Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:34:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Grosz gdański, 1809. pytanko!  (Przeczytany 3099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mosadi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Grosz gdański, 1809. pytanko!
« dnia: 07 Czerwca 2010, 09:12:16 »
Witam! Nie jestem numizmatykiem, natomiast przypadkowo stałem nim się w sobotę, kiedy to na polnej drodze w okolicach mojego miejsca zamieszkania znalazłem Gdański Grosz z wybitą datą 1809 roku. Sprawdziłem w internecie, nie ulega wątpliwości, że to właśnie egzemplarz tej monety wpadł w moje ręce.
Nie jestem numizmatykiem, jak już pisałem, natomiast wielce pasjonuje mnie historia, i sam fakt posiadania monety o dwustuletniej historii jest dla mnie fantastyczny! Mam do Was prośbę, drodzy Forumowicze, o porady.
Moneta jest nieco zaśniedziała i niektórych liter nie widać (ale w większości są widoczne), jak mogę zatroszczyć się o wygląd, ew. odrestaurować taką monetkę? A może powierzyć to zadanie specjaliście? Trochę się tego obawiam, gdyż, chcąc nie chcąc, zobaczyłem w internecie, jaką wartość pieniężną dla kolekcjonerów ma taki skarb. Mówiąc prościej, trochę się boję aby nikt mi jej nie zajumał;)

Później postaram się wrzucić tu fotografię, z pewnych przyczyn pozostaję bez aparatu.


Pozdrawiam, Adrian.

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Grosz gdański, 1809. pytanko!
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwca 2010, 10:30:21 »
wrzuć ją kolego na kilka tygodni do słoiczkaz oliwką z oliwek; powinna odpuścic
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

 

R E K L A M A
aukcja monet