu takiej historycznej kolekcji zdumiewa. W dodatku sprzedawca miał świadomość, że ją rozparcelowuje (to przecież były już kolejne części) i że jest to ostatni moment, by jakoś to porządnie zebrać razem, pomierzyć, poważyć... I ocalić. Choćby w postaci internetowej

Panie Lechu, proszę mi wierzyć, że z pełną świadomością i determinacją wiedziałem o co się biję.

Panie Tomaszu, nie chciałbym być niegrzeczny i wtykać nos w Pana budżet, ale nawet ja, obecnie bida z nędzą, kiedy zobaczyłem tę ostateczną cenę, plułem sobie w brodę, że nie wysupłałem zaskórniaków na najczarniejszą godzinę, nie zapożyczyłem się u okrutnych lichwiarzy etc. Ale nie zrobiłem nic, bo sądziłem, że cena będzie o jakiś rząd wielkości wyższa, coś jak za tego D.D.
https://www.cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=114962
A to już jednak jest poza moim zasięgiem, nawet gdybym oszalał.

Nie mógł Pan sobie powiedzieć "Święty Eligiuszu, patronie numizmatyków, przez pół roku będę pościł na Bożą chwałę, tj. nie kupię sobie nic, żadnej monetki, a całą kwotę, którą bym przez ten czas wydał, postawię teraz, tylko daj mi wygrać tę aukcję". Święty z pewnością by się nad Panem ulitował.

[Ponieważ pewnie czytają ten wątek także osoby mniej zorientowane, mówimy o tej monecie:

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=3784&category=88613&lot=3095595

Ciekawe jest w niej to, że rewers łączy popularny po reformie typ z Geniuszem i legendą GENIO POPVLI ROMANI z typowym dla aleksandryjskich tetradrachm oznaczeniem za pomocą greckich liter roku panowania władcy. Najwyraźniej Domicjusz Domicjan, który był uzurpatorem w Aleksandrii, próbował jakoś lawirować. Z jednej strony grał na lokalnym patriotyzmie i podkreślał "aleksandryjskość" bitej przez siebie monety, z drugiej pokazywał, że respektuje reformę Dioklecjana, czyli wcale taki bardzo zbuntowany nie jest. Ale i tak marnie skończył.]
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2017, 14:17:37 wysłana przez Lech Stępniewski »
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Tomanek

• Gaduła
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
« Odpowiedź #2821 dnia: 18 Czerwiec 2017, 14:10:59 »
Swoją drogą niechlujstwo opisu takiej historycznej kolekcji zdumiewa. W dodatku sprzedawca miał świadomość, że ją rozparcelowuje

Pech chciał, że kolekcja trafiła pod skrzydła hiszpańskie, a tam wiadomo, panuje przysłowiowa już mentalność -  mañana. Szkoda :(

Nie mógł Pan sobie powiedzieć "Święty Eligiuszu, patronie numizmatyków, przez pół roku będę pościł na Bożą chwałę, tj. nie kupię sobie nic, żadnej monetki, a całą kwotę, którą bym przez ten czas wydał, postawię teraz, tylko daj mi wygrać tę aukcję". Święty z pewnością by się nad Panem ulitował.

Oj, z tymi osobnikami to ja się nie zadaję. Tak na poważnie. Pewnie zbierając samą Aleksandrię, o czym przyznam się, kiedyś myślałem, to pewnie bym pociągnął jeszcze na froncie dalej. Jednak, jak wspominałem wcześniej, zbieram monety szerokim frontem, a że tak się złożyło, że w ostatnim czasie wypłynęło sporo kuszących dla mnie okazów na które opróżniłem kilka magazynów amunicji, a przecież jeszcze coś tam wisi więcej i nęci do boju, to ja niestety rozdrabniam się z dyslokacją wojsk na poszczególnych frontach. Skutek jest taki, że w jednym miejscu dostaję baty, a w innym wychodzę z tarczą. Jednak po tym Konstancjuszu długo będę lizał rany, bo w mojej ocenie, jest to ogromnie ważna i interesująca odmiana. Przepadło...

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2822 dnia: 18 Czerwiec 2017, 14:28:20 »
Oj, z tymi osobnikami to ja się nie zadaję.

