Aktualności:

• 19 Październik 2019, 11:13:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Monety do strony "NOT IN RIC"  (Przeczytany 943148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomanek

• Gaduła
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Odp: Monety do strony "NOT IN RIC"
« Odpowiedź #2806 dnia: 14 Czerwiec 2017, 22:08:15 »
Bardzo dziękuję. Chętnie bym dodał i ten egzemplarz, ale zdjęcie jest beznadziejne i nic z niego nie wycisnę.

Na szczęście mam ten typ z nieporównanie lepszym zdjęciem z aukcji Kunkera

http://www.notinric.lechstepniewski.info/6sis-98b_dio.html
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2807 dnia: 15 Czerwiec 2017, 09:02:31 »
Na szczęście mam ten typ z nieporównanie lepszym zdjęciem z aukcji Kunkera

Wiem i nawet próbowałem je wczoraj ze sobą porównać, ale ze względu na jakość ilustracji z chorwackiej strony, dałem sobie spokój.
Szkoda nadwyrężać wzrok...

Mariuszgra

• TPZN 074
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #2808 dnia: 16 Czerwiec 2017, 22:53:19 »
Snajper nawet nie odpalił :(
http://www.ebay.pl/itm/272710231429
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2017, 15:50:31 wysłana przez Mariuszgra »

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2809 dnia: 17 Czerwiec 2017, 20:12:12 »
Dziękuję!
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2810 dnia: 18 Czerwiec 2017, 12:03:50 »
Snajper nawet nie odpalił Smutny

Ja odpaliłem i znowu z g[...] srebrnym medalem 8)
Drugi dzień pod rząd, ten sam szwedzki działowy, sprzątnął mi sprzed nosa stołeczną blaszkę.
Niech wyślą tego gościa na jakąś wyprawę speleologiczną na Antarktydę, to może wtedy
będziemy mieć jakieś szanse na ciekawe monety ze stołecznej mennicy >:(

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2811 dnia: 18 Czerwiec 2017, 12:08:57 »
Dodam tylko, że ta monetka Maksencjusza, wcale nie jest aż takim unikatem.
Drost (poz. 112) odnotował znanych 17 egzemplarzy, wszystkie z tej samej, pierwszej oficyny.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2812 dnia: 18 Czerwiec 2017, 12:18:12 »
ze stołecznej mennicy >:(

Jest gorzej, bo on też swego czasu zabrał się za Konstantynopol.

Ale tak to wygląda.

Silna angielska ekipa zbiera Londyn

Francuzi zbierają Lyon i Arles. Niemcy Trewir.

Rzym i Konstantynopol są znane powszechnie, więc nawet dzicy Szwedzi się na nie rzucają.

Gdybym myślał mennicami, to wybrałbym coś z pasa Tesaloniki - Heraklea - Kyzikos - Nikomedia. Są tam ciekawe rzeczy, a brak specjalizowanych opracowań sprawia, że słabo rozreklamowane.

okejos

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #2813 dnia: 18 Czerwiec 2017, 12:18:30 »
Snajper nawet nie odpalił Smutny

Ja odpaliłem i znowu z g[...] srebrnym medalem 8)
Drugi dzień pod rząd, ten sam szwedzki działowy, sprzątnął mi sprzed nosa stołeczną blaszkę.
Niech wyślą tego gościa na jakąś wyprawę speleologiczną na Antarktydę, to może wtedy
będziemy mieć jakieś szanse na ciekawe monety ze stołecznej mennicy >:(
a mozna prosic o linka?
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2814 dnia: 18 Czerwiec 2017, 12:19:13 »
nie jest aż takim unikatem.

Nie jest. Trudniej trafić na ten wariant notowany.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2815 dnia: 18 Czerwiec 2017, 12:20:07 »
a mozna prosic o linka?

Przecież Pan Mariusz podał.

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2816 dnia: 18 Czerwiec 2017, 12:46:27 »
Gdybym myślał mennicami, to wybrałbym coś z pasa Tesaloniki - Heraklea - Kyzikos - Nikomedia. Są tam ciekawe rzeczy, a brak specjalizowanych opracowań sprawia, że słabo rozreklamowane.

Czyli jam mam przerąbane na całej linii. Jakoś nie potrafię związać się miłością do jednej mennicy, jednej głowy, czy też do jednego motywu rewersu.
Interesuje mnie całokształt mennictwa okresu tetrarchii i Konstantyna, więc pole walki mam bardzo szerokie, niczym Wehrmacht w czasach II wojny.
Wniosek -  jak uczy historia, takie rozciągnięcie frontu, zawsze kończy się katastrofą.

Oczywiście zdarzą się również sukcesy. Kiedy dotrze przesyłka, to pokażę dwa nirowce z Aleksandrii, z których jednego jeszcze Pan nie ma odnotowanego.

Swoją drogą, Aleksandria to jest fajny temat na monotematyczność. Tetradrachmy i follisy wspomnianego okresu, to również szeroki, ale jednocześnie mocno zawężony krąg do zbierania jedności czasu i miejsca. Chociaż, ostatnio na aukcji, taki niby notowany RIC 25, z popularnym motywem GENIO POPULI ROMANI, zszedł za jedyne 575 euro plus młotek. Przyznam, że zachwiało to odrobinę moją psychiką, bo zaparłem się na ten egzemplarz strasznie, a i tak poległem poobijany i wykrwawiony. Taki los...

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2817 dnia: 18 Czerwiec 2017, 12:50:36 »
Trudniej trafić na ten wariant notowany.

Zgadza się, monety wariantu RIC 273, Drost (poz. 167) odnotował zaledwie 4 egzemplarze. 1 z pierwszej oficyny i 3 z czwartej.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2818 dnia: 18 Czerwiec 2017, 13:02:19 »
to pokażę dwa nirowce z Aleksandrii, z których jednego jeszcze Pan nie ma odnotowanego.

Jest Pan pewien? Bo domyślam się, że chodzi o aukcję Jesús Vico i różne cacuszka z kolekcji Dattariego, więc istnieje duża szansa, że też go wypatrzyłem. Ale oczywiście byłoby jeszcze milej, gdyby mnie Pan czymś zaskoczył.

Chociaż, ostatnio na aukcji, taki niby notowany RIC 25, z popularnym motywem GENIO POPULI ROMANI, zszedł za jedyne 575 euro plus młotek.

Ależ proszę Pana! To jest jedyny znany na świecie egzemplarz i ja nie mogłem się nadziwić, że został tak marnie wyeksponowany i zszedł tak tanio. Bez porównania rzadszy niż jakieś tam Domicjusze, które bez problemu przekraczają 1000 dolarów.

Jak Pan pewnie wie, drugi unikat z tej emisji, będącej czymś pośrednim między tradycyjnymi aleksandryjskimi tetradrachmami a nowymi follisami, jest w Wiedniu i raczej na aukcję nie trafi. Nb. to chyba właśnie D.D. bił te follisy, próbując zachować równowagę między nadchodzącym nowym a tradycją.

Tak więc krótko mówiąc: była to JEDYNA I NIEPOWTARZALNA okazja. Chyba że będzie wojna w tamtej okolicy i wybuch wyrzuci na wierzch jakiś głęboko ukryty skarb.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2017, 13:06:54 wysłana przez Lech Stępniewski »

Tomanek

• Gaduła
« Odpowiedź #2819 dnia: 18 Czerwiec 2017, 13:16:13 »
Jest Pan pewien? Bo domyślam się, że chodzi o aukcję Jesús Vico i różne cacuszka z kolekcji Dattariego, więc istnieje duża szansa, że też go wypatrzyłem.

Rzeczywiście, już  te okazy z kolekcji Dattariego są na Pana stronie zamieszczone.

http://www.forumancientcoins.com/notinric/6ale90a_d.html

http://www.forumancientcoins.com/notinric/6ale-42_d.html

Na stronach aukcji nie było jednak danych metrycznych, to jeśli monetki dotrą szczęśliwie, podam Panu dane do uzupełnienia.

Ależ proszę Pana! To jest jedyny znany na świecie egzemplarz i ja nie mogłem się nadziwić, że został tak marnie wyeksponowany i zszedł tak tanio.

Panie Lechu, proszę mi wierzyć, że z pełną świadomością i determinacją wiedziałem o co się biję. Ja tej monety latami szukałem i kiedy wreszcie pojawiła się na aukcji, to walczyłem ze sporym zacięciem i darmo pola nie oddałem >:(

R E K L A M A
aukcja monet