Aktualności: Kalendarz TPZN na rok 2020 - konkurs na zdjęcia. LINK

• 22 Listopad 2019, 00:31:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moje wrażenia z kolejnej giełdy ...  (Przeczytany 4553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wrocek

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
Moje wrażenia z kolejnej giełdy ...
« dnia: 30 Sierpień 2008, 13:00:11 »

Już kolejny raz zanudzam Was swoimi wrażeniami z giełdy numizmatycznej ?  Pewnie tak, ale z racji (czytaj zaszczytu) przynależności do Towarzystwa Przeciwników Złomu Numizmatycznego nie mogę powstrzymać się od „chyba” złośliwego komentarza.
Tym razem zaskoczyły mnie dwie rzeczy, tj. moneta z Republiki Nauru, z wizerunkiem Jana Pawła II oraz … O tym oraz może jednak na końcu.

Zaczynając od monety:
Rok emisji 2007, nominał 10 dolarów, srebro Ø 38mm – zapewne już ktoś to cos widział, ale dla mnie to był szok !
Aw.: górą w otoku półkolem napis BANK OF NAURU, centralnie herb republiki, dołem data 2007 (stempel lustrzany – czyli hit dla zbieraczy);
Rw.: napis w otoku PAVLUS II P.M. – SANTO SUBITO  10 DOLLARS, centralnie stojąca postać papieża z pastorałem (stempel srebrny matowy ale postać POZŁACANA !).
No i teraz to coś …  Tego małego Papę możemy podnieść (!!!) i wkładając w otwór na środku monety, postawić pionowo jako stojąca figurkę (!!!!!!).
… nie będę pisał, co sądzę o takich „numizmatach", bo liczę na Wasze komentarze.

A teraz jeszcze ta druga rzecz, czyli to oraz, które też mnie zaskoczyło. W tym przypadku muszę posłużyć się ilustracją, bo chyba nikt mi nie uwierzy, że za intymny pobyt w ustronnym miejscu dostałem PARAGON Z KASY FISKALNEJ !
http://img153.imageshack.us/img153/2411/paragonph7.jpg
Moje wrażenia z kolejnej giełdy ...

Tak, dla mnie to też było zaskoczeniem, że ktoś ustalił od tej czynności podatek VAT.
W tym przypadku proszę, abyście powstrzymali się od komentarzy …

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033

TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Odp: Moje wrażenia z kolejnej giełdy ...
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpień 2008, 13:31:41 »
Tego małego Papę możemy podnieść (!!!) i wkładając w otwór na środku monety, postawić pionowo jako stojąca figurkę (!!!!!!).
… nie będę pisał, co sądzę o takich „numizmatach", bo liczę na Wasze komentarze.

Bardzo fajny numizmat. Za tysiąc lat będzie ozdobą zbioru "dziwne kulty pochodzenia słowiańskiego w epoce wczesnego atomu łupanego"

ktoś ustalił od tej czynności podatek VAT.

To nie jest podatek od czynności, tylko od świadczenia usług. Gdyby był od czynności (nie daj Boże!), to nawet gdyby Pan zrobił w krzakach, byłby Pan coś winien fiskusowi!
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Omnes

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpień 2008, 18:41:58 »
Lol ... ale zeby dostac paragon za kibel :P
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

Vinn

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sierpień 2008, 21:10:40 »
Takich "duperelow" sprzedaje sie mnostwo, monety z diodami, z pozytywka... moneta nabijana rantem na  patyczek mnie nie dziwi  ;)
P.S. Wkoncu jestesmy w UE!! Jak wroce do domu to dam zdjecie biletu do WC z Niemiec (0,5€)

chgo

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Capri Genus
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrzesień 2008, 01:25:48 »
Biedny ten Papa, wszyscy staraja sie na nim zarobic, nawet jakas republika Naarau..
Chm gdzie to kurde jest na ksiezycu? PEwnei jak to bywa w swiecie filatelistyki
wladze tego kraju (o ile istnieje ;)) nawet nie wiedza o tej emisji...
Pozdrawiam
Krzysiek

R E K L A M A
aukcja monet