Czyli słusznie został Pan ukarany za nieprawidłową postawę metafizyczną. To może w świętego Antoniego też Pan nie wierzy? Trauma poaukcyjna trochę te Pana bezwstydne bluźnierstwa usprawiedliwia, ale jak tak dalej pójdzie, to obok tego kotła, w którym Pan skończy, będzie stał stoliczek ze wszystkimi monetkami, których Pan nie wygrał. I gdy tylko Pan sięgnie po którąś, będzie się Panu w ręce zamieniała w grudkę smoły, bardzo gorącej, cuchnącej i w ogóle.

Czego oczywiście Panu nie życzę i właśnie dlatego z dobrego serca przypominam, jaki obowiązuje regulamin służbowy.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2823 dnia: 18 Czerwiec 2017, 18:48:24 »
jak tak dalej pójdzie, to obok tego kotła, w którym Pan skończy, będzie stał stoliczek ze wszystkimi monetkami, których Pan nie wygrał.

Nie jest chyba tak źle. Pewnie za wstawiennictwem przebudzonych po latach bogów rzymskiego Panteonu, coś tam jednak udaje się wygrać. W każdym razie, inni zawodnicy lekko ze mną nie mają.

Co się zaś tyczy tego stoliczka z monetami, który będzie stał rzekomo przy moim kotle. Cóż, jak się temu dobrze przyjrzeć, to szykuje się nawet sympatyczna perspektywa - mieć przez wieczność na widoku tyle pięknych i rzadkich monet. Raj nie piekło ;)

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2824 dnia: 18 Czerwiec 2017, 21:21:11 »
Serapis jednak mnie wspiera i obdarza łaskami miasta swego.

RIC VI Alexasndria 36a w wersji z drugiej oficyny.

Ciekawa sytuacja, gdyż ma już Pan na stronie dokładnie ten sam krążek, z marcowej aukcji wspominanego przed chwilą renomowanego sprzedawcy.
Teraz zszedł u innego, bardziej renomowanego.

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2825 dnia: 18 Czerwiec 2017, 22:38:31 »
W tym konkretnym przypadku wywiesiłem białą flagę.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2826 dnia: 19 Czerwiec 2017, 00:04:10 »
Dziękuję za czujność. Też tych jegomościów u Lanza wypatrzyłem (plus jeszcze jedną oficynkę).

Kryspus milutki. Cena prawie jak za tetro-follisa D.D.

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2827 dnia: 20 Czerwiec 2017, 23:45:57 »
Wydawało mi się, że w miarę wysoko ustawiłem snajpera, ale tylko mi się wydawało :(

W sumie, mam już ten wariant, ale tan okaz jest o niebo lepiej zachowany i z innym łamaniem legendy rewersu.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2828 dnia: 21 Czerwiec 2017, 00:05:56 »
I znów dziękuję za czujność. Niemal równolegle od Lanza wskoczył kolejny egzemplarz już notowanej odmiany.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2017, 00:08:41 wysłana przez Lech Stępniewski »

Mariuszgra

• TPZN 074
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #2829 dnia: 21 Czerwiec 2017, 18:58:38 »
http://offer.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=371978014613&rt=nc&_trksid=p2047675.l2565
I tym razem poległem oczywiście mogłem licytować trochę wyżej ale to w sumie nie taka rzadka moneta a i stan nie rewelacyjny...

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2830 dnia: 21 Czerwiec 2017, 19:27:55 »
ale to w sumie nie taka rzadka moneta

To już trzeci wypatrzony przez Pana egzemplarz. Dziękuję!
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2017, 19:46:03 wysłana przez Lech Stępniewski »

Mariuszgra

• TPZN 074
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #2831 dnia: 21 Czerwiec 2017, 21:17:42 »

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2832 dnia: 21 Czerwiec 2017, 22:02:09 »
Tym razem się udało  :)

Gratuluję sokolego oka! O ile dobrze widzę, ROMA 104b. Monetka nie jest może piękna, ale w pełni czytelna i za tę cenę grzech byłoby jej nie kupić.

Mariuszgra

• TPZN 074
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #2833 dnia: 21 Czerwiec 2017, 22:06:00 »
tak też myśl :), a swoją drogą nie notowana oficyna czy raczej hybryda?

okejos

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #2834 dnia: 21 Czerwiec 2017, 22:15:42 »
gratuluję,, czasami zawężenie zbioru ma swoje minusy i totalnie omijam  wszystkie te które mnie nie inetresują
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis