Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Grudzień 2018, 08:39:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 201 202 [203] 204 205 206   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Monety do strony "NOT IN RIC"  (Przeczytany 790048 razy)
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3030 : 08 Wrzesień 2018, 18:21:43 »

Doszła kolejna setka.

Do tego ponad 500 poprawek w dziale "Corrigenda".

Plus mnóstwo prawek drobniejszych, własnych i cudzych błędów etc., w wielu wypadkach większe i lepsze zdjęcia.

Zwyczajowo zachęcam wszystkich do zarchiwizowania sobie całości. Koszty bliskie zeru, a z dysku czy z pendrive'a na pewno wszystko będzie działać znacznie szybciej.

https://drive.google.com/file/d/1Zd1pdVtY7Q9FPO-2puUSZp48uwKy26DD/view?usp=sharing

Plik ZIP, więc naturalnie się nie wyświetli.

Wszystkie uwagi mile widziane.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Elagabalus
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
Starożytny Rzym

« Odpowiedz #3031 : 22 Wrzesień 2018, 02:05:20 »

Ten egzemplarz ma Pan już na stronie: http://www.notinric.lechstepniewski.info/7rom190_s.html  A może to jednak inna odmiana (na awersie inaczej złamana legenda oraz na rewersie w egzerdze kropka po literce S)? Tak czy owak lepsza jakość zdjęcia: https://www.sixbid.com/browse.html?auction=5231&category=164025&lot=4363305
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3032 : 22 Wrzesień 2018, 02:14:56 »

Ten egzemplarz ma Pan już na stronie

Bardzo dziękuję za czujność.

Domy aukcyjne staram się kontrolować ze zwiększoną uwagą, monetę odnotowałem, ale z umieszczeniem na stronie czekam zawsze do końca aukcji, bo ceny też uwzględniam (jeśli moneta znalazła nabywcę).

Odnotowuję kolejne egzemplarze nienotowanej odmiany (aż do 25 dodatkowych). Natomiast łamania legend opisuję, ale jako osobny typ uwzględniam wyjątkowo - podobnie zresztą jak RIC (jest z tym sporo niekonsekwencji).

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Elagabalus
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
Starożytny Rzym

« Odpowiedz #3033 : 22 Wrzesień 2018, 02:24:49 »

ale z umieszczeniem na stronie czekam zawsze do końca aukcji, bo ceny też uwzględniam (jeśli moneta znalazła nabywcę).
Rozumiem, na przyszłość zapamiętam.

Czy tu się nie wkradła literówka ("RT in exergue" zamiast "RP in exergue")? Z tego co zauważyłem stosuje Pan konwencję, że OBVERSE i REVERSE na Pana stronie jest tym, co widać na konkretnej monecie, a nie tym, co jest w RIC http://www.notinric.lechstepniewski.info/7rom190_p.html
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3034 : 22 Wrzesień 2018, 10:16:49 »

Czy tu się nie wkradła literówka

Oczywiście, że się wkradła! Pewnie z lenistwa kopiowałem opis z innej monetki, potem go dostosowując. Ale, jak widać, nie całkiem.

Na szczęście u mnie zawsze jest zdjęcie i ono ostatecznie rozstrzyga.

Bardzo dziękuję za poprawkę! Przyjemnie mieć takiego uważnego czytelnika.

Tomanek
Gaduła
Poland Poland

Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.

« Odpowiedz #3035 : 09 Październik 2018, 09:29:35 »

Ciekawy wariant z szabelką i samą Wiktorią, bez globu.

21mm;  waga 2,80 g

* img305.jpg (105.49 KB, 748x600 - wyświetlony 39 razy.)

* img306.jpg (79.5 KB, 748x600 - wyświetlony 36 razy.)
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3036 : 09 Październik 2018, 14:08:17 »

Ciekawy wariant z szabelką i samą Wiktorią, bez globu.

Bardzo ciekawy wariant! Dziękuję!

A czy mogę prosić jeszcze o podanie źródła?

Tomanek
Gaduła
Poland Poland

« Odpowiedz #3037 : 10 Październik 2018, 07:15:23 »

podanie źródła?

Z tym jest mały problem, gdyż moneta była oferowana za plecami wiadomego eB-portalu.

Jeden z francuskich sprzedawców przysłał maila w typie "ile bym dał", bo on nie chce jej wystawiać bezpośrednio.
Pozwoliłem sobie zignorować tego typu ofertę, ponieważ w takim przypadku pochodzenie monety może budzić uzasadnione wątpliwości...
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3038 : 10 Październik 2018, 13:12:33 »

pochodzenie monety może budzić uzasadnione wątpliwości...

Niewątpliwie ktoś trafił na jakiś ładny skarb pod Lyonem. Gdyby to była Brytania, wszystko już byśmy wiedzieli. A tak pozostaje pokątne zbieranie okruszków. Natomiast kontekst archeologiczny można już sobie jedynie dofantazjować.

Przy okazji zawiadamiam, że jest już dostępny bardzo ładnie przygotowany SUPLEMENT do dzieła panów Cloke'a i Toone'a o londyńskiej mennicy z czasów Konstancjusza i synka. Złożony identycznie jak samo dzieło, ale wydrukować już trzeba go sobie samemu.

http://www.hookmoor.com/home/wp-content/uploads/2018/10/LMCC-Supplement-No.-1.pdf

Przy okazji - i trochę nonsensownie - ze strony Hookmoor zniknęły lepsze i większe zdjęcia dodanych monet: no bo w papierowym oryginale były malutkie i suplement trzeba było do tego dopasować.

Na szczęście wszystkie je można znaleźć na mojej stronie  Uśmiech

zenonmoj
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 058
Zainteresowania:
Monety rzymskie, głównie tetrarchowie, Konstantyn i rodzinka; Rzeczpospolita przedrozbiorowa.

« Odpowiedz #3039 : 10 Październik 2018, 16:08:28 »

Mimo wszystko to jednak dość porządna księga - z przyjemnością trzymam ją na półce i korzystam z niej nawet dość często.

ZM
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3040 : 10 Październik 2018, 16:26:04 »

to jednak dość porządna księga

Jak na papierowe standardy to nawet bardzo.

Prawie wszystkie monety ilustrowane. Na ogół jasne opisy i "reguły gry". Niemal nigdy nie pojawia się pytanie (typowe w wypadku RICa) - "co autor miał na myśli?"

Tomanek
Gaduła
Poland Poland

« Odpowiedz #3041 : 10 Październik 2018, 21:46:33 »

Ups! O mały włos bym zapomniał.

Mocno pokiereszowany pacjent, ale w tym wariancie nie ma go nawet u Bastiena i w suplementach.

średnica 18 mm;   waga 2,25 g

* eBay 372453842395.jpg (50.31 KB, 500x459 - wyświetlony 21 razy.)

* eBay 372453842395; 18 mm; 2,25 g.jpg (51.68 KB, 500x457 - wyświetlony 20 razy.)
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3042 : 10 Październik 2018, 21:54:43 »

Mocno pokiereszowany pacjent

A ten pacjent to już jest na mojej stronie (2 egzemplarz). Ale dziękuję za czujność.

Tomanek
Gaduła
Poland Poland

« Odpowiedz #3043 : 10 Październik 2018, 22:15:13 »

ten pacjent to już jest na mojej stronie

Na stronie Not in RIC jest już taki tabun pacjentów, że zaczynam momentami gubić się w trakcie weryfikacji.

Wiem że to zabrzmi okrutnie, ale może jakieś miniatury zdjęć przy liście?   
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3044 : 10 Październik 2018, 22:35:59 »

Wiem że to zabrzmi okrutnie, ale może jakieś miniatury zdjęć przy liście?   

Wiem, że to zabrzmi jeszcze okrutniej, ale nic z tego.

Po pierwsze, to już bez mała 5000 odmian, a wszystko to musiałbym ręcznie wprowadzić.

Po drugie, niech Pan sobie wyobrazi, ile ładowałaby się strona z tomem VII, gdyby tam było 2785 zdjęć. A z kolei bardzo miniaturowe miniaturki byłyby bezużyteczne.

Krótko mówiąc, namawia mnie Pan do zrobienia strony na nowo.

Oczywiście doskonale wiem, że dałoby się to zrobić lepiej. Na ogół każdy po kilkunastu latach robienia czegoś to wie.  Mrugnięcie

Strony: 1 ... 201 202 [203] 204 205 206   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM